Наталія Королевська – добра учениця Юлії Тимошенко зразка 1990-х років
Для того, щоб зрозуміти закони політики, інколи слід читати архіви.
Сьогодні серед членів блоку Тимошенко складно знайти людину, яка може сказати тепле слово про Наталію Королевську.
"Зрадниця" – це найм'якший епітет, який лунає на її адресу.
Справді, рішення Королевської піти в самостійне плавання у найтяжчий момент для БЮТ є зрадою в загальнолюдських координатах.
Особливо цинічно виглядають спроби Королевскької вдати з себе опозицію, знаючи, що на свій піар вона зарядила астрономічний бюджет.
Але ми говоримо про політику, а тут шлях Наталії Королевської подібний на шлях Юлії Тимошенко.
З тією лише різницею, що постать Королевської поступається своїми масштабами.
Якщо свого часу Тимошенко в політику привів Павло Лазаренко, то патронат над Королевською взяв Віталій Гайдук.
Те, що Королевська пішла після ув'язнення Тимошенко – це погано, але так само зробила Тимошенко, яка розпочала самостійний проект після арешту Лазаренка.
Сьогодні мало хто згадує про ті події.
Отже, 19 лютого 1999 року Павло Лазаренко був затриманий у аеропорту імені Кеннеді в Нью-Йорку, а вже через три тижні, 4 березня Тимошенко оголосила про створення фракції "Батьківщина".
До нового утворення вступило 23 депутати. Вони залишили фракцію "Громада", яка до того нараховувала понад 40 депутатів, але після відтоку людей в "Батьківщину" почала свою повільну смерть.
Риторика Тимошенко навесні 1999 року втратила свою опозиційність, а задачею щойно створеної фракції "Батьківщина" було оголошено нудний набір слів: "захист інтересів народу України, розробка та запровадження законодавчих основ соціально-економічного спрямування, пропагування ідеології суверенної української державності, сучасного європейського соціал-демократизму й патріотизму, соціальної справедливості і високих християнських цінностей".
Як бачимо, жодних закликів валити режим Кучми тоді ще не було.
А ще через дев'ять місяців Тимошенко отримала приз від Банкової за лояльність – указ президента Кучми про призначення віце-прем'єр-міністром.
Маючи кримінальну справу проти Лазаренка, Кучма думав, що триматиме Тимошенко на гачку та використовуватиме для стримування олігархів, що профінансували його другу перемогу. Як він помилявся!
Королевська вже теж почала отримувати свої маленькі призи – як, наприклад, указ про призначення до Комітету економічних реформ.
Потім буде лояльне ставлення до Королевської на виборах, а з її боку – "конструктивна опозиція".
Помилка Королевської в тому, що вона так сильно намагається наслідувати Тимошенко і так поспішає посісти її нішу, що перестрибує декілька етапів.
Наприклад, вона вже вдягає вишиванку, але ще не вміє говорити українською мовою.
Тимошенко ніколи собі такого не дозволяла, в неї все йшло один за одним: українська мова, виборчий блок з Левком Лук'яненком і Степаном Хмарою, стаття "Стримуючи Росію" у Foreign Affairs, а потім уже – вишиванка.