30 травня 2021, 14:03

Київ – це любов

Думки щодо того, скільки років сьогодні святкує Київ розходяться, але вперше киянкою і киянином сміливо і впевнено називають себе донедавна містяни з різних куточків країни.

Цінність того, де ти народилася/народився програла ступеню любові до цього міста і того, що ти для нього робиш. Є гіпотеза, що внесок в таке сучасне ставлення до мегаполісу внесли кандидати в мери Києва "некияни". Протягом кампаній нам вже пояснили декілька разів, що любов не має прив'язки до місця. Вона або є, або немає.

Можна приїхати в це місто на один день, блукати вулицями і залишити тут своє серце назавжди, а можна народитися і усе життя ненавидіти, руйнуючи його та/або плануючи втечу.

Другий, дуже виразний цьогорічний тренд – включення громадських активістів, організацій в управління містом.

Аналізуючи порядок денний, депутатський корпус консультується з "Мапою реновацій" і "Подоляночкою", активними представниками мікрорайонів і експертами. Звичайно, це ще не повноцінне партнерство. Звичайно, це часто не рятує історичні будівлі від знищення, але це тонка шовкова нитка, яка може зшити Київ майбутнього.

З того моменту, як я стала депутаткою, я знаю, як "любити Київ": писати звернення, проєкти рішень, вивчати запит громади, переконувати, пояснювати, "збирати голоси".

Моя любов до Києва – це дія, а коли дуже важко, я відкриваю свій список того, заради чого працюю:

Мої люди

Найсучасніше, що є в Києві. Їх ідеї, сміх і сльози, їх мрії, які повільно, але змінюють світогляд багатьох. Ми відмовляємося від хутра, сортуємо, протестуємо. Ми вільні і це – наша сила.

Мої місця

Негламурний Печерськ і несподіваний там приватний сектор, будиночок для голубів – ніжний символ Києва. Місце, де я виросла.

Сирецький дендропарк. Чого ви ніколи не знали і вас це точно здивує – там є гай з тюльпанних дерев, якому вже 200 років і який квітне одразу після Дня Києва.

Верхнє місто з серпокрильцями влітку. Так-так, ви думали це цвіркочуть ластівки на Рейтарській, Володимирській гірці та біля Софії, але ні – звук літнього Києва – це серпокрильці, які вранці та ввечері ловлять комах.

Велотрек. Київський велотрек з'явився у 1910-х (складався з "циклодрому" та літнього кінотеатру) і дивом не зник під час будівельного буму 2000-х. Сьогодні цей символ руху, пригод і приємного часопроводження входить до ТОП-10 європейських велотреків і є однією з найстаріших в Європі діючих споруд цього типу.

Мій вибір

Київ – це вибір. І ти можеш їсти перепічку та запивати її флетвайтом. Я олдскульна і п'ю на коров'ячому. Можеш вирішити займатися політикою, коли усі відмовляють. Можеш відмовитися від космічної зарплатні через те, що любиш соціальні проєкти. Київ поважає будь-який вибір.

Моє мистецтво

Тут є скульптура "Дощ" Назара Білика, яку в народі називають "Крапля", портрет Сергія Нігояна у Сквері Небесної сотні. Є абсолютно трешові скульптрури і мурали, які зміцнюють цінність нетрешових. Мрія кожного митця – бути в Києві. І я це люблю.

Мій рух

В Києві можна бігти щосили, або пити каву і спокійно працювати в кафе "на районі". Найскладніше бігти щосили в місті, яке постійно стоїть в заторі.

Не стоїть лише метро – цей київський музей і розкіш, яку потрібно оцінювати саме так, і фунікулер. Постійні черги бажаючих протиснутися і зайняти зручні місця поруч з лобовим склом – вже давно звична картина для Києва. І тут не зрозуміло: фунікулер – це про засіб пересування чи спосіб отримати 2,5 хв особливого задоволення, насолоджуючись панорамним виглядом на місто.

Ще обожнюю трамвай у Пущу-Водицю. Курсує він від Контрактової площі до Пущі і вважається своєрідною родзинкою транспортної системи міста – возить пасажирів не вулицями міста, а мальовничим лісом.

Цей список можна продовжувати, але раціональне не має значення, коли ти любиш місто разом із заторами, ларьками, стихійною торгівлею, "царями – балконами" і огидною забудовою, адже є ріг вулиць, на якому ти зустріла кохання.

Просто пам'ятай, що Київ – це місто для тебе. І яким він буде завтра вирішуєш ти.

powered by lun.ua

Супротив фемінітивам по-київськи

Фемінітиви – група слів жіночого роду альтернативних або парних аналогічним словам чоловічого роду. Так каже Вікіпедія. Навіщо вони потрібні? Вони проявляють жінку, повертають її в мовлення з пасиву...

Київ і новий (мікро) клімат

Цей блог я задумала на новорічні свята, коли київська погода була практично осінньою, а сніг доводилося шукати в Карпатах (і часто не знаходити)...

Київ – це любов

Думки щодо того, скільки років сьогодні святкує Київ розходяться, але вперше киянкою і киянином сміливо і впевнено називають себе донедавна містяни з різних куточків країни...

Як перетворити смітник на квітучий сквер

"Протасів Яр", "Микільська Слобідка", "Совські ставки", Екопарк "Осокорки" – трагічне та ефектне відвойовування у забудовників кожного клаптику зеленої зони вже перетворилося на київську традицію...

5 викликів для Києва 2021 і що з цим робити

Я бачила Київ як громадська діячка. Тепер я побачила його як депутатка Київради. Об'єднавши ці досвіди, мушу чесно попередити: вибір у киян простий – адекватно реагувати на сучасні виклики, або опинитися на узбіччі розвитку сучасних та комфортних міст світу...

Те, що буде ''на районі'' має вирішуватися ''на районі''!

З роки я жила у мікрорайоні Страсбурга, який, за іронією долі, називається "Місто-сад". 2 рази на рік я отримувала запрошення на зустріч громади, яка проходила в парку, або спортивній залі місцевої школи...