З життя прокурорів-корупціонерів. Вілла на Лазуровому узбережжі Франції
Прокуратура – найбільш корумпований орган України. А діамантові прокурори бувають різні. Бувають такі, як Олександр Корнієць. Завдяки останньому сюжету журналіста Дмитра Гнапа, ми маємо уявлення про типову схему збагачення корумпованих прокурорів.
Але Корнієць – це "діамантовий прокурор" дрібного провінційного рівня, який виглядає школярем на фоні старших товаришів.
Що таке "козирний" діамантовий прокурор, читайте та дивіться далі.
Я не знаю, в якій нормальній країні можливо, щоб прокурор усе життя працював на державній службі, жив на мізерну зарплату, а потім став власником розкішної вілли на Лазуровому узбережжі Франції.
Ідеться про тричі генерального прокурора України Святослава Піскуна, нерухомість якого я нещодавно виявив у містечку Ле Канне поблизу Канн, відомому на весь світ завдяки набережній Круазет і червоній доріжці міжнародного кінофестивалю.
Повна адреса гніздечка колишнього чиновника: 1745 Chemin des Collines, Le Cannet, France 06250.
Будинок Піскуна оформлений на компанію SCI Kuasar, яку придбано на його дружину Світлану Піскун та дочку Тетяну Іващенко у грудні 2011 року. Саме тут і жив Піскун, коли в часи Януковича втік з України.
Ось витяги з реєстру французьких компаній, а також кадастру міста Ле Канне. Земельна ділянка Піскуна має номер 181.
Декілька тижнів тому я писав, як Піскун підробив документи – проставив фальшиві штампи у свій закордонний паспорт. Робив це з метою створити хибне уявлення, що Піскун в часи Януковича жив в Україні, а тому мав право балотуватися на виборах 2014 року, бо нібито не порушував п'ятирічний термін проживання на території держави.
Піскун стверджував у суді, що цілий рік жив на базі в "Буковелі", а насправді – під Каннами. Фальшиві штампи в паспорт були проставлені в Дніпропетровському аеропорту, який контролював Ігор Коломойський. Так само Коломойський володіє "Буковелем", який створив алібі для Піскуна. І саме завдяки Піскуну десять років тому, в 2005-му Коломойський уник кримінальної справи за замах на вбивство адвоката Карпенка. Закриття справи, за твердженнями поінформованих осіб, не могло коштувати менше 50 мільйонів доларів. Сума була багато разів повернута Коломойським назад через Укрнафту.
Я вже не один місяць намагаюся порушити кримінальне провадження проти Піскуна за підробку документів. Нарешті, минулого тижня отримав з прокуратури Києва позитивну відповідь – екс-генпрокурор тепер під слідством. Сподіваюсь, що цей епізод доповнять незаконним збагаченням і хабарництвом, а вілла на Лазурному узбережжі Франції з місця перепочинку від української буденності перетвориться на речовий доказ у справі.