8 серпня 2007, 19:52

Тимошенко на роздоріжжі

Тема ідеологічного вибору Юлії Тимошенко викликала багато коментарів, хоча не всі розуміють абсурдність ситуації.

Частина читачів вважає, що не має значення ідеологія – головне, що "Юлія Тимошенко хоче витягнути Україну з прірви". Дискутувати тут немає про що.

Питання в іншому – у невідповідності поглядів Юлії Тимошенко та курсу, який обрала вона як лідер своєї партії.

1. Тимошенко визнала, що вона є політиком з ліво-центристськими поглядами.

2. Основним багаторічним партнером партії "Батьківщина" є Українська соціал-демократична партія Василя Онопенка – який до того, як відомо, був лідером ще не завойованого Медведчуком СДПУ (о).

3. Рік тому Тимошенко оголосила стратегічний шлях на вступ до Соцінтерну (в травні 2006, ще до приходу Вінського).

4. Третьою за впливовістю особою в оточенні Тимошенко є соціаліст Вінський, одним з кумирів якого є Карл Маркс (портрет останнього багато років прикрашав кабінет Вінського).


5. Члени БЮТ в Парламентській асамблеї Ради Європи входять у групи лібералів та соціалістів, але не Європейської народної партії.

6. Про ліві погляди Тимошенко свідчить її діяльність як політика:

а) вона виступала за мораторій на продаж земель

б) вона виступала за спрямування грошей від продажу Криворіжсталі не на інвестиційні проекти (наприклад, побудову нового НПЗ в Бродах, про що вона також заявляла), а на погашення згорілих внесків до Ощадбанку.

в) вона виступала за перегляд результатів несправедливої приватизації (будучи прем'єром, Тимошенко ініціювала програму "Власність народу")

г) Тимошенко виступає за те, щоб найманий працівник брав участь у перерозподілі прибутків підприємств на рівні з власником

д) вона запроваджувала стелю цін на м'ясо та бензин в 2005 році і так далі.

Бути лівим політиком – це не гріх. У світі було маса порядних соціалістів – Франсуа Міттеран, Віллі Брандт, Тоні Блер був одним з найуспішніших членів Соцінтерну. Швеція довела ефективність соціалізму.

Однак ці політики робили як соціалісти і позиціонували себе соціалістами. На відміну від них, Юлія Тимошенко вчиняє як соціаліст, але після оголошення про приєднання до Європейської народної партії вона позиціонує себе правим політиком, консерватором. А прихильників саме цієї ідеології об'єднує ЄНП.

Очевидною є невідповідність між лівими поглядами Тимошенко і задекларованим курсом її партії на приєднання до правих.

Так само – баскетбол і футбол є видовищними видами спорту, і не можна казати, що баскетбол гірше за футбол. Але якщо ти баскетболіст, то маєш грати за баскетбольну команду, а не за футбольну. Якщо ж ти баскетболіст, але перейшов у футбол, то більше не маєш права грати руками.

Григорій Немиря – головний радник з міжнародних питань Тимошенко – оприлюднив в "Українській правді" репліку на статтю "Тимошенко змінює орієнтацію"
Він спробував роз'яснити, чому Тимошенко приєдналася до ЄНП.

Немирю складно, але зрозуміти можна – хоча він член групи соціалістів у ПАРЄ, але Європейська народна партія йому ближче.

Він також посилається на те, що ЄНП більше сподобалася значній частині членів політради "Батьківщини" у ході внутрішньопартійної дискусії на тему, куди приєднуватися – до ЄНП або Соцінтерну.

Але це все не значить, що Європейська народна партія ближче особисто для Тимошенко.

Немиря також розповідає про з'їзд БЮТ. "Голосування, що відбулось у відповідь на запрошення "Батьківщини" до ЄНП, стало підтвердженням думки більшості, що визначилась у ході демократичної внутріпартійної дискусії".

Шановний депутат не сказав всієї правди – що голосування відбувалося без будь-якого обговорення з трибуни. І дуже сумнівно, що делегати з'їзду в цей момент усвідомлювали вибір, який вони робили – між ЄНП і Соцінтерном. Вони просто зробили те, що попросив Турчинов.

Немиря пише про інтеграцію "Батьківщини" до Європейської народної партії як ознаку євроінтеграції України. Цей висновок є спекулятивним, оскільки Соцінтерн також не виключає євроінтеграцію.

Більше того, європейські праві завжди обережно ставилися до розширення Євросоюзу, на відміну від лівих – той же комісар ЄС з розширення Гюнтер Ферхойген, при якому ЄС отримав 10 нових членів, був німецьким соціал-демократом.

"Чи сприяє європеїзації і модернізації самої партії поглиблене партнерство з партіями, на чолі яких стоять одні з найбільш динамічних сучасних європейських лідерів, такі, наприклад, як Ангела Меркель і Ніколя Саркозі?" – запитує Немиря.

Сприяє, але так само європеїзації та модернізації Батьківщині сприяло би партнерство з партіями Соцінтерну.

Бо Соцінтерн представлений на європейській політичній карті не менш потужними постатями – прем'єрами Іспанії Сапотеро, Великобританії Брауном та італійцем Романо Проді.

Висновок – або Тимошенко помилилася дверима, або найближчим часом має суттєво змінити свої політичні переконання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...