Ілько Кучерів Громадський діяч, журналіст, продюсер, євроатлантист

ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ! До 20 річниці завершення Холодної війни і становлення Народного Руху України (2)

10 вересня 2009, 17:56

Двадцять років тому – 10 вересня 1989 року був створений Народний Рух України. Хочу привітати усіх нас з цією знаменною датою.

Мені випало бути одним з тих, хто переймався створенням Народного Руху. Я часто їздив у балтійські республіки, де організовував друк опозиційної літератури. Коли я бував у Литві, часто чув від колег із Саюдіса "Україні і армія – хребет радянської імперії". Тобто, якщо Україна підніметься, у всіх колоній і сателітів Москви будуть шанси стати від неї незалежними. І Україна повстала, відкривши можливості для демократичних пертворень у всій Європі.

Справді, що було б, якби в Україні не повстав Народний Рух – найбільша громадська організація в нашій історії? Переконаний: на пішли б революційні процеси саме в Україні – не відбулися б кардинальні зміни у всій Центрально-Східній Європі, не було б падіння Берлінської стіни, радянські війська надовго лишались би в країнах соцтабору. А СРСР залишався б "оновленным Союзом" де химерно перепліталися б комуністичні ідеологеми, напівринкові схеми виробництва і торгівлі, контрольовані партійно-державним апаратом релігійні центри...іншими словами, "Імперія зла" продовжила б свою агонію надовго.Якби в Радянському Союзі відбулася Перестройка згідно з початковим задумом комуністичних керівників, сценарієм оновлення СРСР, не відбулося б демократичних революцій у Європі. Громадська думка українців, прагнення українців до змін і утвердження демократії стали одним з ключових чинників розвалу Радянського Союзу і становлення нового світового устрою. Каталізатором цих процесів став Народний Рух.

Народний Рух зробив суттєвий внесок не лише в українську, алей й світову історію, відкривши можливість демократичних перетворень і зміни світового устрою. Світ став більш демократичним і безпечним. Нам є чим пишатися. І зараз, попри усі негаразди і цинізм політиків, Україна лишається однією з найдемократичніших країн колишнього Совка.

powered by lun.ua
Коментарі — 98
Бегемот69 _ 15.09.2009 00:33
IP: 194.146.230.---
bmi:
Бегемот69:
я не прихильник звинувачень у "загаварах"... Та сучасні комунікаційні технології (ну шось таке) дозволяють, при бажанні робити з людей... "зомбі". Звісно не з усих... Як любить приказувати знайомий _ ета кажущєєся атражєніє кажущєйся Луни...Астільки списів зламали про кратери, які ваочію видно... Тож мусить щось статись в маштабі країни, щоби виникла можливість повернути в "правильному " для всих напрямку... Бажано, шо б без вил, крові... Ажити зі Щорсом і Петлюрою – можна... Зі Сталіним, кагановичами – от дуже... практично неможливо...
Браво! У нас с вами почти получилось
bmi _ 15.09.2009 00:02
IP: 212.3.111.---
Бегемот69:
я не прихильник звинувачень у "загаварах"... Та сучасні комунікаційні технології (ну шось таке) дозволяють, при бажанні робити з людей... "зомбі". Звісно не з усих... Як любить приказувати знайомий _ ета кажущєєся атражєніє кажущєйся Луни...Астільки списів зламали про кратери, які ваочію видно... Тож мусить щось статись в маштабі країни, щоби виникла можливість повернути в "правильному " для всих напрямку... Бажано, шо б без вил, крові... Ажити зі Щорсом і Петлюрою – можна... Зі Сталіним, кагановичами – от дуже... практично неможливо...
Бегемот69 _ 14.09.2009 23:33
IP: 194.146.230.---
bmi:
Вот видите, вопрос не так прост, как это может показаться. Вы говорите "Пів країни, підтримує виродків, покидьків, бандитів, перехварбованих комуняк". То есть, вы признаете, что, как минимум, половина страны думает иначе. Прям как у Сосюры в его поэме "Мазепа": "Який це жах! Який це жах! /Так розмінять могуть орлину!/ І наче стогне на ножах/ Роздерте серце України...".
С одной стороны есть плюс в том, что идет борьба, поскольку импульс задается разностью потенциалов. Но не разодрали бы мы в конец страну слишком уж разными потенциалами. Необходимо искать базовые точки. Найти место и Мазепе, и Кочубею, и Петлюре, и Щорсу. Иначе страна не сможет существовать. К сожалению, ни та, ни другая сторона не демонстрируют желания уступить
bmi _ 14.09.2009 23:05
IP: 212.3.111.---
Бегемот69:
Хто може пояснити – з яким таким слов"янським народом в РФ українці мусять "дружіть". Як так сталось, що після 2 світової в Україні зменшилось населення, а в РФ -збільшилась кількість руських і катастрохвічно зникали і зникають фіно-угорські племена... З іншого боку, коли під боком такий бордель, такі території, така можлтвість проявити себе, часто не зважаючи на якісь умовності морально-етичного плану, маючи можливості спілкуватись з людьми іншого племені, та схожої віри... Чєлавєк слаб, особливо коли "світить щось ", є щось "на халяву...
bmi _ 14.09.2009 22:51
IP: 212.3.111.---
Проблеми цивілізаційного роздвоєння виникають вже в середньовіччі... Тут і релігія, економічний гніт, можливости розвитку ініціативних людей, якраз в Московщині. і т. п. Упадок Османської імперії, Речі Посполитої, відповідно і Кримського ханства з одного боку – розвиток Московщини і зменшення значення козаччини... Унія, жиди – вороги православ"я...От на і таких підставах формувалась т. з. віковічна дружба... Три сотні років відповідного виховання, в першу чергу релігійного... Совіти – взагалі саздавалі новую опсчность... (В Україні вдалось частково)... (Зрозуміло, що се примітивно-вульгаризоване викладення). А сьогодні, більшість викладачів історії в школі – ОУН УПА вважають ворогами, бо вони бувші комуняки і тіко так, єдиноправильно їх вчили, і про ВВВ,про колективізацію, куркулів – інакше і не могло бути... Фашизм під страхом крим. покарання – його ніхто не пропагує, а голодранці! вчителі, бідняки – за такі гроші – тіко по старим конспектам...
bmi _ 14.09.2009 22:25
IP: 212.3.111.---
Бегемот69
Но только в современной Украине тоже не обо все позволено говорить в школах.______ особисто в мене є, що сказати, хто винен, небезпідставно, тільки, як і у більшости нормальних нема чіткого плану виходу з такого становища... Мова ж не про покарання конкретних особистостей, які винні, вину яких непотрібно доказувати людям, бо вона є очевидною... Не кажу і про тих, хто шось робив хвормально не порушуючи, чи використовуючи "дірочки " в законодавстві... "Святих" у суспільстві не знайти... Найбільша проблема, нав"язана ще з совітів, це т.з. дружба народів, дружба з Росією...Пів країни, підтримує виродків, покидьків, бандитів, перехварбованих комуняк, не цікавлячись як вони стали "на горі ", де і як розбагатіли – тіко "дружба. Проти виступають в більшости люди, шо хоч трохи "свідомі себе "... Примазались, видерлись на гору тут також багато горлопанів, тих же комуняк (перехварбованих),чиновників з носом флюгером іт.п.Чому – є і пояснення... (далі...
унікум _ 14.09.2009 22:25
IP: 93.72.239.---
Бегемот69 _ 14.09.2009 19:55
НИ ОДНОГО примера периода самодержавия вы так и не привели.

А я що, зобов'язувався їх привести приклади з часів царизму?
Якщо повстань московітів за незалежність від татаро-монголів не було аж до 1380 року – тобто протягом 140 років – то це, за вашою логікою, означає згоду московітів жити під ігом чи визнання ними своєї належності до єдиного татаро-монгольського народу?
А потім ваші предки смирненько платили татарам данину ще 100 років, поки без всякого повстання змогли "показать татарам шиш".
Так і ми. Діждалися неминучого іздиханія імперії. Всьому свій час.
Бегемот69 _ 14.09.2009 20:26
IP: 194.146.230.---
bmi:
І що, в совєцькой школі можна було говорити про рух за незалежність, як про васстаніє Кандратія Булавіна?... Тіко про карацуп, гєроєв МУРа, басмачєй,про то, шта коє гдє у нас, парой... отдєльниє врагі народа на службє Запада...В росії зараз – Запад – ворог!...
Вы верно это подметили. Но только в современной Украине тоже не обо все позволено говорить в школах. Правда, в России сегодня делают из Запада врага. Впрочем, последний тоже не отстает в этом плане. Но разве не Запад виноват в том, что сегодняшняя РФ далека от того, что на Западе понимают под демократией? Ведь когда Ельцин расстреливал парламент из танков, после чего установил режим фактически единоличного правления, Запад не протестовал. И путинская Россия живет-то по ельцинской Конституции. Это как с Хусейном, который долгое время получал поддержку от Запада. Но шагнул не туда – и уже стал врагом.
Бегемот69 _ 14.09.2009 20:15
IP: 194.146.230.---
Лисяк-Рудницкий приводил в пример прибалтийские страны, которые сумели победить большевиков. И все потому что их правительства имели поддержку подавляющего большнства населения. К сожалению, у Центральной Рады такой поддержки не было.
Об ОУН и Западной Украине. Странно, почему же борьба не началась в 39-м году, когда вошли оккупанты? Но даже если действия УПА впоследствии считать за национально-освободительное восстание, то следует признать, что оно было локализовано исключительно одним регионом. Только не говорите о ячейках ОУН в Крыму или еще где. Во Львовской области тоже есть сегодня структуры КПУ. Наверное, даже мэры-коммунисты) Но это ведь не дает оснований говорить о влиянии Компартии в этом регионе.
Диссидентское движение не было однородным. Лишь считанные единицы в нем были настолько радикальными, что выступали за независимость Украины. А уж ОУН и подавно воспринимали не все. И даже учредительный съезд Руха говорил об Украине лишь как субъекте обновленного СССР.
Бегемот69 _ 14.09.2009 19:55
IP: 194.146.230.---
унікум:
Це тільки у "історії" російського зразка, тій самій, яку не дозволяється переглядать, "нє поднімалі".
Була війна за незалежність 1918-1922 років. Були повстання 1920-х. Була партизанська боротьба УПА до середини 1950-х. Були шестидесятники, Українська гельсинська група – аж до Народного Руху України.
НИ ОДНОГО примера периода самодержавия вы так и не привели. Восстания малороссов имели место и при царе. Но ни одно из них (ни Колиивщина, ни любое другое) не проходило под лозунгами предоставления независимости. Увы, даже Мазепу с Орликом народ не поддержал.
1918-1922 год. Здесь мы видим ни что иное, как гражданскую войну. Даже "орды Муравйова" (несколько тысяч человек) в большинстве своем состояли из украинцев.
Винниченко не зря ведь писал, что с Украины Центральную раду погнал прежде всего собственный народ. Примерно о том же имел мужество признать и Лисяк-Рудницкий.
bmi _ 14.09.2009 18:19
IP: 195.24.131.---
Бегемот69:почему не поднимали восстаний за независимость___________ з дуба впав? унікум _ 14.09.2009 15:31Була війна за незалежність 1918-1922 років. Були повстання 1920-х. Була партизанська боротьба УПА до середини 1950-х. Були шестидесятники, Українська гельсинська група – аж до Народного Руху України.____________, а ГУЛАГи – то хто там сидів..., превентивно в нього заправторювали навіть близьких і родичів тих, хто осмілився лиш подумати про спротив... І що, в совєцькой школі можна було говорити про рух за незалежність, як про васстаніє Кандратія Булавіна?... Тіко про карацуп, гєроєв МУРа, басмачєй,про то, шта коє гдє у нас, парой... отдєльниє врагі народа на службє Запада...В росії зараз – Запад – ворог!...
унікум _ 14.09.2009 15:31
IP: 213.169.72.---
Бегемот69 _ 14.09.2009 15:23
bmi:
Бегемот69:
Странно, если украинцы не желали, то почему не поднимали восстаний за независимость?

Це тільки у "історії" російського зразка, тій самій, яку не дозволяється переглядать, "нє поднімалі".
Була війна за незалежність 1918-1922 років. Були повстання 1920-х. Була партизанська боротьба УПА до середини 1950-х. Були шестидесятники, Українська гельсинська група – аж до Народного Руху України.
Бегемот69 _ 14.09.2009 15:25
IP: 194.146.230.---
Deutsch:
Бегемот69 _ 14.09.2009 14:09

""Кстати, западные цивилизации уничтожили народу не меньше, чем Гитлер или Сталин. Но их вы не вносите в список преступников.""

А можно ли конкретней? Или хотя бы с серьёзными ссылками?

""Кстати, инопланетяне уничтожили народу не меньше, чем Гитлер и Сталин. Но никто не вносит их в список преступников."""
Из заголовков в стенгазете психдиспансера имени Кащенко.
Сколько умерло от голода в Британской Индии? Или уничтожено американских аборигенов? А колониальные войны? работорговля? Война в Индокитае и Алжире? Не пишут об этом в Кащенко, а? В отличиеот вас, я говорю, что преступники были и Сталин, и западные демократии.
Бегемот69 _ 14.09.2009 15:23
IP: 194.146.230.---
bmi:
Бегемот69:
Отождествять большевистский режим исключительно с Россией – не совсем правильно._____________ що маєте на увазі? Народи, етноси РФ, чи конкретно хвіно-угорські народи європейської частини РФ, чи жидів в РФ, чи вихідців з України – слов"ян... – ви ж клонітє до конкретної відповідальности... Мова іде про Росію, як державу, зі своїм тим яке є населенням, з сис. держустрою, філософією подальшого розвитку цієї держави, підтримувану і адабряємую населенням Росії... Ні чеченці, ні українці, ні прибалти чи багато інших народів цієї імперії, в більшости своїй не бажали, не хотіли того устрою, який московська держава нав"язувала... Це не значіт, шта серед керівників – небуло чи чеченів, чи українців, прибалтів, грузин, тощо... Бо діяли вони не як чечени-грузини-литовці – а як рускіє люді...
Странно, если украинцы не желали, то почему не поднимали восстаний за независимость?
bmi _ 14.09.2009 15:17
IP: 195.24.131.---
Бегемот69:
Отождествять большевистский режим исключительно с Россией – не совсем правильно._____________ що маєте на увазі? Народи, етноси РФ, чи конкретно хвіно-угорські народи європейської частини РФ, чи жидів в РФ, чи вихідців з України – слов"ян... – ви ж клонітє до конкретної відповідальности... Мова іде про Росію, як державу, зі своїм тим яке є населенням, з сис. держустрою, філософією подальшого розвитку цієї держави, підтримувану і адабряємую населенням Росії... Ні чеченці, ні українці, ні прибалти чи багато інших народів цієї імперії, в більшости своїй не бажали, не хотіли того устрою, який московська держава нав"язувала... Це не значіт, шта серед керівників – небуло чи чеченів, чи українців, прибалтів, грузин, тощо... Бо діяли вони не як чечени-грузини-литовці – а як рускіє люді...
Deutsch _ 14.09.2009 15:03
IP: 90.186.184.---
Бегемот69 _ 14.09.2009 14:09

""Кстати, западные цивилизации уничтожили народу не меньше, чем Гитлер или Сталин. Но их вы не вносите в список преступников.""

А можно ли конкретней? Или хотя бы с серьёзными ссылками?

""Кстати, инопланетяне уничтожили народу не меньше, чем Гитлер и Сталин. Но никто не вносит их в список преступников."""
Из заголовков в стенгазете психдиспансера имени Кащенко.
Бегемот69 _ 14.09.2009 14:09
IP: 194.146.230.---
унікум:
Бегемот69 _ 13.09.2009 17:34 унікуму:
По-моему мы вели разговор о количестве жертв. Причем здесь эмоциональные оценки? Мне, например, всех жалко: и умерших от голода, и погибших в автокатастрофах и кораблекрушениях.

Тобто, ви ставите багатомільйонні жертви російського та німецького людиноненависницьких режимів у один ряд з жертвами корабельних катастроф. Ну що ж, як для представника народу, який замість підвісити за яйця тих, хто підривав його ж у багатоповерхівках, лиже їм сраки – це, очевидно, нормально. А для всіх інших це звучить дико.
Человеческая жизнь – это абсолютная ценность. Отождествять большевистский режим исключительно с Россией – не совсем правильно. Как в преступлениях большевиков, так и в их позитивных деяниях самое активное участие принимали представители различных наций. В том числе и украинцы. Кстати, западные цивилизации уничтожили народу не меньше, чем Гитлер или Сталин. Но их вы не вносите в список преступников.
унікум _ 13.09.2009 23:08
IP: 93.72.239.---
Бегемот69 _ 13.09.2009 17:34 унікуму:
По-моему мы вели разговор о количестве жертв. Причем здесь эмоциональные оценки? Мне, например, всех жалко: и умерших от голода, и погибших в автокатастрофах и кораблекрушениях.

Тобто, ви ставите багатомільйонні жертви російського та німецького людиноненависницьких режимів у один ряд з жертвами корабельних катастроф. Ну що ж, як для представника народу, який замість підвісити за яйця тих, хто підривав його ж у багатоповерхівках, лиже їм сраки – це, очевидно, нормально. А для всіх інших це звучить дико.
Бегемот69 _ 13.09.2009 17:34
IP: 194.146.230.---
унікум:
Бегемот69 _ 12.09.2009 14:52
с десятками миллионов растрелянных вы явно погорячились.

унікум: ОК. Очевидно, ви знаєте, скількох конкретно мільйонів розстріляних повинно бути не жаль. Поділіться цією цифрою, пліз.

Бегемот69 _ 13.09.2009 02:48: вы не совсем четко сформулировали вопрос. Какой именно цифрой вы просите меня поделиться?

Повторюю для особливо талановитих:
скількох мільйонів власних громадян уряду може бути не жаль розстріляти, убити голодом тощо?
По-моему мы вели разговор о количестве жертв. Причем здесь эмоциональные оценки? Мне, например, всех жалко: и умерших от голода, и погибших в автокатастрофах и кораблекрушениях
bmi _ 13.09.2009 14:51
IP: 212.3.111.---
унікум:
.__"...скількох мільйонів власних громадян уряду може бути не жаль..." __ – так до повної і остаточної пабєди ідєалав виродків роду людського.Ви не такими категоріями думаєте- жаль-не жалієм... Єсть нада! Одна така країна (імпєрія), яка ніколи, при всих її правителях,не жаліла своїх громадян і взагалі людей не вважала цінністю...Більшість рускагаварящіх, хахлов і інші україноненависники – тягнуть, пруться, вищать – тіко дайте їм те, шо зветься людиноневисницькою хвілосохвією- вєлікай расєєй... Вони не є представниками (в більшости) етносів европейської частини РФ. У них нема історичної пам"яти, нема етнічних традицій, культури, в загально людському розумінні..., вони совки, просто совки... Новая опсчнасть вихована камуністичними виродками, а зараз реанімована і підтримана,простимульована злобнимі карліками... (стосовно України..., це окремо...)
унікум _ 13.09.2009 14:15
IP: 93.72.239.---
Бегемот69 _ 12.09.2009 14:52
с десятками миллионов растрелянных вы явно погорячились.

унікум: ОК. Очевидно, ви знаєте, скількох конкретно мільйонів розстріляних повинно бути не жаль. Поділіться цією цифрою, пліз.

Бегемот69 _ 13.09.2009 02:48: вы не совсем четко сформулировали вопрос. Какой именно цифрой вы просите меня поделиться?

Повторюю для особливо талановитих:
скількох мільйонів власних громадян уряду може бути не жаль розстріляти, убити голодом тощо?
Бегемот69 _ 13.09.2009 02:48
IP: 194.146.230.---
унікум:
Бегемот69 _ 12.09.2009 14:52
Не только Дзержинский и Берия. Например, Микла Арсенич был не менее кровожадным. А с десятками миллионов растрелянных вы явно погорячились.

ОК. Очевидно, ви знаєте, скількох конкретно мільйонів розстріляних повинно бути не жаль. Поділіться цією цифрою, пліз.
Наверное, вы несколько спешили, а потому не совсем четко сформулировали вопрос. Какой именно цифрой вы проситите меня поделиться?
унікум _ 12.09.2009 22:40
IP: 93.72.239.---
Бегемот69 _ 12.09.2009 14:52
Не только Дзержинский и Берия. Например, Микла Арсенич был не менее кровожадным. А с десятками миллионов растрелянных вы явно погорячились.

ОК. Очевидно, ви знаєте, скількох конкретно мільйонів розстріляних повинно бути не жаль. Поділіться цією цифрою, пліз.
bmi _ 12.09.2009 21:39
IP: 212.3.111.---
Бегемот69:
проивном лучае Геббельс бы не упустил момента использовать эти факты..." _____ Гебельс став Гебельсом через декілька років... От, що, про лозинського пишуть стільки, стільки в ті дні, коли те сталося... А стосовно пам"яти – можу сказати, що розмови на теми голодовок, арештів, несправедливості насильницької колективізації, тощо, такі теми нечасто обговорювались при дітях (антісавєччіна – чули про таке), та і розмови про рівність,соціальну несправедливість – виховували совків, бо багато бідних сімей, на рівні всєобщєй бідності – були як всі... Іт.д. і т. п...
bmi _ 12.09.2009 21:29
IP: 212.3.111.---
Бегемот69: "... В опубликованных аналитических докладных... ", а також і публіцистичних матеріалах і новостійних, все було ОК... Навіть Пулітцерівську премію одному за те дали (НЕ в Москві ж...)... Якби жиди не надали (при можливостях які в них відкрилися), розголосу масовим знищенням своїх одноплемінників, то все було б як і після 1 Світової... Та і в ті часи, в 30х, – смерть не була чимось незвичним... Та і ссср змінив "тактику"... Не кричав про міравой пажар, а стимулював промисловість буржуїнську, торгував з "капіталістами ", і тим не дуже цікаві були селяни!... Західньоукраїнські землі – під поляками, там своя напасть – пацихвікація... Тож не було сили, як у жидів опісля 2 Світової... Та і таких ЗМІ, як зараз, небуло... Дикі часи були...
Aтака Путіна1177 Корупція1276 Україна та Європа1047 тітушки16 Свобода слова566
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter