28 листопада 2013, 15:57

Не буває легко робити серйозні речі!

Виступ на Євромайдані 28 листопада

Звертаюся до всіх, хто тут зібрався. Сьогодні і вчора увечері багато людей запитують мене про те, чому на цьому місці не відбувається зустрічі політиків і студентів. Є певні образи з обох сторін.

Перш, ніж дати відповідь на це запитання, я хотів би привітати українську молодь, яка вийшла на всі українські Майдани. Це надзвичайно важливо для майбутнього України.

Тепер до теми запитання. Українські партії усі ці роки будувалися не як ідеологічні, а як особисті проекти під вождя. Вони формували списки внутрі себе. І саме через це відбувся певний розрив поколінь: сьогодні студенти, яким 20 років і плюс, не до кінця розуміють те, що їм кажуть дядьки 40 і плюс. Саме тому по всій країні студенти хочуть стати самостійною силою. Молодь хоче стати фактором української політики. Це здорово і дуже класно. Це потрібно країні, якщо вона думає про майбутнє.

З іншого боку, картоплю не можна копати без лопати. Політику, у тім числі – Європейську інтеграцію, не можна робити без політиків. Тому я закликаю негайно почати працювати як один механізм. 24 листопада понад 100 тисяч людей вийшли тому, що ми працювали всі разом: і політики, і громадські активісти, і студенти, і прості кияни, гості столиці. Тоді ми показали свою силу.

Ви, можливо, запитаєте, чого ми цим добилися?

Станом на ранок 24 листопада Європа для нас уже була закрита. Європейські лідери прийняли рішення, що мати справу з правлячою українською мафією немає жодного сенсу.

Але вже о 12 годині того ж дня весь світ раптом побачив, що в Україні крім гангстерів живуть вільні громадяни. Це заслуга 24 листопада і Майданів усіх наступних днів. Тепер ми знаємо, що двері в Європу для нас знову відчинені.

Ще одна заслуга. 24 листопада Золотий Унітаз зовсім не блищав. Влада – злякалася, і саме тому Янукович сьогодні полетів не до Москви, а у Вільнюс. Це також заслуга усіх Майданів країни.

Якщо ви мане запитаєте, чи буде завтра підписано Угоду про Асоціацію, мабуть, навряд чи.

До цього треба бути готовим, щоб не було великого розчарування.

Звичайно, це не знімає наших вимог. Якщо Янукович хоче залишатися Президентом країни, він мусить виконати волю більшості українців і підписати Угоду про Асоціацію. Для цього ми повинні тут стійко терпіти до завтра, щоб отримати конкретну відповідь – чим закінчиться саміт у Вільнюсі.

Та яку б новину ми не почули, ми знаємо – двері для України в Європу відчинені. Учора й сьогодні я зустрічався з послами усіх європейських країн в Україні, й усі вони запевнили: двері в Європу відчинені, бо наші люди піднялися і вимагають цього курсу.

Зараз, нарешті, відбудеться координаційна зустріч представників трьох опозиційних політичних парламентських партій, студентських активістів та студентських страйкомів. Сподіваюсь, до завтрашнього дня ми матимемо конкретний план до дії. Упевнений, що ми гідно пройдемо свою дорогу.

Єдине, що усі ми мусимо знати: це – не одноразова акція. Це довга дорога до того, щоб добитися влади в нашій країні. Якщо студенти, молоді люди, громадські активісти об'єднаються так само, як об'єдналися на цьому Майдані, ви будете наймати собі політиків.

Не голосувати за них серцем, а обирати їх головою. Обирати тих, хто збудує тут Європу, підпише асоціацію з Європейським Союзом. І це найголовніший результат Євромайдану.

Ви нарешті побачили хто є хто. Ви побачили свою силу.

Після акції 24 листопада, де було 100 тисяч громадян, нам знадобиться наступна – на якій буде 200 тисяч. Потім – 300 тисяч, 500 тисяч, мільйон. Ми маємо зробити так, щоб у день президентських виборів спецназу не було куди вийти. Щоб усі вулиці були залиті людьми, які доб"ються своєї влади.

У нас із вами немає засобів масової інформації, крім вас. Ви – головний засіб інформації для своїх знайомих, близьких, рідних. Ви – Євромайдан!

Наше загальне завдання щоразу говорити просту річ: Янукович і Європа – несумісні речі. Для того, щоб тут почалася справді європейська країна, Янукович має піти.

Щоб він пішов, мало проголосувати за того, кого ви оберете. Вам потрібно ще відстояти цей вибір. Це означає – вийти на вулицю, це означає – зайняти всі вулиці, всі площі – і після того ніякий спецназ нікуди не піде.

Я вірю, що так буде. Євромайдан показав, що після трьох років ночі встає Сонце. Після трьох років страху люди знову зрозуміли, що влада знаходиться в їхніх руках.

Я вам за це можу тільки вклонитися. Бо саме про це я мріяв у свої два з половиною роки ночі.

Я щиро радий тому, що з'явилися нові польові командири, що з'явилися нові керівники громадських зібрань, нові активісти, нові лідери нових організацій. Все це зараз твориться тут, по всій Україні на Майданах.

Повторю ще раз одну важливу фразу: не буває легко робити серйозні речі. Усе важливе – дуже тяжке. Те, що здобувається легко – не має ціни.

Цей новий Майдан не буде одноразовим. Ми будемо збиратися, розходитися і збиратися знову. Збиратися більше, більше і ще більше. До того часу, коли замість напису "Разом – до кінця!", з'явиться напис "Разом до перемоги".

Слава Україні.

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...