Юрій Луценко Політик

Крапки над "і"

08 вересня 2019, 14:40

Як Генпрокурор, я організовував юридичну підготовку при двох останніх обмінах. 74 наших на 306 в грудні 2017 і 35 наших на 35 вчора.

Пишу це не для піару – мовляв, і я щось зробив. Ні.

Просто і при Президентові Порошенку, і при новому Президентові Зеленському терпіти не можу зрадофілів, які теж радіють, але...

Обмін наших полонених і в'язнів Кремля – це завжди не тільки напруження прокурорської і судової системи, коли в найкоротші терміни вдавалося отримати визнання вини і вирок терористам або ж змінити запобіжний захід. Інколи доводилося доставляти суддів літаками з відпустки.

Це також і максимальне моральне напруження. Як видати Гаджиєва, який вбив 7 наших і 8 поранив? Чи Прасолову, яка підірвала офіцера СБУ. Або як віддати підозрюваного Нідерландами в організації збиття МН17 Цемаха?

Для мене відповідь очевидна – це війна. І обмін наших бійців на солдатів агресора чи підконтрольних їм сепаратистів – не ганьба і не зрада. Визволення наших – священний обов'язок Держави. Знання про це укріпляє дух Армії. А значить, прокладає шлях до Перемоги, так само, як поставка на фронт нової техніки і підвищення виплат.

У випадку з Цемахом все складніше. Я мав декілька розмов про нього і з голландськими колегами по міжнародній слідчій групі, і з Президентом та його командою.

Для всіх, хто шепоче чи кричить про зраду, хочу сказати: українська сторона відклала обмін і зробила (вже після моєї відставки) все можливе в ситуації, яка склалася. Допит Цемаха відбувся. Від угоди зі слідством він відмовився. Видати його Нідерландам ми не маємо права через положення Конституції. Судити його голландці зможуть так само, як із березня 2020-го судитимуть перших 4 підозрюваних – заочно.

Звичайно, цю карту образи голландського суспільства (ним же створену) буде розігрувати Путін і його підспівувачі в Європі. Їхня ціль – зняти санкції ЄС проти РФ, які були введені саме після збиття МН17.

Протидія цьому – завдання вищого керівництва держави і МЗС.

Але це аж ніяк не могло зупиняти визволення українців, дехто з яких роками мужньо протистояли Кремлю.

Радію за всіх, хто від учора – вдома, з рідними.

PS. Вірю, що додому мають повернутися всі. Обмінний фонд є. За мою каденцію правоохоронці і суди забезпечили 1200 вироків за тероризм. Ще 1100 – на етапі слідства.

powered by lun.ua
Корупція1297 Aтака Путіна1190 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter