14 листопада 2013, 17:32

У Лазаренка конфіскували літографію Пікассо і вазу. Чи колись заберуть в Януковича ''Межигір'я''?

Є країни, де вигідно бути корупціонером. Ти зможеш жити в палаці, який забереш у держави через офшорні прокладки, на тебе будуть батрачити тисячі робітників куплених на фіктивних конкурсах заводів, а в кінцевому результаті голова Конституційного суду навіть вручить тобі булаву та інші клейноди в ході урочистого засідання парламенту.

Але є країни, де корупціонером бути невигідно. Особливо якщо ти корупціонер немісцевий, а вирішив використати територію цієї держави для переховування своїх нечесних грошей. Такою країною є США.

Всі читали минулого тижня, що уряд Америки конфіскував у Павла Лазаренка маєток у місті Новато в Каліфорнії, який він придбав також на підставну фірму за 6 мільйонів 745 тисяч доларів – але де не встиг прожити і дня, бо був арештований одразу після прибуття до США.Але вилученням будинку проблеми Лазаренка в країні, де не дуже люблять корупціонерів, не закінчилися.

Перед вами – наказ судді Північного округу Каліфорнія та звіт виконавця про конфіскацію в Лазаренка... літографії Пабло Пікассо та цінної вази.

Твори мистецтва зберігалися в маєтку екс-прем"єра аж поки його не було пограбовано двічі протягом 2012 року. Поліція, знайшовши цінні речі, не повернула їх Лазаренку попри клопотання дружини, а тримала на зберіганні у себе.

І от тепер 18 жовтня 2013 року суддя Брейєр постановив – забрати в Лазаренка літографію Пікассо "Дама з шиньйоном" орієнтовною вартістю 30 тисяч доларів, а також вазу, оцінену в 7 тисяч 800 доларів.

Їх конфісковано в рахунок погашення суми відмитих у США коштів, які Лазаренко зобов"язаний заплатити уряду Америки за рішенням суду – 22 мільйони 851 тисяча доларів.

З палацу Лазаренку дозволили забрати лише особисті речі. Як ідеться у звіті маршала США, поки екс-прем"єр вивіз звідти два фургони.До слова, як сказано в звіті, Лазаренко був присутній при відвантаженні особистих речей з конфіскованого палацу, що означає – він уже на свободі. Але за право вільно пересуватися він заплатив чималу суму – 14 років обмеження волі та арешт 250 мільйонів доларів з високою долею вірогідності їх подальшої конфіскації.

Він помилився державою, коли шукав спокійне місце для своїх грошей. Можна лише побажати такої самої долі послідовникам Лазаренка, які керують сучасною Україною.

P.S. Презентація книги "Американська сага Павла Лазаренка" відбудеться у Вашингтоні в наступний вівторок, 19 листопада, о 16 годині в Школі імені Елліотта Університету Джорджа Вашингтона.

powered by lun.ua

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...