Сергій Лещенко

Кругова порука нового генпрокурора Яреми?

16 липня 2014, 19:07

Тиждень тому з-під варти втік колишній депутат від БЮТ і Партії регіонів Олександр Шепелєв.

Цей чоловік має цілий букет звинувачень. Наприклад, йому закидають розкрадання державних грошей, виділених банку "Родовід", через фіктивний ремонт офісу фінансової установи на Рильському провулку – за Януковича там тривалий час був офіс Юри Єнакіївського, який кришував Шепелєва після виходу з "Батьківщини".

У тому числі є "мокруха". Так, слідство вважає Шепелєва замовником замаху на вбивство акціонера "Родоводу" Дядечка, а також вбивства власника "АвтоКразБанку" Кириченка.

Багато хто навіть не знає Шепелєва в обличчя, хоча він двічі ставав народним депутатом за списками блоку Тимошенко. Ось він на цьому фото другий ліворуч в оточенні колишніх колег по фракції:Перед оголошенням у розшук наприкінці 2012 року Шепелєв втік за кордон, але в 2013-му його взяли в Угорщині. Від екстрадиції на батьківщину він намагався врятуватися петицією про політичний притулок, але отримав відмову. Навесні 2014-го Шепелєва доправили на Батьківщину.

І тут організовується його втеча.

6 травні 2014 до прокуратури надходить клопотання від адвокатів Шепелєва про переведення його зі слідчого ізолятора до лікарні через "незабезпечення його належною медичною допомогою" в СІЗО. Уже наступного дня Генпрокуратура спрямовує звернення до Державної пенітенціарної служби.Клопотання задовольняється. Справа Шепелєва не надто відома широкому загалу, але в прокуратурі та тюремному відомстві дуже добре знають, хто це такий та якими грошима і зв'язками він може оперувати.

Тому його переведення в лікарню доволі неочікуване та красномовне. Адже за прикладом справи Тимошенко ви можете згадати, скільки зусиль було витрачено адвокатами та міжнародною місією Кокса-Квасьневського, щоб її перевели з Качанівської колонії до лікарні залізничників.

Так само, наприклад, подільник Шепелєва Сергій Щербина багато місяців безрезультатно намагався вийти з СІЗО, тоді як його куратор зробив це буквально за декілька тижнів.

Шепелєва переводять – попри те, що він уже уникав правосуддя в Україні, втікши наприкінці 2012 року, проживаючи в Угорщині за паспортом, виданим на інше прізвище.

Крім того, він має громадянство Канади і звертався по громадянство Росії. Усе це є додатковими ризиками для можливої нової втечі, але тюремників це не зупиняє – адже його переселення до лікарні було можливо лише за відповідної згоди Державної пенітенціарної служби.

За фактом втечі Шепелєва Кабмін відсторонив двох із трьох керівників Державної пенітенціарної служби – голову Старенького і його заступника Артеменка. На посаді залишають першого заступника голови служби тюрем Віталія Ошовського.

А тепер – найцікавіше. За розподілом обов'язків, саме незвільнений Ошовський відповідав у пенітенціарній системі України за "управління охорони здоров'я та медико-санітарного забезпечення".Чому ж його залишають на посаді? В інтернеті ви не знайдете актуальної біографії пана Ошовського – вона відсутня також на сайті Державної пенітенціарної служби.

Але якщо почнете гуглите, то знайдете багато згадок його прізвища в нормативних документах за 2007, 2008, лютий 2010 року, де він фігурує як заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві.

І останнє запитання – а хто був керівником Головного управління МВС України в місті Києві усі ці роки. Правильна відповідь – нинішній генпрокурора Віталій Ярема, який очолював міліцію столиці з 2005 по 2010 роки.

У мене запитання – як Генпрокуратура та Віталій Ярема будуть розслідувати втечу Шепелєва, якщо ця надзвичайна подія сталася у сфері відання його багаторічного заступника і товариша? Якого, до того ж, єдиного не відсторонили від посади.

Очевидно, що втеча Шепелєва була добре спланованою і багатокроковою комбінацією, в якій фігурували великі гроші. За цю надзвичайну подію мало би заплатити звільненням усе керівництво Державної пенітенціарної служби. Включно з особистими друзями Віталія Яреми.

powered by lun.ua
Коментарі — 43
Максим Махніцький _ 27.07.2014 02:18
IP: 188.230.73.---
Ярема--це людина цієї системи. Чи є різниця між мєнтом, гбшником, прокурором чи суддею зразка 2005 і 2012? На жаль і люди не сильно змінились. Приклад цьому-вибори президента!!!
Иван Гонта _ 26.07.2014 14:38
IP: 46.98.53.---
Пока народ Украины, прочитав подобное, не ворвется в генпрокуратуру, и не вынесет подобных яреме ублюдков, будет все так как при юще – под прикрытием патриотических лозунгов, шакалы рвали Украину. Как же мерзко, одной рукой присваивая героя Бандере, который жизнь свою положил за свободу Родины, второй же рукой лазить в карман украинцам, сдохните: ющенко, ярема, порошенко, твари!!!
Леонід Мельник _ 26.07.2014 12:41
IP: 46.200.180.---
Я вот читаю вас уважаемие и вижу перед глазами ВСЕХ разнокалиберних вождей Украіни и не одна пика не визивает симпатии. Потому, что вас (нас) каждий рас тупо разводят. В последний рас так ваабще урки нае-ли ВСЕХ умних и гениальних с тремя дипломами и язиками. Нас постоянно покупают как дешовок в борделе. А теперь и заставляют помирать за власть жуликов???
Yuliy Zorya _ 18.07.2014 01:41
IP: 176.38.89.---
Ох, не досидить Петро до наступних виборів на посаді... Не досидить... Може статися так, що він ще пошкодує, що надів Шапку Мономаха.
Yuliy Zorya _ 18.07.2014 01:41
IP: 176.38.89.---
Ох, не досидить Петро до наступних виборів на посаді... Не досидить... Може статися так, що він ще пошкодує, що надів Шапку Мономаха.
Yuliy Zorya _ 18.07.2014 01:41
IP: 176.38.89.---
Ох, не досидить Петро до наступних виборів на посаді... Не досидить... Може статися так, що він ще пошкодує, що надів Шапку Мономаха.
Тетяна Шкуріна _ 18.07.2014 01:24
IP: 176.38.89.---
Обіцяв завершити АТО за три дні, – виконуй обіцянку; не можеш виконати, – поясни суспільству, чому. А якщо нема пояснень, значить обіцянка була заради здобуття посади і, на жаль, використано для цього саме те, що наразі найбільше нашому народу болить...
Тетяна Шкуріна _ 18.07.2014 00:51
IP: 176.38.89.---
В чергове українці повелися на обіцянку, - щоб не було війни, проголосуйте в один тур... Хитро уникнувши прямих дебатів, не пояснивши, як має бути зупинена війна, ...став Президентом України. Що в країні відбувається ось вже майже протягом двох місяців після виборів, ми всі з жахом і болем спостерігаємо. Чесно і прозоро стати мільярдером за такий короткий період, не зробивши якогось неймовірного відкриття, вважаю, неможливим. А тому завжди знайдуться "мотузочки", за які можна смикати. А щоб менше смикали, потрібно задобрити чи посадами, чи поступками такого роду чи іншими. Отже, знову наступили на ті ж граблі. Замість того, щоб обрати Політика, сенсом життя якої є служіння народу і Батьківщині, "маємо те, що маємо". Маю прохання до всіх журналістів, при нагоді поставте запитання Президенту, довіреним особам, які агітували за вибори в один тур (Луценку, Томенку, Кличку і іншим, чому й досі йде війна, яку чомусь називають АТО. А тому і ставлення міжнародної спільноти не адекватне.
Pavel Kachura _ 17.07.2014 17:44
IP: 77.239.189.---
Порошенко порождение этой системы,все его активы и всё остальное получено им благодаря этой системе. 23 года все они делали друг другу услуги,нарушая законы государства,нормы морали и теперь он всем и каждому чем то обязан,за былые услуги. Можно посадить не два а три друга,но попробуй посади подельника.
Viktor Bely _ 17.07.2014 17:42
IP: 178.219.92.---
sitizen111:
Все паразиты будут сидеть тихо, потому что такие же паразиты ими руководят, так, что удивляться нечему...К власти нет доверия
Viktor Bely _ 17.07.2014 17:37
IP: 178.219.92.---
Все как при Януковиче. Спрашиваеться зачем боролся Майдан,уже веры нет никому, власть делает как ей выгодно.Народ нечего хорошего не ждите.Вы с вашими проблемами никому не нужны,у корупционеров,олигархов своих хватает, а вы ещё под ногами путаетесь
sitizen111 _ 17.07.2014 12:09
IP: 46.219.241.---
Больше всего мин оставил режим хряка в виде кадрового наследия партии паразитов, негодяев и убийц. Нет даже намека, что власть понимает, насколько она уязвима даже в Киеве. Все мутные коррупционные потоки по прежнему под контролем паразитов. Все бюджетные схемы – там же. Крышевание милицией и прокуратурой бизнесменов, начиная от бабушек у метро, кончая киосками (их же несть числа) и таможней – и все это в Киеве! В столице! Что тут говорить о регионах?!!
Вот уж, правда, "нет темней места, чем под царскими окнами". Особенно если царь и царедворцы не хотят/не умеют/не желают наводить порядок и расчищать авгиевы конюшни коррупции и казнокрадства.
Власть уверенно теряет кредит доверия.
Нет ничего, что говорило бы о наведении элементарного порядка.
Ни одна сволочь, годами воровавшая деньги у киевлян из бюджета, не лишилась ни своих фирмочек, ни своих загородных замков, ни счетов в банках.
Ничего не меняется. Только лозунги сменились. А паразиты сидят по углам и ждут своего часа.
Анатолій Герасимчук _ 17.07.2014 11:51
IP: 178.94.172.---
mihaylenco:
Alex Nazim
Самое первое – это Ярема не захотел принятие Закона о Прокуратуре

Ага. Ярема не захотів цього закону. А чому Турчинов не поставив цього закону на голосування? Ярема наказав? Ярема Турчинову начальник?
Не шукайте стрілочників. І взагалі щодо теми розмови – спочатку знайдіть, за які заслуги Шепелєв ставав депутатом від БЮТ – ось там і шукайте відповіді на всі питання.
Vladimir Polyakov _ 17.07.2014 10:32
IP: 37.73.242.---
sidor:
+ Я чувствую гарь,ну знать не хочу ту тварь,что смолит это небо.
А на самом деле,что или кто мешает провести Яреме тщательное расследование,да так,чтобы другим неповадно было.Ведь вроде и Президент ему карт-бланш на это дал.Значит,все дело в его назначении?
znoinaya _ 16.07.2014 23:13
IP: 94.248.76.---
Ось і побачив МАЙДАН новонароджених "ДРАКОНЧИКІВ" -віхідців з майданноі братіі...А покерують ще трішечки-стануть повноцінними ДРАКОНЯКАМИ-ЛЮДОЖЕРАМИ,як Яник...
Vyacheslav Velichko _ 16.07.2014 23:03
IP: 213.111.226.---
Сережа, ты как всегда спрыгиваешь с базара, по- моему нет сегодня темы важней, а кто же крышует смотрящего от партии "Удар"- Ярошенко! Шота все борзописцы дружно замолкли, кроме Бутусова из ЦЕНЗОРА?А тема Левочкин-Коломойский ваще не раскрыта??!!
Вы уже на обочине, ПОСМОТРИ: ПРОСМОТРЫ НА ЦЕНЗОРЕ достигают 160 000,а комментариев на тему до 1500...
ПОСТСКРИПТУМ ДЛЯ ЧИТАТЕЛЕЙ:Имя редактора "Укрправды",которого я попытался критикнуть, вошло в список нецензурных слов- пришлось убрать,чтобы цензор-автомат пропустил. Не удивлюсь, что снова заблокируют аккаунт. До этого полгода блокировали:ПОЗОР ВАМ " ДЕМОКРАТЫ" т.н. "правды"...
oserka _ 16.07.2014 22:51
IP: 74.125.17.---
Хороший материал
SARA21 _ 16.07.2014 22:51
IP: 91.226.4.---
Вмирають молоді хлопці на майданах,за Донбас а в цей час всіх злодюг і всіх хабарюг і всіх спонсорів терористів ще не посадили ніодного,а головне відпустили всіх і в розшук подають коли вже запізно.Це насмішка над нашою гідністю а не здобуття гідності.
sidor _ 16.07.2014 22:44
IP: 77.52.66.---
Круговая порука мажет, как копоть. Я беру чью-то руку, а чувствую локоть. Я ищу глаза, а чувствую взгляд, Где выше голов находится зад...Скованные одной цепью,скованные одной целью...
80000 _ 16.07.2014 21:34
IP: 46.203.106.---
Бачу починаєш Сергій прозрівати...і бачиш те що раніше не "помічав" чи платили юльки добре...
батьківщина це (каламбур) - дійсно батьківщина жуліків пройдох злодіїв убивц кидал тушок зрадників і всякого іншого непотрібу...як ЯРЕМА в тому числі...подивись на його морд... лице і ясно стає -лице убивці грабіжника хабарника...хто повірить у цій країні що із високопоставленого му-со-рі-ла може вийти людина...тим більше чесний прокурор...тільки Пе-е-тя????
це дір-ьмо хоче Майдан розганяти...хай дивиться щоби його на тому Майдані першого не повісили...
а для початку хай предьявить звинувачування убивцям...його братам -шакалам-му-со-рилам...за сотні вбитих на Майдані...за замученого в його застінках студента Індила...вражає неповага Петі до українського народу...Петра Порошенко вибрали...а получилось -П-Е-Е-Тька...
Правильно Сергій починаєш писати...вітаю з добрим матеріалом.
Sergey Zviah _ 16.07.2014 20:46
IP: 37.53.165.---
Сергій Лещенко:
Олександр Шевченко:
сирьожа лещенко все никак медальку у путлера не выпросит
Дурак, повесь хотя бы какую-то левую фотографию для своего ботовского экаунта.
========
Лещенко, по поводу фото ты категорически не прав. Вы в БУП устроили сами какие то дебильные правила регистрации комментаторов. LordG, rabun, mihaylenco, alexa71 – какие у них фотки?
Valentine Michael Ovdienko _ 16.07.2014 20:39
IP: 46.201.69.---
Підтримую Лещенка! Чому у нас за злочини явні і неявні ніхто з можновладців не відповідає?
Valentine Michael Ovdienko _ 16.07.2014 20:38
IP: 46.201.69.---
Воювати за Донбас призвали механізаторів, вчителів, інженерів, двірників... а чому військомати не призивають олігархів та мільярдерів??? Вимагаю від міністерства оборони призвати до українського війська і направити в зону АТО громадян України Р.Ахметова, В.Пінчука, Б.Колеснікова, Д.Фірташа, О.Януковича та інших їм подібних громадян!!! Чому воювати повинні лише прості люди???
Oleh Z Kalusha Kaluskyj _ 16.07.2014 20:30
IP: 94.178.101.---
Тут до Яреми є ще терміновіше запитання: які заходи вжиті щодо його нинішього підлеглого – начальника головного управління ГПУ О. Настяка?
LordG _ 16.07.2014 20:21
IP: 195.49.200.---
Сирож, а ты всех, кто тебя в твои же испражнения носом макает, ботами зовешь? Это тебя Монтянша научила, чтоб от неудобных вопросов уходить?
Ты, кстати, не забудь после медальки от путлера за пффенигами к фрау Риббентроп съездить
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter