13 серпня 2014, 20:45

Конвой Путіна як піар-технологія

Історія з "гуманітарним конвоєм" Росії поставила багатьох українців у стан здивування, обурення, страху.

Безліч суперечливої інформації. На мою думку, "гуманітарний конвой" – це все-таки елемент не справжньої, а піар-війни. І спонукали Путіна до цього не картинки з передової, а черги вдячних українців за ковбасою після звільнення Слов'янську. Путін зрозумів, що брехливими історіями про "розіп'ятих хлопчиків" місцеве населення довго не прогодуєш.

Ось що кажуть мої джерела на Банковій.

1. Для Путіна гуманітарний конвой – це піар-проект для внутрішньо-російського споживання, також націлений на лояльних прихильників ЛНР та ДНР.

2. Україна буде готова пропустити конвой в рамках неформального діалогу з Путіним. Для гіпотетичного примирення потрібен формат не взаємного знищення, а поступок, який би дозволяв сторонам зберегти обличчя. У випадку з Путіним, конвой – це "збереження" для нього обличчя, і Україна неформально начебто має підіграти в цьому.

3. Історія з конвоєм для Путіна також до певної міри і провокація – він був би радий, якби білі автомобілі обстріляли, щоб показати нецивілізовану поведінку українських військових.

4. Зброї або військових всередині КамАЗів немає, тому що в цьому немає жодного сенсу. Путін може постачати техніку або людей у необмеженій кількості через непідконтрольні Україні ділянки кордону в Донецькій та Луганських областях. Але, якщо в разі вибіркової перевірки в конвої буде знайдено зброю, це буде новий скандал на весь світ, який Путіну не потрібен після знищення літака "Малайзійських авіаліній".

Напрошується порівняння між конвоєм Путіна та "Флотилією свободи". Але ситуації дуже різні – тоді Сектор Газа був у реальній блокаді, тоді як Луганська область має величезні неконтрольовані Києвом спільні кордони з Росією, крізь які можна постачати терористам ЛНР все, що заманеться – хоч ядерну зброю.

5. План проходження конвою через Харківську область, попередньо узгоджений Леонідом Кучмою, відкинули через ризик провокацій, коли на контрольованій українським урядом території машини могли бути обстріляні. Тому конвой пройде через територію, контрольовану сепаратистами, аби не давати російській пропагандистській машині зайвий привід.

Що робити Україні в цих умовах? Схоже, що доведеться погодитися на "гуманітарний конвой", аби не наражатися на звинувачення у провокуванні гуманітарної катастрофи – але будь-які дії з вантажами повинні відбуватися у присутності міжнародних спостерігачів.

Як справжній КДБіст, Путін влаштував нову "розводку" міжнародного масштабу, намагаючись перемкнути увагу з невигідних для нього тем – як всередині Росії (міжнародні санкції третього рівня, продуктові обмеження, вай-фай за паспортом), так і в світі (збитий літак). І йому це вдалося.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...