Сергій Лещенко

Дивний лист від компанії Ахметова

02 червня 2012, 01:35

Отримав проти ночі отакий лист від компанії СКМ, якою на 100 відсотків володіє Рінат Ахметов – але у діяльність якої він начебто не втручається, бо не має на це права, адже вже шість років є народним депутатом.

Лист мене здивував, тому що Ахметов не вимагає в цьому листі спростування нашого твердження про те, що його партнером у компанії "Лемтранс" є сторож резиденції "Межигір'я", який ховає за своїм торсом значно цікавішу постать – Віктора Януковича.

Якщо чесно, я взагалі не зрозумів, що хотіло спростувати СКМ.

Ахметов стверджує, що володіє сьогодні лише 19,5% у Лемтрансі. Він вважає такою, що "завдає значної шкоди діловій репутації Компанії та йому особисто" твердження, що 60 відсотків "Лемтрансу" прямо чи опосередковано належить Ахметову та його структурам.

Він наполягає, що тільки збирається придбати їхні частки.

Що нас наштовхнуло на наш висновок? Окрім 20%, які напряму належать СКМ, ще 20% в "Лемтрансі" володіють офшорки, які фігурують у реєстрі Державної податкової служби у якості компаній-нерезидентів ахметівської групи "СКМ", а ще 20% належать фірмі "Арс", акціонерами якої є одна зі згаданих вище офшорок та екс-помічник Ахметова у клубі "Шахтар" Сергій Кий.

Здається, більш ніж переконливі докази афільованості Ахметова з 60 відсотками Лемтрансу.

Але, знову ж таки, найпоказовіше, що Ахметов жодним чином не заперечував, що решта 40 відсотків закріплено за родиною Януковича.

Ось цей лист СКМ:


журналістам газети Інтернет видання "Українська правда"

О. Притулі, С. Лещенку та С. Щербині

Про недостовірну інформацію, що її розповсюдило Ваше видання

01 червня 2012 року

Даним повідомляємо, що в матеріалі "Сторож "Межигір'я" як партнер Ріната Ахметова, або Схованка грошей Януковича", що його було опубліковано на сайті Вашого видання 31 травня 2012 року, міститься недостовірна інформація.

1. Недостовірна інформація щодо бізнесу Рината Ахметова (Група СКМ).

Зокрема, недостовірна інформація міститься у реченнях:

• "На момент створення у 1997 році засновниками компанії були ТОВ "Embrol Ukraine Ltd", яке називають близькою до Ріната Ахметова...".

• "..."Телнет", "Омні" та "Медко" – фігурують у реєстрі Державної податкової служби у якості компаній-нерезидентів ахметівської групи "СКМ".

• "Отже, 60% статутного капіталу "Лемтрансу" вже сконцентровано в руках Ахметова і його структур"

Нажаль, автори публікації не звернулися до прес-служби СКМ за позицією компанії стосовно наведених в матеріалі фактів. Подібний запит дозволив би уникнути помилкових припущень та спотворення фактів.

(Мій коментар – перед публікацією ми зверталися до СКМ та особисто до Ахметова з проханням прокоментувати, які фізичні особи є його партнерами у Лемтрансі, але після тижня листування конкретної відповіді не отримали ні від СКМ, ні від Ахметова)

Нижче наведені відповіді на питання, які не прозвучали на нашу адресу:

• Група СКМ є одним з найбільших вантажовідправників в Україні (вантажопотік підприємств СКМ складає 21% (98 млн.т) від ж/д перевезень України у 2011 р.) і зацікавлена в організації стабільних та безперебійних перевезень своїх вантажів. У ситуації дефіциту рухомого складу, яка загострилась в останні роки, придбання великої експедиторської компанії (ТОВ "Лемтранс") дозволить Групі СКМ забезпечити себе власним вагонним парком.

(Мій коментар – як пише компанія Ахметова, дефіцит рухомого складу посилився в останні роки – якраз в ті роки, коли Укрзалізницею керує пан Козак – в минулому керівник того ж "Лемтрансу" та депутат від Партії регіонів)

• На даний момент Групі СКМ належить частка в розмірі 19,95% статутного фонду компанії і вже отримано дозвіл АМКУ на перевищення 50%. Після отримання дозволу на концентрацію від іноземних антимонопольних органів та завершення всіх формальностей, Група СКМ планує отримати контрольний пакет у ТОВ "Лемтранс", та довести його до 100%. Компанія увійде до складу транспортного напрямку бізнесу Групи.

• Перераховані Вами іноземні компанії ("Телнет", "Омні" та "Медко") не мають відношення ані до Групи СКМ, ані до Рината Ахметова. Відповідне спростування було Вам надіслано 02.02.2011.

(Мій коментар – афільованість згаданих офшорок з Ахметовим вказана у реєстрі Державної податкової служби, де ці фірми вказані у якості компаній-нерезидентів ахметівської групи "СКМ".)

• Компанія ТОВ "Embrol Ukraine Ltd" не має відношення ані до Групи СКМ, ані до Рината Ахметова.

(Мій коментар – ми ніде не стверджували, що Embrol Ukraine Ltd має відношення до Ахметова. Ми писали, що мала відношення, в минулому часі – через покійного Жигана Такташева, віце-президента футбольного клубу "Шахтар")

• Таким чином, твердження щодо володіння Групою СКМ частки статутного капіталу у ТОВ "Лемтранс" в розмірі 60% є неправдивим.

(Мій коментар – СКМ спростовує те, чого не існує – адже вони приписали нам твердження, якого взагалі немає в статті)

АТ "Систем Кепітал Менеджмент" – найбільша керівна компанія України, 100% акцій якої належать Рінату Ахметову, вважає за необхідне заявити, що недостовірна інформація подібного роду завдає значної шкоди діловій репутації Компанії та її Акціонера.

У зв'язку з цим ми вимагаємо, аби Ваше видання виправило недостовірну інформацію на сайті у матеріалах "Найбільша транспортна компанія України належить Ахметову та Януковичу" та "Сторож "Межигір'я" як партнер Ріната Ахметова, або Схованка грошей Януковича", а також опублікувало позицію АТ "СКМ" зазначену вище.

2. Недостовірна інформація щодо наших партнерів Групи СКМ в ТОВ "Лемтранс".

Як ми повідомляли в нашій відповіді на Ваш запит від 23 травня 2012, ми вважаємо некоректним розкривати інформацію про наших партнерів без погодження з ними – це не відповідає бізнес етиці. Однак, в зв'язку з тим, що в публікації "Сторож "Межигір'я" як партнер Ріната Ахметова, або Схованка грошей Януковича" Ви розповсюдили неправдиву інформацію щодо кінцевих бенефіціарів ТОВ "Лемтранс", ми були вимушені зв'язатися з нашими партнерами: ЗАТ "АРС", власником 62,5% акцій якого є Сергій Кий, а також Антон Пригодський, який є нашим основним партнером в компанії "Лемтранс", та отримати їх дозвіл на розкриття такої інформації.

У зв'язку з цим ми вимагаємо, аби Ваше видання виправило недостовірну інформацію на сайті у матеріалах "Найбільша транспортна компанія України належить Ахметову та Януковичу" та "Сторож "Межигір'я" як партнер Ріната Ахметова, або Схованка грошей Януковича", а також опублікувало позицію АТ "СКМ" зазначену вище.

(Мій коментар – цей блок взагалі складно коментувати: ми так само, як і СКМ, стверджуємо, що власником 62,5% є помічник Ахметова в минулому Сергій Кий, водночас Антон Пригодськи більше не фігурує серед акціонерів)

3. Недостовірна інформація щодо наших партнерів в ТОВ "Лемтранс".

Задля забезпечення збалансованості та об'єктивності інформації щодо структури власників ТОВ "Лемтранс" ми вимагаємо повністю оприлюднити це спростування на сайті Вашого видання.

Ми зацікавлені у достовірному висвітленні діяльності Групи СКМ і готові надавати Вам необхідну інформацію та коментарі. Просимо вас в майбутньому, при підготовці матеріалів, які стосуються бізнесу Групи СКМ, звертатися до нас за коментарями. Ми завжди будемо раді відповісти на запитання щодо діяльності Групи.

Ось і весь лист. Як легко переконатися, тут не міститься жодного слова спростувань того, що партнером Ріната Ахметова в Лемтрансі виступає сторож "Межигір'я", який представляє свого високопосадового покровителя. От про це поговорити з компанією СКМ та її власником нам було би по-справжньому цікаво. Але вони мовчать...

powered by lun.ua
Коментарі — 18
nadvirna _ 06.06.2012 17:35
IP: 66.162.64.---
http://www.cablegatesearch.net/cable.php?id=07KYIV3071
Доброго дня! Можливо що всі забули і за Звягільського теж.Там теж існує звязок і з Януковичом і з Ахмєтовим.
provinция _ 04.06.2012 13:24
IP: 91.217.197.---
Сергію, ще одне прохання – не можу знайти декларацію про доходи за 2011 рік депутата Симоненко П. М. Може зробите запит до ВР? Чому він ховається від народу, якщо зветься комуністом. З повагою.
Bullettooth _ 04.06.2012 10:15
IP: 93.72.134.---
До вас прохання, Сергію, ви у Лондоні не лише слухайте – а й розповідайте, багато розповідайте, трохи встряхніть ті міккі-маус програми, на вас надія;
Fedor K _ 03.06.2012 12:17
IP: 78.25.34.---
Выбросьте писульку в помойку.
Существование самого Лемтранса "завдає значної шкоди діловій репутації" всей Украине и каждому украинцу "особисто" и что? Призовем, чтоб Ахметов с компаньеном-сторожем извинились и самораспустились? В помойку, однозначно!
Kaifa _ 03.06.2012 08:19
IP: 85.25.140.---
Ахметка молчит, потому как не сподручно вкладывать своего не то партнёра, не то вассала, не то босса.
Завертелись, как черви на сковородке, бизнесмены, мля – стырить, забрать, отжать. Как с шапок и напёрстков начали, так и продолжают.
iceolga _ 02.06.2012 22:49
IP: 178.150.163.---
Нічого дивного не бачу...А що тут спростовувати?Може й Ахметову не дуже подобається, що 40% належать Януковичу?:)))
Mc and Avelli _ 02.06.2012 12:50
IP: 176.215.47.---
А что такое "ж/д перевезень" в письме СКМ?
Что-то типа "кровосиси"?
Михайло Антонишин _ 02.06.2012 11:21
IP: 46.119.125.---
Іншими словами: інформація про те, що Янукович володіє 40% Лемтрансу шкодить професійній репутації ахметовської компанії?

Не лише через Тимошенко. Але, і тому що на Заході це вважається ознакою корупції? А Ахметову потрібна хороша ділова репутація на Заході – щоб мати можливість скупати там активи.
Kosty Kozlov _ 02.06.2012 11:05
IP: 93.75.41.---
п Лещенко!
вам не цікаво розслідування операції
"конфіскованні броньовані мерседеси" у плані -хто пілся конфіскації платив розтаможку та налоги??
не була лі це спланована "коніскація" брудним шляхом...
a_sudi_kto _ 02.06.2012 10:40
IP: 93.127.97.---
Ага, так і виправимо: він не вмер, його кобила вбила.
Pavlo Dudra _ 02.06.2012 10:05
IP: 46.203.12.---
Треба було відповісти:

Пане Ахмєтов!
Ваша думка була уважно вислухана.
Але,на жаль врахована не може бути у зв"язку з невідповідністю з фактами,що на даний момент є у наявності))
Panas_S533 _ 02.06.2012 09:35
IP: 37.59.82.---
До речі, здається УНІАН теж потрапив до активів Ахметова?
Panas_S533 _ 02.06.2012 09:33
IP: 37.59.82.---
Дещо в бік, але цікава думка. А що, якщо завтра Ахметов скаже – "Надаєлі мінє хохлі, паєду в Лондон жіть. Там і домік прі случає прікупіл. А активи прадам кацапам, пусть ані с вами разбираются"?! СКМ здаеться приватна компанія?
Cincinnat _ 02.06.2012 09:08
IP: 109.86.113.---
И в правду странное письмо. Основных положений не оспорили. Одним словом "дудки":)
Reznik Vadim _ 02.06.2012 06:03
IP: 178.93.101.---
Сергій!!! Для Вас тема, вона техенько проходе, всі мовчать, СБУ СПИТЬ ЧИ КРИШУЄ? Сепаратизм, потім що Абхазія, московія полізе свою республіку захищати? Під прикриттям питання про мову, кояться більш страшні злочини!!! Вже й нові парспорти надоукували!!!
В Рoссии oткрылoсь пoсoльствo Дoнецкoй Республики = http://slavgromada.wordpress.com/2012/05/26/%D0%B2-%D1%80o%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-o%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BBo%D1%81%D1%8C-%D0%BFo%D1%81o%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2o-%D0%B4o%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%BAo%D0%B9-%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83/
Олександр Михельсон _ 02.06.2012 03:21
IP: 77.52.20.---
Це прекрасно:))) І хто б мене ото так розважив серед ночі, як не СКМ...
lohik _ 02.06.2012 02:37
IP: 91.214.32.---
Ахметов звинувачує Лещенка, що не попросив у нього дозволу на опублікування цих даних...Так само, як вони звинувачують майора Мельниченка, що він не мав дозволу записувати Кучму...А Ренат Кузьмін хіба питав дозволу у Тимошенко, щоб їздити по Європі і розказувати, що вона вбила Щербаня?...
Roland Mikiani _ 02.06.2012 02:19
IP: 37.19.207.---
вони мовчать... і будуть мовчати
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter