Сергій Лещенко

40 мільйонів доларів на Панаму. Команду Авакова покриває Яценюк

22 жовтня 2015, 22:44

Україною іде хвиля обшуків у ІТ-компаніях. Один з керівників податкової Сергій Білан озвучив причину: "Ми будемо системно вести роботу з метою недопущення виведення валюти за кордон".

Прикриваючись ідеєю "ні виведенню доларів за кордон!", податківці трясуть айтішників. Водночас під носом у влади два місяці тому сталася оборудка, яка не мала жодних наслідків. Ідеться про те, як депутат від "Народного фронту" та соратник міністра Авакова Ігор Котвицький вивів на Панаму 40 мільйонів доларів.Я писав про це декілька тижнів тому, а тепер мені вдалося отримати додаткові подробиці цієї оборудки.

1)

Переказ Котвіцьким коштів на Панаму не міг відбутися без участі голови правління Ощадбанку та найближчого соратника Яценюка Андрія Пишного.

Це випливає зі службової записки начальника управління валютного контролю Рощиної В.М., яка нагадує що "згідного з постановою правління НБУ N417 встановлення ділових відносин, укладання договорів, відкриття рахунку з публічними особами здійснюється з дозволу керівника банку".

Котвіцький, будучи народним депутатом, напряму підпадає під визначення "публічної особи".

Співробітник "Ощадбанку" був зобов'язаний протягом дня "поінформувати керівника банку для отримання дозволу на продовження існуючих ділових відносин".

У доповідній куратору банку визнається, що Котвіцький є "клієнтом з високим рівнем ризику", та зазначається, що "інформація щодо фінансових операцій Котвіцького була внесена до реєстру та надана до Державної служби фінансового моніторингу України у визначені законодавством строки".

Щоправда, за словами джерел, користуючись можливостями закону, Ощадбанк повідомив фінансову розвідку про транзакцію в інтересах Котвіцького... через три дні після переведення коштів на Панаму, коли жодна реакція фінмоніторингу не змогла би зупинити переказ та залишити гроші на території України.

Питання, чому державний банк, який за своєю природою має обстоювати інтереси своїх акціонерів – платників податків, тобто громадян України, дозволяє вивести астрономічну суму на Панаму?

Чому перед цим за аналогічних обставин відмовився здійснювати цю проводку "Райффайзен банк Аваль", в якому обслуговувалася компанія "Крим Петролеум", борг якої Котвіцький прийняв на себе. І чому керівництво "Ощадбанку", яке провернуло оборудку, не зазнало жодних наслідків, тоді як в Національному банку полетіли голови?

2)

Сама по собі історія, коли член парламенту, учасник коаліції бере на себе зобов'язання приватної структури, аби бути винним 41 мільйон доларів, смердить за кілометр. Як відомо, першим етапом схеми нардеп Котвіцький добровільно погодився піти "під ярмо" 41-мільйонного боргу.

Але ще більше смердить переуступка права вимоги за межами України. Другим етапом схеми, голландська компанія Tiway FSU B.V. погодилася віддати право вимагати 41 мільйон доларів панамцям з Kingston Group S.A., отримавши за це... рівно 1 долар США. Не 1 мільйон, не сто тисяч, а один-єдиний долар!Чи є шахрайством рішення депутата взяти на себе чужий борг, аби вивезти кошти з України? Не знаю, але це точно виглядає аморально в країні, що опинилася в катастрофічній економічній ситуації. Чи є шахрайством відмова голландців від 41 мільйона на користь панамців за 1 долар – це питання, на яке мають дати відповідь міжнародні правоохоронні органи. Для мене ж очевидно, що окрім 1 долара за контрактом, голландська компанія мала отримати від панамської (читай – Котвіцького) додаткову суму. Бо я не думаю, що нідерландські інвестори є просто ідіотами, які відмовилися від астрономічної суми взамін на 1 американський долар.

Сама компанія Kingston Group S.A., на яку пішли 40 мільйонів доларів з України, є пов'язаною з Арсеном Аваковим. Так, номінальні директори компанії Kingston Group S.A. виступають в аналогічній ролі в кіпрській компанії Triendotto Investments Limited, яка, в свою чергу, є засновником ТОВ "Альфа Пей Київ" в інтересах братів Армена та Карена Ванецянів – харківських вірменів, які виїхали до Швейцарії, а рахунки своїх підприємств тримали у харківському банку Авакова "Базис".

Рахунок же панамської компанії Kingston Group S.A., на який Котвіцький перевів 40 мільйонів доларів, було відкрито в Швейцарії. Щоправда, назва банку навряд чи вам про щось скаже – це не UBS чи HSBC з жорстким "комплаєнсом", а доволі непримітний швейцарський банк Falcon Private Bank Ltd, який насправді належить арабській інвесткомпанії Aabar з Абу-Дабі.3)

Усе, що відбулося – це наслідок відчуття безкарності та відсутності належного контролю за діяльністю "Ощадбанку". На відміну від решти фінансових установ, "Ощадбанк" – єдиний в країні, платоспроможність якого гарантована державою, тобто нами з вами.

Тому для контролю за грошима платників податків передбачена спеціальна процедура формування наглядової ради "Ощадбанку": по 5 представників туди призначають президент, уряд та Верховна Рада.

Однак квота парламенту в наглядовій раді "Ощадбанку" давно втратила чинність – повноваження членів закінчилися 8 лютого 2012 року.

Будь-які спроби ініціювати призначення п'ятірки наглядової ради від парламенту блокуються. На моє звернення керівник профільного комітету ВР Сергій Рибалка повідомив, що звертався до керівників фракцій ще навесні, щоб ті до 31 березня 2015 року подали депутатські кандидатури в наглядові ради "Ощадбанку". Але нічого зроблено не було. Іде негласний саботаж. Коли я порушував це питання на фракції, то чув лише відповідь: "Це поки не на часі".

Аналогічна ситуація в "Укрексімбанку" – термін членів наглядової ради від парламенту добіг кінця майже чотири роки тому.Насправді, ми маємо справу зі змовою на рівні перших осіб держави, які просто розділили між собою сфери впливу: президенту відійшов "Укрексімбанк", прем'єру – "Ощадбанк". Тепер зрозуміло, навіщо потрібен такий договорняк – завдяки ньому соратник Яценюка може безболісно вигнати на Панаму астрономічну суму.

Загальновідомо, що керівником "Ощадбанку" є друг дитинства Яценюка Андрій Пишний. Але мало хто пам'ятає, що головою наглядової ради в "Ощадбанку" є висуванець Яценюка Роман Греба, відомий своїми махінаціями при створенні комісії з формування Національного агентства запобігання корупції. Тоді, якщо пригадуєте, Кабмін руками кишенькових громадських організацій хотів взяти під контроль обрання членів НАЗК. І лише втручання голови представництва Єврокомісії Яна Томбінського зупинило цю аферу та примусило Яценюка перезавантажити конкурс.

Навіть якщо кошти Котвіцького залишаться на Панамі, понести відповідальність за цю транзакцію мають не стрілочники, а перші особи, що допустили виведення з України мільярда гривень у доларовому еквіваленті, який не був навіть задекларований депутатом.

Крім того, парламент має зламати змову президента та прем'єр-міністра, призначивши свою квоту до спостережних рад двох державних банків. І якщо влада буде не здатна самостійно ухвалити це рішення, доведеться лобіювати його на рівні МВФ чи Євросоюзу, аби формування наглядових рад стало умовою отримання чергового траншу чи візової лібералізації. І це буде ще одне приниження в умовах відсутності політичної волі.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Михаил Соколов _ 29.10.2015 00:16
IP: 95.132.200.---
вы же!!реформы не проводите!!!!!от вас уважаемый эти казнокрады начинаются и заканчиваются вами!то что написано уже как 24 года не новость!и пока всё на месте,и майдан по факту -ЭТО РЕВОЛЮЦИЯ "
"НЭГИДНЫКИВ"!!!
Сорокин Виктор _ 26.10.2015 21:09
IP: 130.211.127.---
Ярослав Гавриш: Ти що це ж не підсудна справа
Зоя Баклыцька _ 24.10.2015 01:49
IP: 104.197.218.---
Багато не хочу писати,Сергію.Одне-єдине питання:коли за свого хозяїна-BOSSA так же напишеш.
Правдиво,чесно з таким же документальним підтверженням???
ЯК З ДОПОМОГОЮ КОНОНЕНКА ГРОШІІДУТЬ В ОФШОРИ????
Олександр Дзюбук _ 23.10.2015 18:56
IP: 95.111.171.---
Andriy Fedoruk:
Пане Лещенко, вам на фракції сказали "не на часі" – і ви замовкли? І ніхто з фракції вас не підтримав? І ви навіть не кажете, хто це казав? І ви не наполягали поставити це питання на голосування фракції? І ви досі залишаєтесь в цій фракції?
Дуже слушне запитання. Хто сказав "Не на часі" та які були аргументи. Пора вже від загальних слів переходити на конкретику. Адже призначення членів наглядової ради не займе багато часу і не потребує ніяких фінансових витрат
zmey-15 _ 23.10.2015 17:49
IP: 188.230.33.---
Играют с огнем
Шамиль Абдулахман _ 23.10.2015 11:55
IP: 93.188.35.---
Andriy Fedoruk:
А де ж йому бути?... Звичайно в бпп!!!... Хто платить дєвочку той її і танцює...
Andriy Fedoruk _ 23.10.2015 10:44
IP: 93.74.59.---
Пане Лещенко, вам на фракції сказали "не на часі" – і ви замовкли? І ніхто з фракції вас не підтримав? І ви навіть не кажете, хто це казав? І ви не наполягали поставити це питання на голосування фракції? І ви досі залишаєтесь в цій фракції?
Александр 1 _ 23.10.2015 10:34
IP: 92.113.68.---
Не бачу складу злочину в тому "виведенні грошей за кордон", про яке пише Серій Лещенко. Власник грошей (пан Котвіцький) переуступив борг держави перед ним "панамської фірмі" (чи то своєї фірмі, яка зареєстрована на Панамі). Тобто абсолютно законно побажав свої гроші зберігати за кордоном. Держава виконала свої зобов'язання, тобто, сплатила борг. Питання законності походження грошей Лещенко не розглядає. Так у чому проблема? Власник грошей не має пава тримати гроші там, де бажає за потрібне? До речі, держава завжди виводе валюту за кордон, наприклад, сплачуючи борги перед МВФ, чи оплачуючи РФ за газ.
Теодор Дяків _ 23.10.2015 09:59
IP: 104.197.190.---
Ojhc:
...Чесно кажучи, особисто я вже не чекаю роботи від НАБУ., бо розумію, що його керівництво ні фахово, ні ментально не доросло до виконання покладених законом на цю структуру завдань. Я очікую на достойну поведінку Ситника, який випадково став керівником НАБУ, безвідповідально балотуючись, без наявності у нього достатнього фахового і управлінського досвіду, на цю посаду, – подання у відставку. Інакше існує дуже велика ймовірність перетворення цієї структури в черговий пшик за наші гроші.
- НАБ було від самого початку задумано як "черговий пшик за наші гроші". В умовах теперішньоі політичноі системи Украіни ніяка боротьба з корупцією неможлива.
Ojhc _ 23.10.2015 09:35
IP: 91.223.177.---
Питання не в тім як, з чиєю допомогою, комусь вдалось перерахувуати свої кошти з одного рахунку на інший, хай навіть велику суму коштів і на рахунок іноземного банку. Тут немає порушень законодавства, можна довго обсмоктувати моральність такої поведінки народного обранця в умовах війни і жахливого зубожіння його виборців. Питання в тім, наскільки законним є походження цих коштів? Але НАБУ, не кажучи вже про прокуратуру та десятки інших структур, призваних дати відповідь на це питання, мовчать. Чесно кажучи, особисто я вже не чекаю роботи від НАБУ., бо розумію, що його керівництво ні фахово, ні ментально не доросло до виконання покладених законом на цю структуру завдань. Я очікую на достойну поведінку Ситника, який випадково став керівником НАБУ, безвідповідально балотуючись, без наявності у нього достатнього фахового і управлінського досвіду, на цю посаду, – подання у відставку. Інакше існує дуже велика ймовірність перетворення цієї структури в черговий пшик за наші гроші
Шамиль Абдулахман _ 23.10.2015 07:23
IP: 93.188.35.---
Почему нельзя хранить свои деньги там, где это удобно?... Держать деньги в банке, если это не твой банк – смертельно опасно для денег, если твой банк – просто опасно... А на панаме – спокойно...
meua _ 23.10.2015 06:01
IP: 93.74.11.---
Чем дальше, тем больше мы убеждаемся, что за сладкими словесами президента и премьера скрываются грязные манипуляции в пользу своих бизнес-интересов и во вред стране и народу. На самом деле, политическая воля есть: воровать и покрывать своих подельников.
Владимир Беспалов _ 23.10.2015 03:01
IP: 176.36.100.---
Так когда кто-то сядет? Или сдохнет (нужное подчеркнуть).
Максим Чарушниковв _ 23.10.2015 00:23
IP: 46.118.114.---
Miki2:
Максим Чарушниковв:
Корупційна біда України – це наслідок діяльності 3-5 осіб.

Перші троє і найголовніші – це великі "приватизатори" ПІНЧУК, АХМЄТОВ і ФІРТАШ, які розікрали всі перспективні активи України, вибирали для себе президентів і нардепів, якими успішно рулили.
нада їх нєйтралізовать і всьо. шо тут думать?
Лондонський арбітраж. І сторону України представляють МВФ, ЄБРР та інші міжнародні, іноземні фінансові інституції, які вклали/вкладають в розвиток України мільярди $, а фінансово-промислові групи ПІНЧУКА, АХМЄТОВОВА, ФІРТАША та інших дєрібанили ці гроші.
Miki2 _ 23.10.2015 00:20
IP: 176.36.3.---
Александр Бутко:
Почему не голосуете за отставку Шокина? Это же по словам Посла США – главный тормоз реформ в краине. И вы его поддерживаете? Так как же тогда вас назвать?
Сергій Лещенко
Ярослав Гавриш _ 23.10.2015 00:17
IP: 176.97.117.---
Александр Бутко:
Почему не голосуете за отставку Шокина? Это же по словам Посла США – главный тормоз реформ в краине. И вы его поддерживаете? Так как же тогда вас назвать?
Полностью поддерживаю Вашу позицию! Сергей даже голосовал за назначение Шокина, говорил что он справится с должностью, а в итоге получаем обратное, и главное не хочет признать это! Продолжает гнуть линию и отмалчиваться!
Борис Горшков _ 23.10.2015 00:12
IP: 46.166.171.---
Kalaberda Lyubov:

Так сейчас для Сергея – это работодатели, ведь именно от Блока Порошенко он в Парламенте, потому думаю стоит задумать, не под заказуху ли пишет свои статьи "честный журналист", ведь он жаловался на маленькую зарплату в Раде!
Александр Бутко _ 23.10.2015 00:12
IP: 176.36.172.---
Почему не голосуете за отставку Шокина? Это же по словам Посла США – главный тормоз реформ в краине. И вы его поддерживаете? Так как же тогда вас назвать?
Kalaberda Lyubov _ 23.10.2015 00:09
IP: 93.73.198.---
Максим Чарушниковв:
Корупційна біда України – це наслідок діяльності 3-5 осіб.

Перші троє і найголовніші – це великі "приватизатори" ПІНЧУК, АХМЄТОВ і ФІРТАШ, які розікрали всі перспективні активи України, вибирали для себе президентів і нардепів, якими успішно рулили.
абсолютно вірно, хоча туди, в принципі, можна дописати всіх олігархів – Григоришина, Порошенка також, від цього нікуди не дінешся
Miki2 _ 23.10.2015 00:03
IP: 176.36.3.---
Максим Чарушниковв:
Корупційна біда України – це наслідок діяльності 3-5 осіб.

Перші троє і найголовніші – це великі "приватизатори" ПІНЧУК, АХМЄТОВ і ФІРТАШ, які розікрали всі перспективні активи України, вибирали для себе президентів і нардепів, якими успішно рулили.
нада їх нєйтралізовать і всьо. шо тут думать?
Максим Чарушниковв _ 22.10.2015 23:58
IP: 46.118.114.---
Корупційна біда України – це наслідок діяльності 3-5 осіб.

Перші троє і найголовніші – це великі "приватизатори" ПІНЧУК, АХМЄТОВ і ФІРТАШ, які розікрали всі перспективні активи України, вибирали для себе президентів і нардепів, якими успішно рулили.
Kalaberda Lyubov _ 22.10.2015 23:58
IP: 93.73.198.---
tunis:
Сергій.
Ти головний редактор Української Правди.
Що в тебе робиться в Блогах.?????

Злодій регіонал Мірошниченко розказує нам про християнські цінності з мілліонного маєтку в штатах.

Злодій банкір поліцай Аваков розказує нам про боротьбу з коррупцією.

Ти позакривав блоги менших персонажів, чому ти терпиш цих потвор.?????

/
а шо робиться на Українській правді??? статті про Григоришина та Оніщенка як зразків для наслідування і в цілому нормальних пацанів, яких ущемляє такий-сякий уряд)))
tunis _ 22.10.2015 23:54
IP: 104.197.199.---
Сергій.
Ти головний редактор Української Правди.
Що в тебе робиться в Блогах.?????

Злодій регіонал Мірошниченко розказує нам про християнські цінності з мілліонного маєтку в штатах.

Злодій банкір поліцай Аваков розказує нам про боротьбу з коррупцією.

Ти позакривав блоги менших персонажів, чому ти терпиш цих потвор.?????

/
Игорь Саенко _ 22.10.2015 23:49
IP: 176.36.172.---
Действительно, почему вы пишете только на оппонентов Яценюка. Никогда не трогаете Порошенка. Да и за отставку назначенного президентом Шокина не голосуете. Все это наводит на определенные мысли.
Илья Пошванюк _ 22.10.2015 23:44
IP: 82.193.98.---
Что-то мы не слышали от Лещенко рассказов о махинациях серого кардинала "Кононенко", который в команде Президента всеми этими оборудками и схемами занимается! Получается, что есть те, кого не трогает Сергей, неприкасаемые:)
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter