Сергій Лещенко

Соратник Тимошенко записався у вороги журналістів

19 лютого 2008, 19:04

Юлія Тимошенко, якщо її цікавить власна репутація, повинна покликати одного свого доброго знайомого і провести з ним виховну роботу.

Ідеться про депутата від БЮТ Антона Яценка – ідеолога Тендерної палати, людини, чиє перебування в списках БЮТ складно чимось пояснити окрім як матеріальною допомогою виборчому фонду БЮТ.

Внесок цей був настільки посильним, що Турчинов на всіх кутах захищав Яценка, називаючи його молодим талановитим вченим і закриваючі очі на докази його зв'язків з Тендерною палатою, оприлюднені "Дзеркалом тижня".

Минулої п'ятниці Яценко вніс до парламенту закон, який пропонує поновити кримінальну відповідальність за "наклеп", а тих, кого на цьому впіймають, депутат-демократ пропонує карати відповідним чином:

"Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу, -

карається виправними роботами до одного року, або штрафом від тридцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наклеп у друкованому або іншим способом розмноженому творі, в анонімному листі, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп, -

карається обмеженням волі на строк до двох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом від п'ятдесяти до ста двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні державного або іншого тяжкого злочину, -

карається позбавленням волі на строк до двох років.

Примітка. Наклепом у статтях 120, 151-1 цього Кодексу вважається умисне поширення завідомо неправдивих вигадок, недостовірних та негативних відомостей, або інформації, які ганьблять, порочать честь, гідність або ділову репутацію особи, що підтверджено рішенням суду, яке набрало законної сили".


Очевидно, що законопроектом Яценко намагається довести свою непричетність до тендерної палати. Однак для цього існують інші установи – суд.

Особливо цікаво і зворушливо читати пояснювальну записку Яценка.

"Необхідність внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо повернення кримінальної відповідальності за наклеп, а саме за поширення завідомо неправдивих вигадок, що ганьблять іншу особу, пов'язана з тим, що в пресі стало дуже популярним поширювати завідомо неправдиві, навіть ганебні відомості відносно громадян, які є публічними особами, переймаються питаннями державотворення, займаються політикою, соціальними питаннями або займають високі посади в центральних органах влади країни тощо.

Все це робиться з метою їх дискредитації, створення навколо них негативного іміджу, ореолу корумпованості та протизаконності.

Повернення до Кримінального кодексу України норми щодо відповідальності за наклеп дозволить стримувати ці "потоки бруду".

Кожний засіб масової інформації, кожний журналіст, навіть пересічний громадянин перед тим, як звинуватити іншу особу в скоєнні злочину, протиправній поведінці, прояві корупції тощо потурбується про збір належної інформації і доказів, що це дійсно було, які підтверджують такі явища, оскільки, на сьогоднішній день у засобах масової інформації дуже "модно" обвинувачувати будь-кого та будь в чому без надання відповідних доказів, базуючись лише на чутках, домислах та припущеннях".


Очевидно, до числа "публічних осіб, які переймаються питаннями державотворення", Яценко відніс свою скромну персону.

Але кримінальна відповідальність за наклеп – це закон для Білорусії Лукашенка. І скасування цієї норми було однією з головних вимог Ради Європи до України. А стримувати "потоки бруду" не дозволить жодна загроза тюрми, оскільки це питання суспільного, соціального, а не кримінального порядку. Так само неможливо побороту наркоманію статтею в Кримінальному кодексі.

Більше того, саме соратник Яценка Микола Томенко в часи Кучми домагався змін до законодавства, за якими журналісти отримали право на "оціночне судження".

Коли минулого року поновити кримінальну відповідальність намагався член Партії регіонів Василь Кисельов, це вилилося в кампанію громадського засудження – і, зрештою, він відкликав цей законопроект.

У випадку з Яценком з боку вищого керівництва БЮТ немає жодної реакції.

Коли сьогодні, у вівторок в парламенті я запитав про цей закон одного з керівників фракції БЮТ, він лише пожартував, що молоді депутати дуже завзято працюють.

Особливо цікаво виглядає пункт "Фінансово-економічне обґрунтування" в пояснювальній записці.

"Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат", – повідомляє Яценко.

Ось тут він неправий. Новоув'язнених за наклеп доведеться утримувати коштом державного бюджету.

powered by lun.ua
Коментарі — 43
Faultfinder _ 19.02.2008 23:20
IP: 92.113.43.---
А я не удивлен законопроектом Яценко. Человек банально УСТАЛ оправдываться. Это же полный беспредел – пережить и выиграть 10 судебных процессов по защите чести и достоинства – и продолжать получать порцию за порцией клевету и наветы! При это уже почти два (2) года не будучи руководителем ТПУ. В принципе, журналисты лгут всегда. Небольшая часть из них лжет непреднамеренно, из-за низкой квалификации или форсмажорных обстоятельств (зависимость от жесткого плана работы, данных или "рекомендованных" руководством тем и сюжетов, и проистекающей отсюда невозможности оперативно найти "чистые" источники информации). Это издержки профессии. Но проблема в том, что ОГРОМНОЕ БОЛЬШИНСТВО журналистов врет осознанно, цинично, беспардонно и с уверенностью, что они остануться безнаказанными за широкими спинами "заказчиков". Большие деньги, которыми оплачивается ложь, давно уже убили дух свободной (пусть даже в первом приближении) журналистики. В журналистике, как на войне, действует принцип "обратной" селекции, когда погибают самые честные, смелые и принципиальные, а выживают и благоденствуют приспособленци и лицемеры. Почему так? Не знаю...
ACTIONDIRECT _ 19.02.2008 20:36
IP: 77.122.143.---
2vpc
))) Абидилсса да?))) К тибе на Мустафа, но Зинзиля прийдет- нателекоммуницирует, малый бизнес из тебя сделает)))
FUTURIST _ 19.02.2008 20:32
IP: 92.113.103.---
ТУХЛАЯ НОВОСТЬ И...
Пан Лещенко новость то тухлая...
Андрій Шевченко пропонуватиме своєму колезі по БЮТ Антону Яценку відкликати законопроект про наклеп
18.02.2008 Телекритика
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко здивований ініціативою свого колеги по фракції Блоку Юлії Тимошенко Антона Яценка щодо запровадження кримінальної відповідальності за наклеп. "Я вважаю цей законопроект помилковим. Впевнений, що БЮТ не підтримуватиме його. Усі попередні роки позиція Блоку Юлії Тимошенко щодо цього питання залишалась незмінною. Професійний, відповідальний журналіст повинен мати змогу вільно робити свою роботу. Народний депутат минулого скликання від Партії регіонів Василь Кисельов пропонував подібний законопроект, який передбачав за наклеп виправні роботи для журналістів. Законопроект тоді був заблокований у тому числі й завдяки позиції БЮТ",
ACTIONDIRECT _ 19.02.2008 20:32
IP: 77.122.143.---
2СЛ
Сергей, не кажется ли тебе, что это несколько линейный подход к "штанге"?))
Представим себе иную картинку- несколько фантастическую.Яценко пропихивает свой заГонопроект, ты листаешь на него "компру", идешь в суд, отказ от адвоката, идешь в тюрягу...Потом с десяток журналистов берут под кальку твою "компру", идут на срок, строится зона для журналистов "им. бютовца Яценко"...а дальше додумай сам, особенно за ЮВТ, за Европу))))
FUTURIST _ 19.02.2008 20:31
IP: 92.113.103.---
...СВЕЖАЯ "ВИТІВКА ЮЩЕНКО".
Звільнення президента НТКУ відбулось всупереч процедурі, передбаченій Законом "Про ТБ і РМ".
Президент України Віктор Ющенко звільнив президента Національної телекомпанії України Віталія Докаленка. Відповідний Указ N137/2008, датований 18 лютого, опублікований уранці 19 лютого на сайті Президента
"Я розчарований цим рішенням Президента, – сказав "Телекритиці" народний депутат Андрій Шевченко, колишній віце-президент НТКУ. – Вважаю, що це не наближає Україну до суспільного мовлення і лише посилює правовий безлад навколо державного телебачення".
На думку Андрія Шевченка, зміна керівника НТКУ була на часі: "У мене, як і в більшості журналістів та медійників, була маса претензій до Віталія Докаленка. Але навіть добрі справи варто робити законними методами і зрозумілими для суспільства кроками. У нас із Докаленком різні погляди на майбутнє державного телебачення, і я навіть у кошмарному сні не міг уявити, що доведеться захищати його від звільнення. Але закон і справедливість важливіші".
vpc _ 19.02.2008 20:16
IP: 81.30.172.---
18.02.2008 20:44___ ACTIONDIRECT
))) Попробую...а звонок на двери работает,а?)) Или он у тебя дисковой?)) ТелекоММуницируй пока, цап)))

Можешь постучаться. Головой. Об стену. Вдруг поможет. И не "дисковой", а ДИСКОВЫЙ. Все. Иди к Мустафе.
batushkov _ 19.02.2008 20:14
IP: 77.123.50.---
Спасибо Сергею! Наконец-то пошла публичная внятная реакция на этот законопроект. Интересно, сколько времени нужно ждать, чтобы на него отреагировали ИМИ, ХПГ или те же журналистские профсоюзы? Кстати, это будет тестом на их объективность. БЮТ – это ж уважаемые "демократы", а не регионалы-"супостаты"...
ACTIONDIRECT _ 19.02.2008 20:08
IP: 77.122.143.---
vpc
Мустафу тренируй.

Под Мустафой потренируешься)))
Patriotic _ 19.02.2008 20:07
IP: 195.184.220.---
Сергей Лещенко не обратил внимание на слово "ЗАВЕДОМО". Оно и понятно, он же не юрист. Он журналист и защищает прежде всего себя.
А ведь в ККУ статей с подобными формулировками очень много.
Пример (каких много): уклонение от уплаты налогов. Там можно привлекать любого из нас за неуплату налогов. Но только заведомую (но не в случае ошибки или незнания). То есть, если исходить из логики Сергея, то наличие любых подобных статей в ККУ нарушает права человека (а не только журналиста). Но Сергей этого, похоже, не знает. Потому и возмущается таким предложением Яценко, которое идет в русле логики всего ККУ.
А может журналистам действительно не стоит распространять ЗАВЕДОМО ложную информацию? И тогда проблем не будет. Также, как и у нас всех, кто ЗАВЕДОМО не уклоняется от уплаты налогов.
vpc _ 19.02.2008 20:03
IP: 81.30.172.---
19.02.2008 19:57___ ACTIONDIRECT
Мустафу тренируй.
вермутЪ _ 19.02.2008 20:02
IP: 193.138.247.---
А шо журнялюгам пэрэжывать? Скока они не пичатали – на их матириалы нихто внимания ни абращаит. Вот Бойко на орд баит такие занятные хвакты про мусаров с именами, хвамилиями, датами, суммами, делишками. И што? А ничево. Апсалютно ничево. Т.е. просто никаму из праваахренителей нет дела до этой писанины. Может Бойко пдит и вазводит паклёпы? И паэтому иго калегам пх, шо нихто на вопли о мусарском беспеределе не реагируит, шо то вранье.
ACTIONDIRECT _ 19.02.2008 19:59
IP: 77.122.143.---
2Different
Він десь тут плаває))))
ACTIONDIRECT _ 19.02.2008 19:57
IP: 77.122.143.---
2vpc
Цап, ти де вчився,га?Нема слова дискридитация, є дискрЕдитация))) Нужно быть реально грамотным, чтобы быть оппонентом, а не опонентом))) Или пиши на албанском))) Будешь кипишевать -не позвоню!)))
Different _ 19.02.2008 19:53
IP: 77.122.90.---
"Шановний" Ф-Всеволод деж ваші коментарі, що автор брешить, чи виправдовуваня пана Яценка, які я чув в іншому вашому пості... ЕГЕЙ:)
черкаська _ 19.02.2008 19:48
IP: 78.25.35.---
закриваючи очі – дієприслівник має на кінці И, а не І.
zinik _ 19.02.2008 19:42
IP: 99.225.175.---
Скажу відверто, чому завжди читаю ваші блоги першими.
Ви порівнюєте!
Це мало, хто з журналістів робить.
А, якщо, цього не робити, то як можна бути об'єктивним в оцінках?
A, якщо немає об'єктивності, то яка там прозорість?
Це лапша, а не прозорість.
diduhan _ 19.02.2008 19:25
IP: 77.242.163.---
гигиги... зараз набежуть кричати, шо сірожа в банкової на платні:))
p.s. у яценка мабуть грошей багато від тпу. то може й примуть закона. вні талоновитий:))
vpc _ 19.02.2008 19:23
IP: 81.30.172.---
Сергей, несмотря на то, что чаще приходится выступать Вашим опонентом, в данном случае, поддерживаю на все 100. Самому реально ТП поперек горла стоит. С другой стороны госзакупки (впрочем, как и все) требуют прозрачности и конкурентности. Складывается впечатление, что побочной целью ТП является дискридитация прозрачных процедур. Само слово тендер уже дискридитировано.
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter