Андрій Красножон Доктор історичних наук

Одесса теряет свое культурное наследие

29 грудня 2019, 22:03

Ми, що нижче підписалися, вчені, краезнавці, діячі культури, історики, екскурсоводи та просто Одесити занепокоєні масовим знищенням культурної спадщини Одеси.

Протягом останніх років в Одесі масово знищують декоративні елементи фасадів пам'яток архітектури, крадуть старовинні закладні дошки відомих архітекторів XIX століття, перебудовують фасади архітектурних пам'яток, замінюють старовинні вікна та двері в пам'ятках архітектури, знищують мали архітектурні форми (в 2017 році вандали розбили старовинну бельгійську зупинку трамваю на Хаджибейській дорозі, проте, досі не було відкрите кримінальне впровадження). Мерія Одеси саботує захист охорони культурної спадщини міста. Профільне управління не відкрило жодного впровадження за нашими чисельними зверненнями. Просимо зупинити вандальну вакханалію в Одесі та створити урядову комісію щодо розслідування бездіяльності профільного управління Одеської міської ради.

Андрій Красножон, доктор історичних наук. ПНПУ імені К. Д. Ушинського

Дмитро Жданов, керІвник краезнавчої групи ODESA INCOGNITA

Юрий Никитин, голова правління ГО "Збережемо Одесу самі"

Віктор Савченко, доктор історичних наук, керівник Асоціації європейської культури та секції "Одесика" Будинку вчених.

Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор ОНУ імені І. І. Мечникова.

P.S. Перелік підписантів – відкритий, долучайтеся.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Valerij Liverinov _ 30.12.2019 11:39
IP: 35.235.227.---
До цього можна додати нелогічні, протиречиві рішення органів Одеської міської ради, відсутність зворотнього зв'язку з науковцями при прийнятті вирішальних для культурної спадщини рішень за якими прослідковується певний сенс: знищення культурної та історичної спадщини Одеси. Так, у 2018 році розпочалися будівельні роботи у кварталі між адресами Троїцька, 10 та Єврейська, 3, де за думкою істориків, археологів та краєзнавців висока вірогідність розташування залишків культурного шару XVII-XVIII ст. і було запропоновано громадською організацією "Одесі-600" перед закладанням фунаменту нової будівлі, допустити для пошукових робіт археологів. Відповідь була очікувана – за думкою працівників управління архітектури там не може бути якихось залишків предметів того часу.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter