Кругова порука нового генпрокурора Яреми?
Тиждень тому з-під варти втік колишній депутат від БЮТ і Партії регіонів Олександр Шепелєв.
Цей чоловік має цілий букет звинувачень. Наприклад, йому закидають розкрадання державних грошей, виділених банку "Родовід", через фіктивний ремонт офісу фінансової установи на Рильському провулку – за Януковича там тривалий час був офіс Юри Єнакіївського, який кришував Шепелєва після виходу з "Батьківщини".
У тому числі є "мокруха". Так, слідство вважає Шепелєва замовником замаху на вбивство акціонера "Родоводу" Дядечка, а також вбивства власника "АвтоКразБанку" Кириченка.
Багато хто навіть не знає Шепелєва в обличчя, хоча він двічі ставав народним депутатом за списками блоку Тимошенко. Ось він на цьому фото другий ліворуч в оточенні колишніх колег по фракції:
Перед оголошенням у розшук наприкінці 2012 року Шепелєв втік за кордон, але в 2013-му його взяли в Угорщині. Від екстрадиції на батьківщину він намагався врятуватися петицією про політичний притулок, але отримав відмову. Навесні 2014-го Шепелєва доправили на Батьківщину.
І тут організовується його втеча.
6 травні 2014 до прокуратури надходить клопотання від адвокатів Шепелєва про переведення його зі слідчого ізолятора до лікарні через "незабезпечення його належною медичною допомогою" в СІЗО. Уже наступного дня Генпрокуратура спрямовує звернення до Державної пенітенціарної служби.
Клопотання задовольняється. Справа Шепелєва не надто відома широкому загалу, але в прокуратурі та тюремному відомстві дуже добре знають, хто це такий та якими грошима і зв'язками він може оперувати.
Тому його переведення в лікарню доволі неочікуване та красномовне. Адже за прикладом справи Тимошенко ви можете згадати, скільки зусиль було витрачено адвокатами та міжнародною місією Кокса-Квасьневського, щоб її перевели з Качанівської колонії до лікарні залізничників.
Так само, наприклад, подільник Шепелєва Сергій Щербина багато місяців безрезультатно намагався вийти з СІЗО, тоді як його куратор зробив це буквально за декілька тижнів.
Шепелєва переводять – попри те, що він уже уникав правосуддя в Україні, втікши наприкінці 2012 року, проживаючи в Угорщині за паспортом, виданим на інше прізвище.
Крім того, він має громадянство Канади і звертався по громадянство Росії. Усе це є додатковими ризиками для можливої нової втечі, але тюремників це не зупиняє – адже його переселення до лікарні було можливо лише за відповідної згоди Державної пенітенціарної служби.
За фактом втечі Шепелєва Кабмін відсторонив двох із трьох керівників Державної пенітенціарної служби – голову Старенького і його заступника Артеменка. На посаді залишають першого заступника голови служби тюрем Віталія Ошовського.
А тепер – найцікавіше. За розподілом обов'язків, саме незвільнений Ошовський відповідав у пенітенціарній системі України за "управління охорони здоров'я та медико-санітарного забезпечення".
Чому ж його залишають на посаді? В інтернеті ви не знайдете актуальної біографії пана Ошовського – вона відсутня також на сайті Державної пенітенціарної служби.
Але якщо почнете гуглите, то знайдете багато згадок його прізвища в нормативних документах за 2007, 2008, лютий 2010 року, де він фігурує як заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві.
І останнє запитання – а хто був керівником Головного управління МВС України в місті Києві усі ці роки. Правильна відповідь – нинішній генпрокурора Віталій Ярема, який очолював міліцію столиці з 2005 по 2010 роки.
У мене запитання – як Генпрокуратура та Віталій Ярема будуть розслідувати втечу Шепелєва, якщо ця надзвичайна подія сталася у сфері відання його багаторічного заступника і товариша? Якого, до того ж, єдиного не відсторонили від посади.
Очевидно, що втеча Шепелєва була добре спланованою і багатокроковою комбінацією, в якій фігурували великі гроші. За цю надзвичайну подію мало би заплатити звільненням усе керівництво Державної пенітенціарної служби. Включно з особистими друзями Віталія Яреми.