11 грудня 2011, 16:06

Комплекси неповноцінності та теорії змови: приклад Костя Бондаренка



Здається, що для східних слов'ян – за винятком, напевне, західних українців – можливість сприймати себе рівнею Заходу просто немислима. Починаючи з XVIII століття, в середовищі східних слов'ян постійно відбувалися протистояння між західниками та більш популярними слов'янофілами.

У Росії слов'янофіли прийшли до влади в 2000 році разом із початком президентського терміну Владіміра Путіна. В Україні вони здобули перемогу на виборах 2010 року разом із Віктором Януковичем. Дві найпопулярніші партії в Україні протягом останніх двох десятиліть – Комуністична партія України до 2002 року та Партія регіонів після 2006 року – також є слов'янофільськими.

Слов'янофіли – і українські, і російські – бояться та ненавидять Захід, особливо США та Німеччину. У 1918 році російські націоналісти були переконані, що німці й австрійці намагалися створити незалежну українську державу. Східні українці та росіяни, у свою чергу, й досі вважають "кольорові", в тому числі Помаранчеву, революції секретними операціями США.

Такі комплекси неповноцінності притаманні й молодшому поколінню "політичних експертів", таких як Кость Бондаренко. Він був заступником голови "Сильної України" – партії, яка позиціонувала себе захисником інтересів українського середнього класу. Більшість із 13% виборців, які віддали свої голоси за лідера "Сильної України" Сергія Тігіпка на президентських виборах 2010 року, були представниками середнього класу, жителями міст і бізнесменами.

Натоміть нещодавно "Сильна Україна" почала процес влиття в неорадянську, олігархічно-популістську Партію регіонів.

У своїй статті в "Kyiv Post" (www.kyivpost.com/news/opinion/op_ed/detail/118004/) Кость Бондаренко висловлює думку, що проти України нібито існує змова Німеччини, яка вбачає в Україні "креатуру Америки".

Бондаренко переконаний, що рівень корупції в Україні не вищий, ніж у деяких країнах ЄС. Утім, цього року Україна втратила 18 сходинок у рейтингу "Transparency International", опустившись на 152-е місце, і наразі поступається навіть Росії й Азербайджану (обидві країни зайняли 143-е місце) та перебуває в одній компанії з Республікою Конго, Центральноафриканською республікою і Таджикистаном.

Грузія – не Україна – близька до країн ЄС за своїми низькими показниками корупції. У рейтингу 2011 року вона зайняла 64-е місце (порівняйте з 152-им місцем України). Грузія випередила деяких старих членів ЄС – Італію (69-е місце) та Грецію (80-е), нових країн-учасниць – Румунію (75-е) і Болгарію (86-е) – та знаходиться приблизно на одному рівні зі Словаччиною (66-е) та Угорщиною (54-е).

Чи може пан Бондаренко назвати хоч одну країну ЄС, яка має гірші показники корупції, ніж Україна?

Подібні комплекси неповноцінності глибоко вкорінені в психологію "політичних експертів" і політичних лідерів Росії та Східної України. Вони відчувають потребу жорстко реагувати на критику порушень прав людини з боку країн Заходу, заперечуючи, що в Україні чи Росії існують корупція, політичні репресії, цензура мас-медіа чи нечесні вибори. Янукович, наприклад, увесь час повторює, що на виборах 2004 року не було жодних фальсифікацій.

Брюс Джексон, політичний консультант команди Януковича з Вашингтону, так пояснив психологію ставлення Януковича та Партії регіонів до Заходу:

"Я можу сказати, що Партія регіонів, і Янукович особисто, прагнуть легітимності й визнання, що вони є рівними. Для них це особливо важливо, оскільки вони зі Сходу. Вони побоюються, що до них можуть ставитися як до європейських негрів, що вони є громадянами другого сорту, що європейці менше зважають на них, що їхня культура є менш цінною, що їхні інституції і слово України на міжнародній арені є менш вагомим у порівнянні з іншими країнами".

Джексон продовжує:

"Мені здається, що Янукович сказав сьогодні більше, ніж я чув це раніше. Він говорив, що, навіть у порівнянні зі Словаччиною чи Словенією, заперечуються права України через упереджене ставлення, расову дискримінацію, як це робили поляки та росіяни. Це для нього дуже важливо. Важливі й інші символічні речі... Він хоче свідчень, що Україна – нормальна держава, і люди на сході країни не є морально менш вартісними у порівнянні з людьми на заході країни. Це дуже важливо для нього. Як і його власний імідж, самоповага. Тут все стосується поваги" (інтерв'ю з Брюсом Джексоном у газеті "День", 8 лютого 2011 року).

Однак намагаючись добитися поваги на Заході, слов'янофіли проводять таку внутрішню політику, яка псує їхній імідж. Янукович уже встиг заробити дуже погану репутацію на Заході.

Костю Бондаренко варто припинити обурюватися критиці Заходу, а натомість почати просувати ті реформи, які призведуть до європеїзації України. Саме час подолати неорадянський комплекс неповноцінності, який штовхає Україну до міжнародної ізоляції та закриває їй дорогу в Європу.

http://postup.brama.com/010913/139_2_2.html

Віктор Янукович відточує майстерність орвеллівського двомислення, а українська політика перевершує "1984" Джорджа Орвелла

Партія намагається здобути владу лише заради самої себе. Ми не зацікавлені в добробуті інших; ми зацікавлені лише у владі. Джордж Орвелл, "1984" Найбільшою перешкодою для американських і європейських політиків перед адекватним розумінням України та інших країн Євразії завжди була прірва між тим, що говорять українські лідери, і тим, що вони роблять...

КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада підтримує зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко

Ми, небайдужі люди різних поколінь й національностей, зібралися на четвертій конференції КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада, підтримуємо зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко...

Юрій Левенець теж був фальсифікатором виборів

Давайте не будемо забувати, що якби були відправлені до в'язниці ті з них, хто скоїв фальсифікації виборів у 2004 році – як вони повинні були бути – туди потрапив і Юрій Левенець...

Тимошенко вже виграла

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/ http://www...

Канада відклала підписання угоди про вільну торгівлю через права людини. Чи буде ЄС наслідувати цей приклад?

Ukraine angry as Canada suspends free-trade talks Sep 27 2013... by Tanya Talaga, Toronto Star Global Economics Reporter http://www.thestar...

Не буде ніякого компромісного медичного рішення у "справі Тимошенко"

Бундючний виступ Віктора Януковича на минулотижневому саміті в Ялті перед європейськими лідерами засвідчив, що він не випустить екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко – політичного в'язня, чия доля стала перешкодою на шляху європейської інтеграції України...