22 січня 2015, 08:27

Шахрайство у Раді. Як кнопкодави прийняли бюджет-2015 (Нова версія)

У середу я представив на засіданні комітету Верховної Ради з протидії корупції своє розслідування того, як фальсифікувалося голосування за бюджет.

Ухвалення бюджету 2015 року супроводжувалося системними фальсифікаціями. Чому системними? Тому що було підроблено волевиявлення народних депутатів шляхом використання карток тих, хто був відсутній у сесійній залі.

Як відомо, бюджет на 2015 рік був схвалений о 4:24 ночі з 28 на 29 грудня 2014 року. За це рішення начебто проголосували 233 депутати.

Мої дані дозволяють стверджувати, що під час голосування за бюджет в системі голосування було використано картки щонайменше семи відсутніх у сесійній залі депутатів.

Отже, слідкуйте за фактами.

Перше. Давайте уважно подивимося це відео "Громадського.tv", на якому видно сесійну залу в момент голосування за бюджет.А тепер зробимо розкадровку, яка дозволяє стверджувати, що в ході голосування за бюджет депутат від Народного фронту Валерій Бабенко, проголосував одразу за трьох депутатів. Депутат від БПП Дмитро Андрієвський натиснув за двох депутатів.

Коли Бабенко займався фальсифікацією голосування, від камер журналістів його невдало намагався прикрити депутат Денис Дзензерський (на відео видно, як він неприродно стоїть та тягнеться через ряд, аби перекрити камерам Бабенка). Але його спроба виглядає доволі недолуго, оскільки все голосування в залі знаходить своє відображення на табло.

І ви можете побачити, що під балконом поряд з Бабенком перебував лише один депутат – тоді як табло показує, що там проголосувало одразу чотири картки.Так само на табло видно, що на місцях блоку Порошенка під балконом загорілося більше карток, ніж там було присутніх депутатів. Так, співставивши відео і табло, видно, що Олексій Мушак в останньому ряді проголосував лише за себе, тоді як Дмитро Андрієвський, який поклав руки на два ряди – за себе в передостанньому ряді та за крайнє праве місце під балконом у останньому ряді. Олексій Савченко, якого автор підозрював у неперсональному голосуванні, лише повернувся у сусідній ряд, але на табло видно, що на тому робочому місці, до якого він схилився, картка не проголосувала.

Також можна вирахувати, кого саме не було в сесійній залі під час голосування за бюджет, але чиї картки спрацювали. Для цього беремо голосування деяких депутатів протягом всього довгого дня 28 грудня.

І що ми бачимо. Депутат Кривохатько з БПП значився у системі Рада як "відсутній" протягом всієї доби. Це значить, що його картка не була взагалі в системі. І раптом о 4:24 ранку його картка з'являється в системі голосування та... голосує за бюджет.Очевидно, сам Кривохатько не давав добро на використання своєї картки, тому що написав на спікера Гройсмана заяву про те, що просить не враховувати його голос.

Вчинок Кривохатька зрозумілий – він є мажоритарником, а бюджет обрізає багато пільг його виборцям – і нардеп не хоче нести відповідальність за рішення, ухвалене чужими руками з використанням його імені.

Аналогічна ситуація трапилася з депутатом Гарбузом із БПП. Протягом всього дня 28 грудня його картка не голосувала, але о 4:24 ранку її хтось вставив у систему "Рада" та натиснув за бюджет. За моєю інформацією, Гарбуз в цей час взагалі перебував за кордоном – на території Республіки Беларусь.Також з аналізу знімків під куполом та результатів голосувань, що передували бюджету, видно, що у сесійній залі о 4:24 не було Марії Іонової, Ігоря Гриніва (обидва – БПП), Руслана Лук'янчука, Максима Полякова (обидва – Народний фронт). Усі четверо позначені як такі, що голосували "за" бюджет-2015.

Голосування Марії Іонової в ніч бюджетуГолосування Руслана Лук'янчука в ніч бюджетуОкрім того, був відсутній у залі Сергій Куніцин (БПП), але його картка значилася в системі як така, що вказує на присутність депутата. Але нею не встигли скористатися.

За інформацією джерел в апараті парламенту, картки відсутніх депутатів від БПП взяв у апараті один з керівників фракції та роздав їх депутатам для кнопкодавства.

Що робити в ситуації, коли навіть Майдану виявилося недостатньо, щоб відучити політиків від крадіжки голосів? За наслідками звіту на антикорупційному комітеті ми домовилися звернутися до правоохоронних органів та складом комітету підписати закон про відповідальність за кнопкодавство. На сьогодні існує дві версії санкцій – кримінальна та дисциплінарна. Зрозуміло, що тільки запровадження дієвого покарання зможе зупинити парламентських шахраїв.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...