Сергій Лещенко

Медведчук і Порошенко: ринок скрапленого газу на двох

27 лютого 2017, 12:58

Силовий блок, підконтрольний президенту Порошенко, систематично зачищає ринок скрапленого газу від незалежних трейдерів. На цьому фоні проявляється гравець, який має їх замістити – це структури, пов"язані з Віктором Медведчуком.

Починаючи з листопада 2016 року, Службою безпеки України спільно з Державною фіскальною службою в особі Енергетичної митниці, було заблоковано імпорт нафтопродуктів 16 українських компаній-імпортерів. Після втечі Януковича та падіння монополії Курченка, ці трейдери забезпечували до 40% імпорту скрапленого газу, що споживається українцями – наприклад, в автомобілях або негазифікованих селах.

Таким чином, кінцевим потерпілим від монополізації ринку ставали пересічні громадяни – як від росту цін, так і недоотриманих бюджетом податків. Загалом було заблоковано 161 вагоно-цистерну, а несплата податків склала 25 мільйонів гривень. Так само на десятки мільйонів збитків "влетіли" і компанії-власники скрапленого газу, що потерпають від простоїв на залізниці, порушення умов міжнародних контрактів по поверненню цистерн з території України.Сама схема блокування була зроблена в декілька етапів та є хрестоматійним прикладом залучення силовиків для переділу ринку та руйнування малого та середнього бізнесу:

Перший етап. Службою безпеки України в Харківській області відкривається провадження щодо "фінансування тероризму". Під підозрою – двоє трейдерів. На підставі цього блокується робота 16 компаній, бо ці двоє начебто використовували у своїй "злочинній" діяльності їхні реквізити.

Управління "К" СБУ, яке має боротися з корупцією, направляє листи на адресу Енергетичної митниці з вимогою проводити огляди, відбори проб та не допустити митне оформлення скрапленого газу, який надходить на адресу 16 провідних імпортерів. Причина – начебто наявність у цистернах отруйних чи сильнодіючих речовин. Лист підписано заступником Павла Демчини – смотрящого Грановського за СБУ, який відповідає за весь тіньовий бік роботи спецслужби.

Тим часом Енергетична митниця ДФС, очолювана колишнім кандидатом в депутати з квоти Луценка Ігорем Піковським, протягом тривалого часу взагалі не здійснювала відбір проб. Крім того, митна лабораторія, куди надсилаються проби, не має обладнання та методик, які дозволяють провести дане дослідження на наявність отруйних та сильнодіючих речовин. Проведення досліджень в інших експертних установах є неможливим через відсутність в Енергетичної митниці ДФС коштів на це. До того ж згідно з офіційною відповіддю митної лабораторії такі поняття як "отруйні речовини", "сильнодіючі" речовини та затверджені Переліки отруйних та сильнодіючих речовин у чинному законодавстві відсутні.

Аби заблокувати розмитнення, у деякі дні СБУ направляла по сім листів на Енергетичну митницю ДФС.

Другий етап. Служба безпеки України повідомляє Укрзалізницю про нібито пошкодження невідомими особами буксових вузлів на вагоно-цистернах на різних станціях (Харків, Полтава, Васильків, Бородянка, Щорс, Мелітополь тощо) і, як наслідок, відповідним розпорядженням блокується 161 вагоно-цистерна із скрапленим газом.

Паралельно з цим департамент з розслідування економічних злочинів Генпрокуратури (відомий в народі як "Департамент Кононенка-Грановського) через місяць після відкриття справи СБУ, для закріплення результату, починає своє розслідування за статею "Зловживання владою або службовим становищем".Третім етапом стало намагання повністю зупинити зовнішньоекономічну діяльність 16 компаній. Це сталося 6 лютого, коли за поданням СБУ було видано наказ Міністерства економіки про накладення санкції, підписаний заступником міністра Степана Кубіва. Свої листи-вимоги СБУ супроводило цинічними аргументами: "СБУ в рамках захисту економічного потенціалу України, а також попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру та безпеки людства, корупції (...) викрито факт порушення норм законодавства у вигляді фінансування тероризму..."

Ці подання на 16 компаній підписав уже не заступник, а Павло Демчина особисто, як перший заступник глави СБУ – начальник управління по боротьбі з корупцією. (Коротке відступ від теми – електронна декларація цього "борця" відсутня на сайті НАЗК, як і тисяч інших СБУшних борців зі "злочинами проти миру та безпеки людства").

До кошмарення бізнесу підключилося Міністерство внутрішніх справ – в середині лютого заблоковані компанії почали отримувати листи від Управлінь захисту економіки Національної поліції з вимогою надати інформацію про імпортно-експортні операції.

Паралельно з цим структури "Креатив" та "Глуско", споріднені з Віктором Медведчуком, подали заявки на Укрзалізницю на ввезення скрапленого газу в розмірі 45 тисяч тон протягом січня-лютого 2017 року. Враховуючи, що до цього вони обмежувалися кількома тисячами тон, амбіції щодо захоплення цього ринку просто вражають.Висновки з цієї історії очевидні. Невидимі сили, які ведуть Медведчука по ринку скрапленого газу, замикаються на один центр управління – адміністрацію президента. Чи могла би ця історія відбутися, якби Банкова не дала команду організувати цю зачистку? Звісно, що ні – і управління "К", очолюване Демчиною в СБУ, і департамент Кононенка-Грановського в Генпрокуратурі, і Енергетична митниця, і Міністерство економіки – всі вони неофіційно підпорядковані АП, яка, в свою чергу, могла би організувати такий силовий пул лише за вказівкою президента Порошенка.Декілька місяців трейдери безрезультатно намагалися вирішити свої проблеми в тиші кабінетів, подаючи позови та переконуючи допустити їх до розмитнення. Ситуація змінилася тільки після публічного розголосу та суспільного тиску. Нами було проведено брифінг в стінах парламенту, ця тема звучала у виступах з трибуни Ради та в депутатських запитах.

Зрозумівши, що провернути все в тіні не вдалося, СБУ включила задній хід та почала розмитнення деяких трейдерів, а Мінекономіки відкликало санкції з більшої половини компаній. Що парадоксально, обмеження було знято і з двох підприємств, відносно яких СБУ на самому початку було відкрито кримінальне провадження за начебто "фінансування тероризму".

Водночас частина трейдерів продовжує потерпати від репресій СБУ, хоча навіть виграло суди щодо своєї непричетності до компаній, які перевірялися на предмет "фінансування тероризму". Для вирішення проблем, їм неофіційно пропонують "добровільно пожертвувати" частину сировини на потреби силових структур та Міноборони, перетворивши розслідування "тероризму" в рекет.

Ми і далі будемо вживати всіх заходів, щоб зупинити свавілля на ринку "скрапленого газу".

powered by lun.ua
Коментарі — 24
Литвинов Юрий _ 28.02.2017 19:25
IP: 109.108.255.---
Перед выборами Порошенко обещал посадить трёх друзей. Когда стал президентом, то не выполнил обещание. Его за это постоянно вспоминают нехорошими словами.А напрасно! Став президентом он обнаружил, что друзей нет, остались одни подельники.
Vojage DP _ 28.02.2017 16:47
IP: 85.223.236.---
Юрий Лыскин:
У власти в голове только прибыль, о тюрьме они не думают, ведь прежних своих "учителей"
они отпустили с баблом и думают, что снова прокатит... Савченко в президенты и она воров
точно посадит!
Не дай Бог. Вон Сережу в президенты) Он посадит) Может, не всех, но кого-то точно. Найема первого, он же его друг. А потом можно и коррупционеров садить:)
Vojage DP _ 28.02.2017 16:44
IP: 85.223.236.---
Ольга Луцив Сидорова:
Усі наведені дані – анітрохи не дивують, і – вже – навіть не викликають обурення!
Чим більше дізнаєшся про "нашу" олігархічну владу – тим більше виникає почуття невимовної огиди, ніби доторкнувся до купки лайна (вибачте за відвертість)
Валить надо из этой страны. Тут скоро вообще ничего не будет. Все твари разворуют до последней крошки
Юрий Лыскин _ 28.02.2017 11:07
IP: 104.199.59.---
У власти в голове только прибыль, о тюрьме они не думают, ведь прежних своих "учителей"
они отпустили с баблом и думают, что снова прокатит... Савченко в президенты и она воров
точно посадит!
SVV _ 28.02.2017 10:49
IP: 193.84.22.---
Як раз, Сергій все правильно робить. Якби не такі, як він не знали би ми нічого про всі ті схеми та оборудки. Нажаль, таких, як він дуже мало. А цькують їх за те, що багатьом корупціонерам накступили на хвіст. Шукають любий привід. Проти них скерований дуже великий потенціал, а підтримки людей, нажаль, дуже мало. Навіть в цих коментарях.
Дивно, що у них ще не опустились руки.
Victoria Nansen _ 27.02.2017 22:13
IP: 91.227.207.---
Alex Wright:
и когда это закончится?
Коли ми 1) просто масово виходитимемо на Майдан з конкретними вимогами, мирно, як на початку революції, треба повернутися до простих масових акцій, революції бувають рідко, а контролювати владу треба постійно 2) коли ми будемо розумно голосувати на виборах – політична відповідальність, партії, які проштрафилися, не вибирати 3) коли злодій сидітиме в тюрмі, незважаючи на посаду.
Ольга Луцив Сидорова _ 27.02.2017 20:42
IP: 104.155.70.---
Усі наведені дані – анітрохи не дивують, і – вже – навіть не викликають обурення!
Чим більше дізнаєшся про "нашу" олігархічну владу – тим більше виникає почуття невимовної огиди, ніби доторкнувся до купки лайна (вибачте за відвертість)
ViHo _ 27.02.2017 17:43
IP: 46.133.234.---
SVV:
Дякую, прочитав. Перелік фірм бачив, а власників не знайшов. А з іншого боку, на 16 компаній – 160 заблокованих цистерн – по 10 на компанію. А Медведчук жене цистерни тисячами – ну якими вони можуть бути Медведчуку конкурентами? Та і, як я вже писав, маючи такого кума, Медведчуку легше було б ці цистерни з Росії не випустити, і ніхто б галасу не здіймав.
Швидше за все СБУшники середнього рівня вирішили у такий спосіб службовий запал керівництву продемонструвати.
А Порошенко взагалі за вуха до цієї ситуації притягнутий.
Зате який заголовок вийшов. Бімба!
lohik _ 27.02.2017 17:26
IP: 46.118.141.---
SVV:
Інформацію про "16 скривджених компаній..." можете знайти на сайті "Радіо Свобода".
Доречі, там більш ємка стаття.
Іі Лещенко просто статтю пеоедрукував
SVV _ 27.02.2017 17:18
IP: 193.84.22.---
Стаття на сайті "Радіо Свобода" називається: "Імпорт скрапленого газу: під кого зачистили ринок? (Розслідування) ".
Подав-би посилання, але заборонено правилами.
SVV _ 27.02.2017 17:02
IP: 193.84.22.---
Інформацію про "16 скривджених компаній..." можете знайти на сайті "Радіо Свобода".
Доречі, там більш ємка стаття.
ViHo _ 27.02.2017 16:02
IP: 46.133.234.---
Цікава публікація. От тільки не зрозуміло чому в ній відсутні назви тих 16 скривджених компаний та прізвища їх власників.
А взагалі-то ситуація дивна, газ, вочевидь, з Росії. І незрозуміло навіщо Медведчуку блокувати його тут в Україні, якщо він міг через кума по-тихому заблокувати його ще в Росії.
sadam _ 27.02.2017 15:58
IP: 194.0.206.---
Виктор Тарасов:
смертної кари! І вона прийде, несподівано, у визначений вищими силами час.

Как – то, несколько неопределённо...
Виктор Тарасов _ 27.02.2017 15:38
IP: 46.175.78.---
Yuriy Vologjaninov:
- Чем же всё это окончится?
- Будет апрель.
- Будет апрель, Вы уверены?
- Да, я уверен.
Я уже слышал, и слух этот мною проверен,
Будто бы в роще сегодня звенела свирель.

- Что же из этого следует?
Что карнавальные маски Порошенко = Медведчук = Путин, по кругу, по кругу...

Босс украинской олигархии Порошенко-Липецкий заслужил дачу по соседству с Януковичем.
Шановний, не можу погодитися з тезою – "...заслужил дачу по соседству с Януковичем." Якого покарання заслуговують мародери під час війни? Або зрадники, які фінансують та торгують з ворогом? Правильно, смертної кари! І вона прийде, несподівано, у визначений вищими силами час.
Anatol Zubenko _ 27.02.2017 15:28
IP: 94.153.158.---
Fry:
Олександр Палій:
А ви не припускаєте, що ті 16 компаній справді фінансували тероризм? Їхній захист без доведення, що вони ніяк не причетні до фінансування тероризму виглядає як лобізм.
Найімовірніше можна припустити що до фінансування тероризму причений п. Ахметов і його підприємстсва на окупованій території, якого чомусь ніхто не чіпає. Так саме ті урядовці, які сприять торгівлі з окупованими територіями. А якщо ці 16 компаній справді щось фінансували, то чому заборони було скасовано, коли справа набула розголосу?
Эти порохоботы уже не знают как оправдаться, что не напишут, все мимо...
Виктор Тарасов _ 27.02.2017 15:27
IP: 46.175.78.---
Олександр Палій:
А ви не припускаєте, що ті 16 компаній справді фінансували тероризм? Їхній захист без доведення, що вони ніяк не причетні до фінансування тероризму виглядає як лобізм.
Те, що Палій є шавкою Порошенка, не потребує ніяких доказів. Доказів не потребує злочинна торгівля влади з ОРДЛО, яку захищає Палій. Це факти, а не припущення. Не є припущенням і той факт, що ніколи барига та корчмар перетвориться у лідера нації. Цікаво, куди будеш втікати ти, Палій, коли трон Порошенка впаде?
Сергій Корнієнко _ 27.02.2017 15:09
IP: 104.199.39.---
Олександр Палій:
Лещенко фактами, а Палій ідіотськими припущеннями. Що ж тут припускати, коли скраплений газ України в руках у кума Путіна?
mihaylenco _ 27.02.2017 14:30
IP: 93.170.67.---
Олександр Палій
А ви не припускаєте, що ті 16 компаній справді фінансували тероризм? Їхній захист без доведення, що вони ніяк не причетні до фінансування тероризму виглядає як лобізм.

Ще й як припускаю. А ось що фірми медведчука фінансують терористів – гарантую.
Fry _ 27.02.2017 14:23
IP: 104.155.70.---
Олександр Палій:
А ви не припускаєте, що ті 16 компаній справді фінансували тероризм? Їхній захист без доведення, що вони ніяк не причетні до фінансування тероризму виглядає як лобізм.
Найімовірніше можна припустити що до фінансування тероризму причений п. Ахметов і його підприємстсва на окупованій території, якого чомусь ніхто не чіпає. Так саме ті урядовці, які сприять торгівлі з окупованими територіями. А якщо ці 16 компаній справді щось фінансували, то чому заборони було скасовано, коли справа набула розголосу?
Олександр Палій _ 27.02.2017 14:13
IP: 93.74.31.---
А ви не припускаєте, що ті 16 компаній справді фінансували тероризм? Їхній захист без доведення, що вони ніяк не причетні до фінансування тероризму виглядає як лобізм.
Vladimir Khotenko _ 27.02.2017 14:03
IP: 46.133.168.---
Ну вот, а мы все конфетки, конфетки...
Максим Чарушниковв _ 27.02.2017 14:01
IP: 178.137.93.---
Порошенко-Ахмєтов-Медведчук: імітація війни, ніяких виборів, ми будем грабіть вєчно.

Шура (Ахмєтов) коаліції нєт, запускай Бєрлагу (Ляшка):)))
Yuriy Vologjaninov _ 27.02.2017 13:31
IP: 109.95.50.---
- Чем же всё это окончится?
- Будет апрель.
- Будет апрель, Вы уверены?
- Да, я уверен.
Я уже слышал, и слух этот мною проверен,
Будто бы в роще сегодня звенела свирель.

- Что же из этого следует?
Что карнавальные маски Порошенко = Медведчук = Путин, по кругу, по кругу...

Босс украинской олигархии Порошенко-Липецкий заслужил дачу по соседству с Януковичем.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
mihaylenco _ 27.02.2017 13:24
IP: 194.28.6.---
Кучма, порошенко, медведчук – батьки засновники СДПУо. Давні корефани. Шоколадний пітер вже три роки при владі, а брателла медведчук не заробив зеленого ярду. Не по пацанськи.
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter