Сергій Лещенко

Міліція Авакова – "криша" для командирів ''Беркуту'', що розганяли Майдан

01 липня 2015, 14:01

Генпрокуратура затримала, а в неділю суд дав санкцію на арешт одного з беркутівців, який підозрюється в розстрілах на Майдані в лютому 2014 року.

Його прізвище Олег Янішевський. Він був одним з заступників того самого Сергія Кусюка, який командував київським "Беркутом", а потім втік до Москви.

Будучи журналістами, ми знали Кусюка в обличчя – він спрямовував бійців спецпідрозділів на акціях опозиції за часів Януковича. А згодом Кусюк став відомий всій країні, коли розігнав ЄвроМайдан.Але Кусюк був не один – в нього було четверо заступників: Олег Янішевський, Андрій Дидюк, Ігор Обшта і Микола Тягнирядно.

Як виявилося, всі вони залишилися на посадах після втечі Януковича, окрім Тягнирядно, який пішов на пенсію.

І заступник Кусюка Янішевський, якого зараз арештували за вбивства на Майдані, після Революції гідності зберіг посаду – став заступником командира "полку міліції громадської безпеки особливого призначення". Іншими словами – заступником керівника перебрендованого "Беркуту" при Авакові.

Більше того, всередині міліції було налагоджено механізм покривання один одного та злочинів, вчинених керівним складом "Беркуту".

У моєму розпорядженні є листування на цю тему, датоване весною 2015. У цих зверненнях до суду керівники київської міліції просять повернути на службу... заступників Кусюка, які брали участь у розгоні Майдану.

Зокрема, ось звернення арештованого нині підполковника Янішевського, написане навесні 2015 року. Як заступник командира переіменованого "Беркуту", Янішевський звернувся до суду щодо Євгена Антонова (командира оперативної роти N3 полку міліції громадської безпеки особливого призначення), який також проходить по справі зачистки Майдану.

Роль Антонова у подіях на Майдані реконструйована слідством. Він був командиром однієї з рот, яка розганяла Майдан 30 листопада, йому пред'явлено підозру.

Встановлено, що заступник керівника київської міліції Петро Федчук зібрав тоді командирів беркутівських рот та довів наказ про розгін, що було виконано ними (в тому числі Антоновим). При цьому командири "Беркуту" навіть не встановлювали факт, а чи є рішення суду про зачистку Майдану – а рішення як такого не було.

І от 29 січня 2015 року Антонов, щоб не чинити тиск на підлеглих-також беркутівців, в рамках розслідування кримінальної справи був відсторонений на два місяці від займаної посади. Але Янішевський (заступник командира переіменованого Аваковим "Беркуту") клопотав про те, щоб Антонова повернули (!) до міліції та не продовжували його відсторонення.

У підсумку, суд пристав на бік Янішевського і Антонова – останній повернувся до служби.

Аналогічна історія трапилася з іншим заступником "кривавого" беркутівського командира Кусюка – Андрієм Дидюком.

За часів Авакова Дидюк став цілим командиром переіменованого "Беркуту" в Києві – фактично, він прийшов на місце Кусюка. В рамках розслідування кримінальної справи його також відсторонили від виконання обов'язків у січні 2015 року.

Але теж не на довго. Заступник начальника київської міліції Ігор Коваленко написав до суду з проханням повернути Дидюка командувати спецпризначенцями Києва – і його клопотання також задовольнили.

Зрештою, "кришування" у виконанні київських міліцейських начальників спрацювало. На посадах залишилися люди, які брали безпосередню участь у розгоні Майдану. І це – ще одна з причин, чому я поставив підпис під постановою про відставку Авакова.

P.S. У середу Генеральна прокуратури направила до суду звинувачувальний акт стосовно чотирьох керівників київського спецпідрозділу міліції "Беркут" за силовий розгін Майдану 30 листопада 2013 року.

Ганьба в тому, що серед цих чотирьох двоє – Дидюк і Антонов. Ті самі, кого вимагали повернути до виконання обов'язків підлеглі Арсена Авакова.

powered by lun.ua
Коментарі — 13
Van Helsing _ 02.07.2015 20:41
IP: 46.202.191.---
Аваков разогнал Николаевское ГАИ. Какой реформатор. А что, где-то есть другие менты? Он что, идиот, не понимает, что все они точно такие же, просто других не сняли на видео? Это реформы? Скоро 2 года.
антивірус _ 01.07.2015 21:46
IP: 37.54.130.---
Viacheslav:
Щось від Авакова – великого любителя пофлудити на різноманітні теми – досі анічичирк.
Гнида. І досі незрозуміло, ХТО КОНКРЕТНО пролобіював його на посаду міністра вс? Не з повітря ж він узявся?! Із Шевченком нарешті розібралися, а тут – повний туман...
З Шевченком нарешті розібрались, що ніякого злочину він не скоїв...А Авакова, видно, пролобіював і тримає на посаді Яценюк...Адже вони обоє спільно нашвидкоруч клепали під вибори не партію, а олігархічний політичний проект "Народний Фронт"...Аналогічний БПП.
Dercu _ 01.07.2015 21:39
IP: 130.211.159.---
Щось ніде не видно жодного комента від шановного (за принципом презумцієї невинуватості) пана Авакова про закиди у "дахуванні" (від слова "дах") колишніх беркутівців, яким також закидають злочини проти Майдану. Якщо ці беркутівці дійсно робили те, про що йдеться у закидах пана Лещенка, то чому пан Лещенко не подасть заяву у Генпрокуратуру? Чи пан Лещенко, за традицією особистої неприязні, подає заяви лише на Тимошенко, а проти пана Авакова лише "вмикає" піарний шум за асоціативний зв'язок з її партією (мабуть, з метою подальшої його заміни на когось із рідної партії)? Якщо пана Лещенка так цікавить кадрова політика пана Авакова, то чому пана Лещенка не цікавить кадрова політика Президента? Хіба тут менше нарікань? Адже бути членом парії Президента не має заважати її членам казати Президентові правду в очі? А Президент має ще дякувати. Тоді це демократія, а не підлабузництво. Чи пан Лещенко уникає таких подяк чи у Президента за це такі подяки такі, що мало не здаватиметься?
Viacheslav _ 01.07.2015 21:05
IP: 77.52.54.---
Щось від Авакова – великого любителя пофлудити на різноманітні теми – досі анічичирк.
Гнида. І досі незрозуміло, ХТО КОНКРЕТНО пролобіював його на посаду міністра вс? Не з повітря ж він узявся?! Із Шевченком нарешті розібралися, а тут – повний туман...
Beemon _ 01.07.2015 20:54
IP: 104.197.54.---
meua:
Вся эта комания Яценюка: Аваков, Петренко, Пашинский, Мартыненко, Иванчук и сам Яценюк уже полностью себя дискредитировали и должны уйти за вранье, тысячи убитых, контрабанду и коррупцию, которую они поддерживают и возглавляют.
Пральна! Но впереди Пеця!
антивірус _ 01.07.2015 17:50
IP: 37.54.130.---
Зараз зробили великий шум і велику подію з того, що Тимошенко рекомендувала коаліції проголосувати за Ігоря Шевченка на Міністра екогології...
А той взяв та зробив великий злочин проти України, вернувшись з фіналу Ліги Чемпіонів по футболу у свій вихідний за власний кошт на чужому приватному літаку... Цей "злочинний поступок" може коштувати Міністру посади.і Тимошенко рейтингу...
А хто конкретно рекомендував Авакову і вимагав повернути Дидюка і Антонова до виконання міліцейських обов*язків?
meua _ 01.07.2015 15:41
IP: 93.74.11.---
Вся эта комания Яценюка: Аваков, Петренко, Пашинский, Мартыненко, Иванчук и сам Яценюк уже полностью себя дискредитировали и должны уйти за вранье, тысячи убитых, контрабанду и коррупцию, которую они поддерживают и возглавляют.
maks_77 _ 01.07.2015 15:36
IP: 93.76.111.---
ой. як смачно про авакуву написав лещенко
cris _ 01.07.2015 15:26
IP: 95.135.22.---
Яка різниця, хто сидить на Банковій, якщо при управлінні державою він досі робить ставку на "бійцівських собак"- на Беркут???
malga _ 01.07.2015 15:15
IP: 31.42.53.---
люстрация, люстрация... профанация!!!!
чорнозем _ 01.07.2015 14:42
IP: 212.26.157.---
пане Сергію, дах – а не криша. виправте, будь-ласочка, якщо це можливо. дякую
sidor _ 01.07.2015 14:29
IP: 104.197.77.---
Шо тут удивительного...Презик Украины назначает "бывших" прАнальных проффесианалов на госслужбу и дает зеленый свет для побега не желающих подчиниться и поделиться с ним. Писяй крышует прАнальные схемы и лоббирует интересы "семьи"...Чем Аваков хуже...
trakt _ 01.07.2015 14:24
IP: 95.132.186.---
А яка доля Садовника, якого також, здається, арештовували були і про якого казали, що ніби-то навіть Аваков не знає, куди він пропав? Цей Садовник безслідно щез? Чи він ще живий?
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter