19 лютого 2008, 19:04

Соратник Тимошенко записався у вороги журналістів

Юлія Тимошенко, якщо її цікавить власна репутація, повинна покликати одного свого доброго знайомого і провести з ним виховну роботу.

Ідеться про депутата від БЮТ Антона Яценка – ідеолога Тендерної палати, людини, чиє перебування в списках БЮТ складно чимось пояснити окрім як матеріальною допомогою виборчому фонду БЮТ.

Внесок цей був настільки посильним, що Турчинов на всіх кутах захищав Яценка, називаючи його молодим талановитим вченим і закриваючі очі на докази його зв'язків з Тендерною палатою, оприлюднені "Дзеркалом тижня".

Минулої п'ятниці Яценко вніс до парламенту закон, який пропонує поновити кримінальну відповідальність за "наклеп", а тих, кого на цьому впіймають, депутат-демократ пропонує карати відповідним чином:

"Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу, -

карається виправними роботами до одного року, або штрафом від тридцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наклеп у друкованому або іншим способом розмноженому творі, в анонімному листі, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп, -

карається обмеженням волі на строк до двох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом від п'ятдесяти до ста двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні державного або іншого тяжкого злочину, -

карається позбавленням волі на строк до двох років.

Примітка. Наклепом у статтях 120, 151-1 цього Кодексу вважається умисне поширення завідомо неправдивих вигадок, недостовірних та негативних відомостей, або інформації, які ганьблять, порочать честь, гідність або ділову репутацію особи, що підтверджено рішенням суду, яке набрало законної сили".


Очевидно, що законопроектом Яценко намагається довести свою непричетність до тендерної палати. Однак для цього існують інші установи – суд.

Особливо цікаво і зворушливо читати пояснювальну записку Яценка.

"Необхідність внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо повернення кримінальної відповідальності за наклеп, а саме за поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу, пов'язана з тим, що в пресі стало дуже популярним поширювати завідомо неправдиві, навіть ганебні відомості відносно громадян, які є публічними особами, переймаються питаннями державотворення, займаються політикою, соціальними питаннями або займають високі посади в центральних органах влади країни тощо.

Все це робиться з метою їх дискредитації, створення навколо них негативного іміджу, ореолу корумпованості та протизаконності.

Повернення до Кримінального кодексу України норми щодо відповідальності за наклеп дозволить стримувати ці "потоки бруду".

Кожний засіб масової інформації, кожний журналіст, навіть пересічний громадянин перед тим, як звинуватити іншу особу в скоєнні злочину, протиправній поведінці, прояві корупції тощо потурбується про збір належної інформації і доказів, що це дійсно було, які підтверджують такі явища, оскільки, на сьогоднішній день у засобах масової інформації дуже "модно" обвинувачувати будь-кого та будь в чому без надання відповідних доказів, базуючись лише на чутках, домислах та припущеннях".


Очевидно, до числа "публічних осіб, які переймаються питаннями державотворення", Яценко відніс свою скромну персону.

Але кримінальна відповідальність за наклеп – це закон для Білорусії Лукашенка. І скасування цієї норми було однією з головних вимог Ради Європи до України. А стримувати "потоки бруду" не дозволить жодна загроза тюрми, оскільки це питання суспільного, соціального, а не кримінального порядку. Так само неможливо побороту наркоманію статтею в Кримінальному кодексі.

Більше того, саме соратник Яценка Микола Томенко в часи Кучми домагався змін до законодавства, за якими журналісти отримали право на "оціночне судження".

Коли минулого року поновити кримінальну відповідальність намагався член Партії регіонів Василь Кисельов, це вилилося в кампанію громадського засудження – і, зрештою, він відкликав цей законопроект.

У випадку з Яценком з боку вищого керівництва БЮТ немає жодної реакції.

Коли сьогодні, у вівторок в парламенті я запитав про цей закон одного з керівників фракції БЮТ, він лише пожартував, що молоді депутати дуже завзято працюють.

Особливо цікаво виглядає пункт "Фінансово-економічне обґрунтування" в пояснювальній записці.

"Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат", – повідомляє Яценко.

Ось тут він неправий. Новоув'язнених за наклеп доведеться утримувати коштом державного бюджету.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...