Яценюк робить депутатом людину, що захищала спотворення Києва
Я вже писав про те, що список опозиції на цих виборах став для мене персональним розчаруванням.
Часом до опозиції я ставлюся більш прискіпливо, адже вони обіцяють бути краще, ніж повністю дискредитована влада Януковича.
Відверто кажучи, Яценюк з Турчиновим у наперед програшному становищі, бо мають задовольняти попит суспільства на "іншу", "нову" політику – яку вони, схоже, не вміють робити.
І прочитання списку опозиції на цих виборах переконує, що помилки минулого вони не засвоюють.
Точніше, так – Арсеній Яценюк засвоїв правило, що чим більше він матиме персонально відданих людей у фракції, тим краще. Тому заповнив квоту "Фронту змін" маловідомими партійними функціонерами, які тепер будуть захищати його позицію в новому парламенті.
Але велика загадка, чому за цей великий офіс "Фронту змін" повинні голосувати українські громадяни? Чим ці люди заслужили право бути депутатами – в умовах, якщо Яценюк справді декларує "нову політику"?
Або чим заслужила депутатство Тетяна Донець? Боротьбою за дитячі садки у Шевченівському районі Києва, як спробував вигородити її Яценюк? Не смішіть!
Найкумедніше, що список "Батьківщини" об"єднав як тих, хто дитячі садки захищав, так і тих, хто їх нищив.
Ідеться про ще одне нове прізвище в опозиційному списку – це Ігор Скосар, який обіймає прохідне 58 місце за квотою "Фронту змін" та завдяки дружбі з правою рукою Яценюка Миколою Мартиненком.
Скосар був депутатом Київради від Солом"янського району у 2002-2006 роках, входив до комісії з питань містобудування та землекористування. І він особисто на сесії Київради відстоював питання забудови земельної ділянки біля готелю "Салют", де раніше був... правильно, дитячий садок! А сьогодні там зведено найелітніший у столиці житловий комплекс Diamond Hill, який знають усі мешканці Києва.
Цей будинок – ще один протез на обличчі Києва разом із одіозним житловим комплексом на Грушевського, 9-А, потворним будинком регіонала Смітюха на Шовковичній та висоткою Куровського на Мечникова.
Можливо, збудувати фешенебельні апартаменти замість дитячого садка – це не такий масштабний гріх, як розрабування галузей економіки у виконанні "донецької школи менеджменту", але, як я вже казав, опозиція претендує на те, щоб бути принципово іншою.
Для Турівської це буде сумною звісткою, але на сайті Київради зберігаються стенограми засідань. І там можна побачити, як на сесії 6 жовтня 2005 року Скосар переконав київських депутатів ухвалити рішення, що відкрило дорогу для зведення цього архітектурного монстра біля готелю "Салют" за адресою вулиця Мазепи, 11-Б.
Тоді на розгляд Київради було винесено питання про те, щоб скасувати своє попереднє рішення, яким відмінялася передача цього майданчику в оренду тодішньому забудовнику – фірмі "Вант" Василя Горбаля.
Уже тоді Наталія Новак (депутат Київради, сьогодні балотується до Верховної Ради за списком Кличка) у своєму виступі попереджала, що нічим добрим це не завершиться:
"Там був проданий за 9 мільйонів дитячий садочок і потім відводиться земельна ділянка. Олександр Олександрович (Омельченко) сказав, що він не підпише цього рішення, поки не з"ясуємо, яка там буде поверховість і т.д. Тому що це центр, знову Дніпровські схили і там може бути порушення і зовнішнього обліку, естетики Києва. Коли відміняли це рішення, посилалися на те, що прохання Президента залишити там дитячий садочок. Відмінили це рішення, тепер знову йде посилання на управління освіти. Тут немає послідовності в прийнятті цього рішення. І тому я не розумію, чого ми його знову приймаємо і відміняємо попереднє рішення...".
Після чого Скосар як член профільної комісії Київради взяв слово і, навпаки, виступив на підтримку ухваленого згодом рішення про забудову майданчику:
"Мова йде про ділянку, яка вже відведена. Поверховість узгоджена, там буде не більше, як 9-ть поверхів. Це історична забудова міста... більше, чим 9-ть поверхів, там будувати не можна, вище готелю "Салют" не можна, це узгоджено з усіма...".
У підсумку, житловий комплекс збудували вдвічі вище – 21 поверх, і цей "шедевр" сьогодні може побачити будь-хто, переїжджаючи з лівого берега Дніпра на правий.
Трикімнатна квартира в елітному будинку, необхідність зведення якого так відстоював Скосар, коштує сьогодні 4 мільйона доларів.
Напевно, житловий комплекс Diamond Hill – це саме те, що потребував Київ усі роки, якщо майбутній опозиціонер Скосар так активно захищав даний проект.
Присутність у списку таких осіб як Донець та Скосар пояснюють, чому опозиційний штаб так і не відкрив свій попередній список кандидатів перед затвердженням з"їздом, хоча обіцяв це зробити за угодою з "Чесно".
Загалом, цікаво, чи вивчав Арсеній Яценюк кандидатів зі своєї квоти на предмет іміджевих ризиків? Як він переконуватиме киян голосувати за "Батьківщину" разом зі Скосарем всередині? Для мене це – загадка.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.