Юрій Луценко Генеральний прокурор України

Сектор "Д"

30 липня 2014, 18:03

Сектор "Д" – угрупування українських корпусів вздовж кордону з Росією. Звідти регулярно, з перервами на обід, б'є путінська артилерія. Найважче не сам обстріл, а неможливість відповісти. Нерви офіцерів і солдатів – на крайній межі. Рятуються бліндажами і матом. Російські міномети і Гради відкрито стоять на нульовій позначці держкордону, до них позмінно підвозять курсантів – здають заліки по стрільбам. Молоді у*обки точно знають, що в них не стрілятимуть. Ходять в майках, фотографують вправи по розстрілу українців. Воістину братній народ! Тільки брата зовуть Каїн. Краще не повертатися до нього спиною.

Та ж сама російська зброя працює з боку Лугандону. Армійський спецназ і місцеві патріоти їх виявляють, далекобійна артилерія за 20-25 км досить ефективно зачищає місця концентрації вогневих засобів. Терористи це усвідомили, ховаються в шахтах і житлових масивах, жаліються "старшому брату". Ті луплять Градом в сторону наших артпозицій. Але наші артилеристи вже перемістилися. Горить достигле житнє поле.

Основна напруга – в найтоншому, всього 3 км, місці сектора. Там переправа. Маневрені групи днрівців блокують прохід допомоги крайнім корпусам. Б'ють із "зельонки", підскакують на бусах, швидко стріляють по колоні з міномета і зникають. Посеред річечки підбили наш БТР. Медики з білим прапором і великими нашивками червоного хреста намагаються забрати поранених і вбитого. З російської сторони – ураганний вогонь. Суки кінчені. Ввечері екіпаж відіб'ють спецназівці. Вони – головна надія для збитих льотчиків, поранених і оточенців з прикордонних сил.

Головна задача – розширення сектору "Д" на північ. Ключ – взяття Савур-могили. З її майже 300 метрової висоти вночі видно вогні Сніжного, Торезу, Маріуполя. В 1943-му тут зіткнулися чотири армії, за неї поклали тисячі голів. Зараз російські воєнспеци збудували на цьому кряжі три поверхи бетонних дзотів, прокопали підземні нори для снайперів, затягнули велику кількість артилерії. Зв'язка Савур-могили, Сніжного і схованого за звивистою річкою селища Дмитрівки здавалась їм неприступною фортецею.

Тим сильніший був їхній шок від взяття висоти силами декількох українських батальйонів. Грамотний маневр і концентрація сил перемогли самонадіяних реконструкторів минулої війни. Тепер тікають врізнобіч. Їх шарашать з їхніх же вогневих точок.

"Лєнточка" вантажів пішла до заблокованих в "кишці" підрозділів на північ, до Червонопартизанська.

Головний військовий транспорт – камази і урали. Курсовий ДШК і 10-12 автоматників в кузовах прикривають вантажний конвой. Молоді хлопці з жахом дивляться на небагаточисельні села. Депресняк – не те слово. Бур'ян, занедбані хати, гори пляшок під магазином. Старші жителі опускають очі – багаторічна звичка, подалі від проблем. Шахта, голка, пляшка – звичний вибір цих місць. Іншого життя ці жителі все ще живого СРСР і не уявляють. Молодші махають нашим солдатам від пояса, щоб не дуже видно. Українських прапорів чи символів нема зовсім. До того, що вони не "народ Донбасса", а частина України, ще треба звикнути. Після рабства від Януковича і страху від терористів дуже важливим будуть перші кроки української влади.

Поки що єднає ненависть до Кремля.

ПТН ХЛО – популярне гасло.

Обличчя бійців прикордонних бригад ВДВ дуже стомлені. Багато неголених – звична бравада юнаків, але очі вже майже чоловічі, видають пережите. Скрізь бліндажі, спалена техніка, сліди артнальотів. Але розпачу нема. Вони, на відміну від диванних істериків, точно знають – без їхнього подвигу були б неможливі перемоги в Слов'янську, Лисичанську, Карлівці, розтин території терористичних "республік". Хлопці криють матом високе начальство, хвалять окопних командирів. При звістці про ротацію спочатку радіють, біжать дзвонити рідним. Потім хмурять брови і вимагають гарантій повернення після відпустки на фронт.

Вони – слава України.

powered by lun.ua
Коментарі — 10
LYCIV_OLGA _ 31.07.2014 21:32
IP: 109.251.42.---
Вот и получается, что военнослужащие, – неоднократно риторически обещавшие, после окончания АТО на востоке, провести АТО в Киеве, – трагически ошиблись! Не заканчивать АТО в Киеве, а с него надо начинать! ТОЛЬКО НАЧАВ/ПРОВЕДЯ/ЗАКОНЧИВ АТО В КИЕВЕ, МОЖНО ГАРАНТИРОВАННО ОБЕСПЕЧИТЬ ПОБЕДУ АТО НА ВОСТОКЕ (иначе нас запросто могут ожидать:партизанская война; вспышка сепаратизма на Харьковшине и/или в других регионах; террористические акты по всей Украине; и т.д., и т.п.), и добиться того, чтобы власть начала, наконец, жить/действовать по-новому! Ну, ничего, всем нам (и военным, и гражданским) – ещё/никогда не поздно оставить наивные иллюзии/поумнеть, осознать, взяться и исправить эту ошибку! Жаль, что наш генералитет/высшие руководители страны (с позволения которых на должностях в армии остаются то ли дураки, то ли предатели), не понимают, что после таких секторов "Д", их собственные жизни начинают "висеть на волоске"! Ну, что ж, каждый сам выбирает свою судьбу!...
LYCIV_OLGA _ 31.07.2014 21:10
IP: 109.251.42.---
Низкий поклон и слава живым героям!"Вечная память тем, кто уже не с нами и тем, кто не доживет... Дай Бог, чтобы эти жертвы были не напрасны!" (С.Семенченко) Что такое сектор "Д" Если называть всё своими именами, это – то место, где представители "пятой колонны" Кремля, находящиеся среди командования ВСУ/АТО/высшего политического руководства страны, организовали для террористов/российской армии "ТИР ЖИВЫХ МИШЕНЕЙ" из патриотов/военнослужаших Украины, решили, что можно не беспокоиться о снабжении обречённых "мишеней", а тех, кто оказался больше не в силах играть эту роль, теперь ещё и пытаются обвинить в измене/предательстве.В любой другой стране (кроме Украины, почему-то), подобные действия были бы оценены: или – как преступная халатность к выполнению своих служебных обязанностей, приведшая к особо тяжёлым последствиям, или – как измена Родине. Во всяком случае – ПОСТУПАТЬ ТАК – УКРАИНЦЫ С УКРАИНЦАМИ НЕ МОГУТ!!! Никаких намёков на этничность, имею в виду только гражданскую позицию.
P712 _ 31.07.2014 09:48
IP: 92.113.26.---
Юрасику, коли закінчиться бравада (бо ти також диванний генерал), і почнеться правда, навіть неприємна. Ключове у довгому беззмістовному опусі – а неможливість відповісти. Так от у задачці питається, чому хлопці не стріляють у братніх курсантів?? Петєчка боїться путіна? Так путін все одно полізе, навіть коли ви його не будете "провокувати", якщо це входить в його плани звісно. Тому знімайте памперси і давайте наказ. БО ющенкове прізвисько бджоляр буде зовсім не образливим поряд з мармеладним у памперсі.
alexa71 _ 30.07.2014 22:19
IP: 178.137.68.---
Віталійович, деколи завертай і в Західну Україну. Якщо голок не побачиш, то купи пляшок точно. Хати на Донбасі занедбані при Януковичу, будували і білили їх звісно при КПРС, коли тато були першим секретарем.
Не потрібно надуманих образ.
orelchan _ 30.07.2014 22:19
IP: 74.125.17.---
Юрко,вони дійсно Слава України! А от хто є досі тіньова властниця більшости чинного уряду та бандерша мегафракції-мегамафії – тимошенківці-симоненківці-регіонали Юля-шулерша?
руслан49 _ 30.07.2014 21:35
IP: 95.133.51.---
Коли англійський лорд питає у свого дворецького, чого українські депутати не виділяють гроші на армію, той відповідає – "Бл.ді, сер".
gen-lviv _ 30.07.2014 21:34
IP: 46.118.119.---
Юрко.

ЗЕКИ не мають правити ДЕРЖАВОЮ УКРАЇНА. КРАПКА.!!!!!

так звана "третя республіка "- це що, нові (днр і ілнр)???

Такі ти, (як з одного і з іншого політичних таборів), не маєте з Українською Державою (з її народом) – нічого с.п.і.л.ь.н.о.г.о...-!!!!!
80000 _ 30.07.2014 19:59
IP: 46.202.246.---
Юра...перша річ яку ти написав гарно...про людей...не про Авакових Юлєк Наливаєк...а про людей., якщо ти будеш з ними то може тобі повірять...гарно написав...
друге...є проза життя і є поєзія...ну проза української влади-кинуть,обмахать, в тому числі і тих героїв що поряд з тобою...але є ще поєзія...романтика...це білоруські добровольці...майже наші земляки і тожу сусіди, яким СОВІСТЬ підказала допомогти сусідам, вони збираються десь на Волині і вливаються в ряди українських добровольців...ЧЕСТЬ і ШАНА мужнім сусідам, а далі знову проза...а їх статус права недай Бог поранять вб'тью...Юра...треба допомогти на самомут високому рівні за абсолютно короткий строк...просто вручити їм паспорти громадян України, щоби небуло ніяких недорозумінь...а якщо хтось буде противитись...то швидко повістку і хай займає місце БЯЛОРУСА...
і напиши що ти зміг зробити...тільки що не так...беріть спецназівців і бийте в морду чиновників!!!!
криз _ 30.07.2014 19:24
IP: 176.8.174.---
пельку закрий-троль
Ukraina-- _ 30.07.2014 18:43
IP: 109.122.9.---
Так це жах. Професійний зрадник Луценко творив його і своїми руками на посаді міністра МВС. Головним в його роботі було отримувати кожного місяця з кожної області дипломат бабла.
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter