Іван Крулько Народний депутат України

Земельна трагікомедія на старті?

13 листопада 2019, 09:46

Ми почули від президента його бачення земельної реформи. Він за референдум щодо купівлі землі іноземцями та винесення урядового законопроєкту у сесійну залу, де можна буде між першим і другим читанням внести правки. У зв'язку з чим виникло кілька питань.

ПИТАННЯ 1. Чому на референдум виноситься лише питання по іноземцям, а не загалом щодо запуску ринку землі? Адже це питання визначає долю 72% (!) території України і майбутнє України на десятиліття вперед і його треба було першочергово ставити на рефендум! Тим більше, що уряд пропонує специфічну латифундистську модель ринку, коли в одні руки дозволяється продаж 210 тис. га, або 15% с/г землі області. А також продаж землі юрособам, а це апріорі іноземцям.

За логікою, варто було б спочатку прийняти закон про референдум, провести референдум, а вже потім – приймати закон про ринок земель з широким громадським та експертним обговоренням того, яким він має бути.

ПИТАННЯ 2. Навіщо поспіхом між першим і другим читанням вносити правки в урядовий законопроєкт? Чому не можна одразу підготувати якісний документ до першого читання із врахуванням побажань усіх учасників ринку та експертного середовища та всіх запобіжників від надмірної концентрації земель, від скупки, рейдерства тощо?

Адже помилки у земельній реформі будуть незворотніми і дорого коштуватимуть Україні. Тому тут не треба поспіху. Треба все робити зважено і правильно, якщо не хочемо трагікомедії, коли вся земля Калитчина.

Не маємо права схибити – і піти шляхом Бразилії та Аргентини, які спочатку розпродали землі агрохолдингам, а тепер змушені викуповувати та націоналізовувати землі – і роздавати фермерам! Тим більше, коли маємо унікальний шанс піти шляхом розвиненої Європи, де думають про добробут людей та не забувають про економіку.

ПИТАННЯ 3. Куди поспішаємо і яка мета?

Щоб пустити землю з молотка, так би мовити "оптом", і одноразово наповнити бюджет? Чи щоб дати поштовх для розвитку економіки, вивести українців із бідності, дати їм роботу, створити середній клас на селі, підвищити рентабельність через кооперацію, встановлення систем зрошення, переробки агропродукції тощо?

Останнє, до речі, одразу б підвищило КПД і ціну землі. Бо одна справа, якщо гектар землі дає до $1 тис рентабельності, інша – $5-70 тис. Земля не буде коштувати дешево, якщо вона даватиме більше прибутку. А це залежить від багатьох факторів, у тому числі від доступності до дешевих і довгих кредитів.

ПИТАННЯ 4. Чи може простий українець купити 210 тис. га? Під кого ринок? Чому 210 тис. га, а не 300-500 га у руки? І чому Україні варто орієнтуватись на Польщу та Францію у питанні ринку землі?

Українці мають бути господарями у власній державі, а не виїжджати на заробітки за кордон. Наразі маємо гарний шанс створити у себе не лише робочі місця, а ще й міцний середній клас із дрібних і середніх фермерів, як у Франції та Польщі, і зберегти нашу землю для нащадків. До речі, Польща навіть у Конституції прописала, що сільське господарство країни базується на сімейній фермі.

Для цього нам потрібен цивілізований ринок, а не дикий базар, виписаний під агрохолдинги та агробаронів. Маємо продавати у руки – не більше 300-500 га та встановити жорсткі вимоги до покупців, створити Державний земельний банк, який міг би викуповувати землю у селян і здавати її в оренду тощо та встановити запобіжники від концентрації земель, спекуляцій, рейдерства тощо.

powered by lun.ua
Коментарі — 60
Anatol Zubenko _ 18.11.2019 21:30
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Є всі підстави вважати, що НІЧОГО нового та потрібного вже не станеться в ВР, а тим паче в Уряді,
який вже ДОВІВ на що здатен. Тож по-перше, – то заміна Уряду,
бо Я ТЕЖ НЕ ХОЧУ чекати мани небесної,
досить робити проти громадян, вже ясно, що політика та сама, що 28+ років, та сама ЕКОНОМІКА проти громадян та таке інше. Якщо Дональд Т. показував пальці – то було по справах,,, ті, що в нас ПРОСТО ТРУСЯТЬ як макаки.
Й Тимошенко ТРЕБА ДАТИ ВАЖЕЛІ НАРЕШТІ, що ми всі повинні підтримати, щоб не було знов ВТРАТ, особливо людей та часу.
А ти не чекай, а купи собі п"ять га землі,поки земля дешева, та й працюй...І не продавай іноземцям... А як ви не хочете працювати на землі, то хто ж вам дохтур...
lohik _ 15.11.2019 10:57
IP: 35.235.226.---
Анекдот...-.Ізраїль така мала держава, а чому євреїв так багато? – Ізраїль – це їхній офіс.
lohik _ 15.11.2019 10:51
IP: 35.235.226.---
Землі обєтованой стало замало?...
Елена Величко _ 14.11.2019 12:20
IP: 35.235.226.---
Annushka Pavlovna:
Тоді інші були часи та інші економіки в усіх. Рухнула, бо є життєвий цикл в усього,
бо завжди зміни ідуть, – інакше не було би прогресу. Й зараз усе постійно коливається, але Захід прогресивний РОБИТЬ, думає, інші, такі як ми – просто стоять та дивляться як поїзд іде вдалечінь...
Елена Величко _ 14.11.2019 11:57
IP: 35.235.226.---
Вронский Алексей:
Елена Величко:
Система распределения была в СССР, но она не оправдала себя. Теперь снова капитализм, и все на продажу и земля и люди.
До речі Вронський то був,здається, дворянин...
Так от, у срср система була одна з найпотужніших економік світу, однак зросла з такого поділу, що відбирав, бо часи були страшні... Й оце царювання людей у кожанках воно продовжувалось... Але ЕКОНОМІКА срср вже у 80-х стала потужною й її можна було зрівняти з половиною американською. Саме, після виробництва, ПЕРЕРОЗПОДІЛ є ОСНОВНОЮ складовою економічної системи, бо формує споживача, й тут важливо, щоб ЗАФІКСУВАТИ частку національного продукту щодо купівлі. Таким чином з НІЧОГО зростає економіка, бо є люди, ресурси, освіта,банк нац...- тобто ВСЕ Є.
Елена Величко _ 14.11.2019 11:52
IP: 35.235.226.---
Віктор Совщак:
Я вас розумію, система повинна працювати так:ви продаєте свій пай системному банку – Земельному,
це для вас страховка, а також це КОНТРОЛЬ за землями та перехід до інших українців.
Тобто, земля не чорний нал, та й ви НЕ отримаєте грошей або мало або...кримінал – розумієте?
У цих справах, обов'язково повинна бути офіційна складова, але не така як зараз: скрутити щось,
проти людей, обезцінити усе, ризик для життя, та таке інше. Це є ще творення ДЕРЖАВИ, що поважає та робить для людей. Нам же оці бонзі мантрували спеціально, що "держави не повинно бути...", а ХТО ПОВИНЕН БУТИ? ці виродки? крутити під полою, дурити? Отакі справи.
iip _ 14.11.2019 11:24
IP: 35.235.226.---
Вронский Алексей:
Елена Величко:
Система распределения была в СССР, но она не оправдала себя. Теперь снова капитализм, и все на продажу и земля и люди.
У кого цэ там "капитализьм"? В Мокше? Капец – как дальше жить...::::::))))))))

Мокша ещё и до рабовладельческого строя не доросла – собирательством промышляет.
Де шо у себя ценного найдёт – газ, нефть, лес там или шо – моментально у вагони – и пиндосам.

Та ещё на пиндосов батон крошит – сырок ей не нравится.

От интересно – плешивый Пу на приёмы до нормальных людей, шо не погрэбувалы його пригласить – он на тракторе ездит? Иначе чем он там санкционные продукты давит – не ест же, бо подавиться может.

Или таки ест? Бо там же только санкционку и подают, в отличии от мокшанского непотребу.
Елена Величко _ 14.11.2019 09:37
IP: 35.235.226.---
Віктор Совщак:
Ви зрозуміли чи знали сутність процесу: усі процеси в державі є в соціумі, й повинні бути соціальні,
тобто ДЛЯ ЛЮДЕЙ, я навіть не пишу – громадян, бо вже є країни де дають соціальний захист емігрантам.
Що в нас було? Купка МОНОПОЛІЗУВАЛА геть усе: гроші, ресурс, он Брюсель пише, що й гроші Брюселю, тобто ГЕТЬ УСЕ – людям нічого та гірше, бо дають під такий процент та такі ціни, ЩО УСІ БАНКРУТИ, так само як і олігархи, що винні мільярди. Тобто СИСТЕМА ПРОДОВЖУЄ падіння, не налагоджується.
Нащо вводили РИНОК (не чорний розпродаж) землі у Японії? ЩОБ РОЗПОДІЛИТИ ЗЕМЛЮ, тобто поділити прибуток, ДАТИ ШМАТОК громадянину, для того, щоб громадянин зміг ГОДУВАТИСЬ, Розумієте? Тобто СИСТЕМА ПЕРЕРОЗПОДІЛУ – то ОДНА З ОСНОВНИХ... Й ця системи ДУЖЕ впливає на економіку. В нас СІЛИ на поділ та все вимивають, НІЧОГО вже не живе, Такий й цей ЗАКОН – РОЗПРОДАТИ ВЖЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗЕМЛЮ, щоб свої оборутки та борги заткнути, тобто ПРОТИ нас, продати НАДІЮ.
Віктор Совщак _ 13.11.2019 23:25
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Я читаю і сучану літературу Тому і пишу Щодо шведського чи швейцарського устрою то там багато соцального захисту Але спокою там теж немає – все відносно До чого прагнути нам Я бувший комуніст Мав досвід народної власності Вона не є ефективною Є свої плюси і більші вони в соціальній сфері Але для цьоготреба мати фундамент – економіка А тут вже явні переваги ринкової Тому сьогодні я віддаю перевагу ринковому облаштавнню держави Ну і звісно з великим обсягом соц захисту
Віктор Совщак _ 13.11.2019 23:16
IP: 35.235.227.---
Анатолий Герасименко:
Я вже писав в мене пай 13 га Він нен в місті тому я виїждаю Але справа не в тім Яхотів сказати про те що урбанізація (є таке слово) це обєктивний процес і до продажі землі не має відношення
Анатолий Герасименко _ 13.11.2019 22:00
IP: 35.235.227.---
Annushka Pavlovna:
Анатолий Герасименко:
Вы хотите сказать, что наши люди безрукие и неумехи, а придут иностранцы и научат нас работать.
Но есть одно но, прибыль с нашей земли будет в России и Европе.
Стесняюсь спросить: а где сейчас прибыль не только с нашей земли, а и с наших заводов и фабрик, которые были приватизированы именно нашими людьми, а не русскими и не европейцами с американцами и прочими? Ведь это именно наши, порядочные и крайне добросовестные люди всю прибыль добросовестно отправили на известные острова, с мягкой налоговой политикой. Да и российскую казну, несмотря на войну мы тоже лицемерно и цинично пополняем. Один липецкий Рошен чего стоит! Поэтому, я сильно сомневаюсь что иностранцы нас чему-то вообще научат. В особенности в умении уходить от налогов, нам уже давно нет равных.
iip _ 13.11.2019 19:10
IP: 35.235.227.---
Annushka Pavlovna:
Елена Величко:
Віктор Совщак:
Нигде нет "капитализма для людей" это все сказки, посмотрите телевизор, везде бастуют, везде не довольные, а где "довольные", там страны сами как агрессоры или народ наркотой умиротворяют.
Анютка знай гонит мокшанскую пургу.

Вот что бывает, если фсб-шников в Европу не пускать.

Вот они ТЕЛЕВИЗОР только и смотрят. Да ещё мокшанский – прикиньте что с мозгами там:)

А то бы увидели капитализм для людей:::)))))))
Только по одному и с сопровождением Скабеевой – бо пуканы потрескаются:)
Елена Величко _ 13.11.2019 19:06
IP: 35.235.227.---
Анатолий Герасименко:
Я вам скажу, що й на вашу хату знайдеться набагато краще господар – продайте її за 1 грн.
Елена Величко _ 13.11.2019 19:04
IP: 35.235.227.---
Annushka Pavlovna:
Сказки там, где ничего не знают и не читают.
Там, где всем рассказывают, что капитализм – это по 10-12 часов за копейки и в хлеву... А в Швеции? А в Норвегии? А в Германии?...А в ОАЕ?... и т.д.
Свинство делать в стране и уничтожать все – это все могут, а вот...
Анатолий Герасименко _ 13.11.2019 19:02
IP: 35.235.227.---
Віктор Совщак:
Анатолий Герасименко:
Прочитайте про Детройд в США Там теж люди розбіглися І в інших місцях планети Люди йдуть де краще можна жити – от сірійці в Європу. Ми не кращі і не гірші за інших В Київ понаїхали з усієї України Так там краще чим в Миколаєві наприклад І ніщо не спасе село Хіба що якась унікальна природа чи поряд з містом Так розвивається світ І продажа чи не продажа землі тут мало що вирішує
Заїдьте за будь-яке місто і Ви побачите, що на бувших колгоспних полях росте в кращому випадку картопля місцевих жителів, а в основному- банальний бур"ян. Я не кажу, що це скрізь. Є і справжні господарі, які щось сіють та жнуть, але тенденція така, що нікому в цій країні нічого не потрібно! Тому й молодь себе тут не бачить, а думає як втікти за кордон. А якщо б у землі був справжній господар, то навряд чи він би бур"яни вирощував! Питання в тому, як зробити так щоб земля була в надійних руках?
Юрій Бурий _ 13.11.2019 18:53
IP: 35.235.227.---
Ну що, обрали собі команду пройдисвітів під маркою команда Зе? Їжте зараз досхочу. Був вибір серед перевірених партій з їх програмами, це ж були не президентські вибори а ПАРЛАМЕНТСЬКІ, тобто вибори того, за якими законами будемо жити в майбутньому. Схоже на те, що ми приречені стати першою в світі країною дурнів, яка продає власну землю іноземцям в умовах, коли вчені пророкують в найближчі 20 років дефіцит для людства продуктів харчування.
Елена Величко _ 13.11.2019 18:48
IP: 35.235.227.---
Віктор Совщак:
Розумієте, те що розказували 70-50 років про капіталізм та сучасні умови – то зовсім різні речі.
В деяких країнах капіталізм так званий, в порівнянні з нашим життям – то КОМУНІЗМ.
Розумієте? А зробити систему, що працює на людей – то завдання. КОЖНА система – РІЗНА, але має свою логіку та РЕГУЛЮВАННЯ, в нас – ДИКА ПУСТЕЛЯ для людей – все інше – казки. 28+ років АНТИСОЦІАЛЬНА, антигромадянська система, яким би "-ізмом" це не називали – а це бандитсько-мафіозне-тупе кодло, болото.
iip _ 13.11.2019 18:04
IP: 35.235.227.---
Annushka Pavlovna:
Иностранцы скупят все наши земли за бесценок и станут крупнейшими землевладельцами и латифундистами, а потом начнут душить местных сельхозпроизводителей.
Выходит, что плешивый Пу тоже против, абы украинцы продали землю казна-кому.
Боится, видать, что как мы землю пиндосам продадим, так пиндосы нас сразу в НАТО загребут – шоб купленную землю мокшанцы не анексировали.

Так может пока и продадим землю пиндосам – земля ж она никуда не денется?

Гигнется Мокша с плешивым Пу – землю у пиндосов назад выкупим::::)))))))

Анька – как думаеш?
Віктор Совщак _ 13.11.2019 18:02
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Ми 28 років живемо в кап державі (ну трохи бандитській але то всі проходили такий період) Зеленський з К це нові буржуа – капіталісти Відрізняються від попередніх тим що якщо і вкрали то дуже мало І більшість капіталу заробили Зеленський через шоу-бізнес Арахамія через айті технологія і т.п. Тобто теперішні влада будеі вже робить капіталістичні правила Ринок всього в державі одне із цих правил Сплата податків -друге Усунення корупції як лишя трата грошей на ведення бізнесу – третє і т. д І фішка всього цього – це амністія капіталу – тобто державне надання індульгенції бізнесменам Якщо ті заявлять свій капітіал (є умови) і сплатять деякі суми грошей в бюджет Все Зеленський виконає свій план Бізнес матиме правила і буде в законі
Myro Huk _ 13.11.2019 17:54
IP: 35.235.227.---
Чи не за землею так летів Нетаньяху до Зєлєнскаво, щоб бути першим? Класний гешефт – половина України в обмін на громадянство для "95-го кварталу"?
Віктор Совщак _ 13.11.2019 17:53
IP: 35.235.227.---
Анатолий Герасименко:
Прочитайте про Детройд в США Там теж люди розбіглися І в інших місцях планети Люди йдуть де краще можна жити – от сірійці в Європу. Ми не кращі і не гірші за інших В Київ понаїхали з усієї України Так там краще чим в Миколаєві наприклад І ніщо не спасе село Хіба що якась унікальна природа чи поряд з містом Так розвивається світ І продажа чи не продажа землі тут мало що вирішує
Елена Величко _ 13.11.2019 17:51
IP: 35.235.227.---
Є всі підстави вважати, що НІЧОГО нового та потрібного вже не станеться в ВР, а тим паче в Уряді,
який вже ДОВІВ на що здатен. Тож по-перше, – то заміна Уряду,
бо Я ТЕЖ НЕ ХОЧУ чекати мани небесної,
досить робити проти громадян, вже ясно, що політика та сама, що 28+ років, та сама ЕКОНОМІКА проти громадян та таке інше. Якщо Дональд Т. показував пальці – то було по справах,,, ті, що в нас ПРОСТО ТРУСЯТЬ як макаки.
Й Тимошенко ТРЕБА ДАТИ ВАЖЕЛІ НАРЕШТІ, що ми всі повинні підтримати, щоб не було знов ВТРАТ, особливо людей та часу.
Віктор Совщак _ 13.11.2019 17:47
IP: 35.235.227.---
Svitlana Voitko:
Влада (не важливо яка) розпродала всю власність держави Мені дістався хрен собачий Пай = від батьків Я памятаю як кричали що таке буде щастія після приватизації Де воно – у мене Щодо землі один хрен продадуть – капіталісти і Порошенко і Боцко і та ж Тимошенко і нові – Зеленський Тому для мене мати можливість продати свій пай А то відберуть як грошові заощадження СРСР І скажуть що сам винний
Serhiy Kolyada _ 13.11.2019 17:46
IP: 35.235.227.---
Один из идеологов "слуги народу" про манипуляции и гонтарева- мама-зона, встретят ли новые слуги народа проституток в верховной раде, ван-хелсинг и вампиры – политики, пакеты с баксами в кулуарах и голова царя путина в мешке в сартире, богатырева на панели и 6 млн. гривен в чемодане зелинского, опзж дали на лапу ес и спалили рошен на Дарнице с троещинской гопотой – и т.д. – на запрещенных в Украине картинах на kolyada#com
Елена Величко _ 13.11.2019 17:45
IP: 35.235.227.---
А УП скажу: ЯКЩО ТАКИЙ НЕПОТРІБ _АВМ_продовжить мене ображати – я тут писати не буду.
Але, окрім мене ТУТ НЕМА Майже кому написати ПРАВДУ та по темі.
Тож невідомо хто втратить, бо за мною прийшло сюди читати багато людей, не за цим НЕПОТРІБОМ.
Тож зробіть так, щоб моє ім'я ця абравіатура НЕ ВЖИВАЛА.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter