В'ячеслав Кириленко Віце-прем'єр-міністр України

СИСТЕМНИЙ ЗАКОН ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ. ВПЕРШЕ!

25 квітня 2019, 13:51

На чому завжди будувався імперський міф? На тому, що немає ніяких українців, бо вони, мовляв, навіть і мови своєї не мають. А якщо і мають, то самі ж її і зневажають. А раз немає мови, то і України ніякої бути не може.

При цьому століттями справжнім завданням української політики Росії було знищення через репресії, брехню і пропаганду будь-якої можливості системного застосування українцями своєї мови у суспільному житті. Коли Україна була у складі імперських утворень, працювали заборони і репресії. Коли ми відновили Незалежність, запрацювали інструменти брехні і пропаганди.

Виконання "антимовної" місії Кремля стає неможливим після ухвалення сьогодні Закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Бо його дія м'яко, поступово, але незворотньо, забезпечить присутність та застосування української мови як ключового маркера української ідентичності у всіх сферах суспільного життя. А значить незворотніть України як Незалежної Держави.

Ось це і є справжньою причиною російської істерики та української радості одразу після ухвалення сьогодні парламентом Закону про мову.

Сьогодні великий день. День, який українці будуть пам'ятати століттями. І день, який засвідчив: реваншу НЕ буде!

Слава Україні! Героям Слава!

powered by lun.ua
Коментарі — 29
Сергей Папков _ 25.04.2019 17:16
IP: 35.235.227.---
Семен Бондарев:
Ви в Казахстан поїдьте, в Середню Азію, познайомтеся з мовною ситуацією там, тоді будете робити висновки про "мовний апартеїд" в Україні.
До речі про "роки незалежності", я ще в часи СРСР "мав щастя" служити у військовій частині, яка традиційно укомлектовувавлася призовниками з Кавказу, Балтії, Молдови, Середньої Азії та Казахстану (переважно з невеликих містечок і сіл). Так ось, як командир взводу, мав велику проблему: 99 % призовників з цих радянських республік російської мови не знали взагалі (на рівні, що на початку їх вистачало лише на: "Рядовая дневальний Бабаєв слюсаєт" після чого мовчки тримав трубку біля вуха час від часу повторюючи цю завчену фразу поки співрозмовнику на тому кінці дроту не набридне.
Семен Бондарев _ 25.04.2019 15:50
IP: 35.235.227.---
Все годы независимости по отношению к русскому языку в Украине проводилась политика языкового апартеида. Он – язык большинства граждан – был изгнан из всех сфер государственной жизни и загнан в бантустаны сугубо бытового применения, где, по замыслу националистов, и должен был рано или поздно плавно сойти на нет, зажатый со всех сторон императивным употреблением мовы и не ощущая достаточной подпитки новыми его носителями (поскольку практически все дошкольные и учебные заведения были переведены на государственный язык обучения). Но уже и этого мало. Новый статус Украины как страны, заточенной на русофобию, ставит перед находящимися у власти носителями этой русофобии новые вызовы. И вот сегодня имеющийся языковый апартеид по отношению к русскому языку был заменен на неприкрытый языковый геноцид.
Александр Длигач _ 25.04.2019 15:33
IP: 35.235.227.---
Слава Богові, тепер "молоді доктори наук" будуть знати – якою мовою перекладати чужі доробки, щоби видавати їх за свої ((((((((
Александр 1 _ 25.04.2019 15:13
IP: 35.235.227.---
Закон хороший, безумовно, але чому він не вимагає обов'язкового знання української мови від депутатів ВРУ? І чому не передбачає зняття з посади високопосадовця, як що той не володіє або не використовує державну мову?
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter