Юрій Луценко Політик

Україна в нас одна. Ми робимо одну роботу

30 серпня 2019, 12:55

Три роки і чотири місяці я був політично призначеним Генеральним прокурором України. Завдання мого призначення було дуже просте: зруйнувати НКВДшну систему, що збереглася під назвою ГПУ. Це могла зробити лише людина з-поза системи. Більше того, людина, яка пройшла МВС, в'язницю і Майдан. Насмілюся сказати, що це я зробив. Сьогоднішня Генеральна прокуратура України за висновком Ради Європи відповідає європейським стандартам. Величезна кількість того, що треба зробити, також викладена нашими європейськими партнерами у рекомендаціях, які ми отримали за підсумками організаційного аналізу ГПУ.

Впевнений, що наступний Генеральний прокурор пан Рябошапка буде успішним і продовжить роботу, яку розпочала моя команда. Вважаю, що можу спокійно дивитися в очі кожному з вас і всім нашим громадянам. За три з половиною роки ми разом з колегами з МВС та СБУ досягли найбільших результатів у протидії корупції, яка є нашою зоною відповідальності. Нагадаю, що Генеральна прокуратура займається корупцією лише категорії Б. І тут ми маємо 3 тисячі вироків. Не проваджень, не справ, переданих до суду, а вироків корупціонерам. До держави повернуто 115 мільярдів гривень, в тому числі більше двохсот тисяч гектарів землі. Це ті конкретні результати, яких ми досягли.

Чому ж люди не люблять нинішнього Генпрокурора та ГПУ? Тому що вони чекають посадок високопоставлених злочинців, які сьогодні працюють або нещодавно працювали на високих посадах. Але це робота не ГПУ, а НАБУ, яке за цих три роки має нуль вироків та нуль повернутих коштів до бюджету.

Шановні народні депутати, я зробив все, що міг. Йду з відчуттям гордості за свою країну. І ті маленькі речі, які я зміг для неї зробити, завжди будуть зі мною. Сподіваюся, що наступний прокурор і ви, шановні народні депутати, зміните законодавче поле. Без цього жоден очільник ГПУ не зможе адекватно відповісти на очікування людей щодо справедливості. Цю ситуацію можете змінити тільки ви.

Притягнути до відповідальності тих, хто розстрілював Майдан, можна лише відновивши процедуру заочного засудження, дію якої Верховна Рада не продовжила, не дивлячись на шість моїх клопотань. Справа повністю готова. Як тільки ви проголосуєте за відновлення процедури заочного засудження, суд розпочне розбиратися з роллю Януковича, Захарченка, Якименка на совісті яких накази про розстріли сотень людей. Буде розбиратися з міністром оборони РФ та його поплічниками, притягуючи їх до відповідальності спочатку в Україні, а згодом вже у Гаазі.

До речі, це стосується також активізації справ проти терористів. Пане Президент, знаю, що ви тяжко працюєте над обміном полонених. Доповідаю, що ГПУ разом з СБУ має 1100 засуджених терористів та може батальйонами проводити обміни. Всі наші мають бути вдома, і ми зробили для цього все, що могли.

Все, про що я говорю, робилося на фоні щоденної роботи над 1 мільйоном 800 тисячами кримінальних проваджень. За роки мого перебування на посаді засуджено 2300 убивць, 110 тисяч квартирних крадіїв, 13,5 тисяч грабіжників, 6 тисяч автомобільних крадіїв та 1200 терористів.Все це окреслює складність завдань, які стоять перед прокуратурою – продовжувати реформи і дати людям Закон і Справедливість. Я робив все, що міг. Думаю, що наступний очільник заслуговує підтримки. У нього є професійні знання, у нього є величезна підтримка у парламенті. А без цього неможливо далі рухати реформи в прокуратурі. І в нього є особистий досвід бути незаконно притягнутим до відповідальності. Це дуже важливо для наступного очільника ГПУ.

Україна в нас одна. Ми робимо одну роботу. Закликаю підтримувати інституції на благо України. Хочу подякувати всім, з ким я працював протягом цих років. Хочу подякувати ворогам за критику, а друзям за підтримку. Дякую своїй фракції та колишній більшості у Верховній Раді за співпрацю. Вам бажаю успіхів на благо України.

Слава Україні!

*Відео виступу

powered by lun.ua
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter