1 липня 2013, 16:46

План ''Напалм''

Сьогодні Києво-Святошинський суд прогнозовано відхилив моє клопотання на бездіяльність ГПУ в притягненні винних за незаконний арешт Луценка. Сумнівів у такому рішенні, власне, ні у кого й не було. Цей позов був потрібен лише для того, щоб юридично довести факт відсутності права на захист в Україні не тільки ОБВИНУВАЧЕНОГО (як це було в моїй кримінальній справі), але й ПОТЕРПІЛОГО, котрий отримав цей статус завдяки рішенню Європейського суду.

Йдеться зовсім не про громадянина Луценка і його відносини з ГПУ та судами. Йдеться про те, що навіть при наявності обов'язкового для виконання на території України рішення Євросуду, при пильній увазі всіх євроінституцій українська правоохоронна та судова система НЕ ПРАЦЮЄ.

Відтак, я маю право та обов'язок пропонувати план перезавантаження цієї системи. Я називаю його "Напалм", бо переконаний, що лише косметичними змінами чи кадровими перестановками ситуацію змінити неможливо.

Отже я пропоную;

1. Ліквідувати ГПУ, МВС та суди для їх реорганізації.

2. Прийняти у ВР пакет європейських законів, що регулює цю систему.

3. Провести люстрацію слідчих, прокурорів та суддів, причетних до порушення прав українців, що визнано Євросудом (понад 1000 справ).

4. Набрати новий персонал через детектор брехні (практика ЦРУ, ФБР, вітчизняних банків), надати право новим керівникам структурних підрозділів перевіряти через детектор підлеглих при розгляді обґрунтованих скарг.

5. Нові службовці мають дати погодження на право провокації хабара щодо них (грузинський досвід) та щорічне декларування доходів і видатків своїх сімей.

Безумовно, є ще багато питань – введення повноцінного суду присяжних, заборона непотизму (коли члени однієї родини працюють в суміжних силових та судових установах), введення вікового цензу та 5 річного адвокатського стажу для суддів, можливе введення обрання суддів чи голів судів, тощо. Але все це має бути доповненням перезавантаження системи, інакше – не спрацює.

Знаю, що знайдеться досить скептиків цього плану. Вмінню заплювати будь-яку ідею нашими професійними песимістами немає меж. Я пишу не для них. Відповім лише на 2 прогнозовані питання:

1. – Чому Луценко не зробив цього в свій час в МВС?

- Бо зробити це без нових законів і в окремому відомстві – неможливо.

2. – Чи не знищить ця система професійне ядро?

- Ні, нормальні профі, що непричетні до катувань та бізнесу в погонах та мантіях, спокійно пройдуть перевірку. Решта – до побачення. Професіоналізму навчити можна, моральності – ніколи.

Буду вдячний за конструктивні пропозиції.

Пропоную залишати ваші пропозиції на сайті Третьої Української Республіки або надсилати за адресою 3respublik@gmail.com.

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...