4 лютого 2022, 17:22

Є ще і порох у порохівницях, і удар в рукавицях

Почну свій виступ із оголошення про те, що вчора прийняв рішення (воно стане сюрпризом для присутнього тут Петра Порошенка) і написав заяву про вступ до партії "Європейська солідарність". Тому що, як казав класик, послідовний.

Тому що в часи Януковича, сидячи 2,5 роки в камері під час свого політичного ув'язнення, я писав на волю: "Ми мусимо в опозиції всім довести – не всі бояться і не все продається".

Зараз саме такий час.

Сьогодні нас знову хочуть повернути в ті часи авторитаризму. Бо коли ейфорія 2019 року розсіялася, із "троянського коня" Зеленського стали один за одним вилазити на Банкову кремлівські агенти, які служили Януковичу аж до його листа Путіну із запрошенням ввести російські війська, а зараз служать Зеленському. І ця гримуча суміш некомпетентності і фобій президента та серйозного впливу мсковських кротів є викликом для України, яку прийняв на себе Петро Порошенко і його команда. Тому я не можу не бути там.

Чому я сьогодні тут?

Тому що є ще таке поняття як єдність. Я горжуся тим, що дружу із Віталієм Кличком дуже давно. Здається, ще з 2004 року, коли ми вперше потисли один одному руки і мали довгу дружню розмову, а потім пройшли через багато що. І через дві революції, і через його приліт на вертольоті до мене в тюрму, і через випробування владою, і через сьогоднішнє випробування опозицією. Я вірю, що його особиста політична діяльність і діяльність делегатів сьогоднішнього з'їзду принесе нові сили для повернення України до Європи.

Так, "Європейська солідарність" Петра Порошенка на сьогодні – ведуча опозиційна політична сила. Вона вже впевнено переганяє "Слуг народу". Але, Віталій, у вас величезна робота – з 70%, які свого часу голосували за "слуг" Зеленського, 50% його вже кинули. І їм шкода "птічку", яку вони поставили навпроти Зе.

І сьогодні це поле, де ви маєте показати силу свого УДАРу. Я дуже сподіваюся на ваш успіх, як казали брати поляки, за нашу і вашу перемогу.

Сьогодні я тут іще і через Зеленського. Бо в часи найбільшої загрози нового вторгнення, коли весь світ єднається навколо України, коли кожен день до України приїзджає світовий лідер, щоб утримати нашого хитаючогося гаранта, який плутається навіть у залишках думок у своїй голові, з трудом зв'язуючи до купи перед Б. Джонсоном те, від чого Цицерон разом із Черччилем перевертаються у труні, коли орда готова до нового вторгнення, наш президент оголошує домашню війну.

Зрозуміло, що його головний ворог – Петро Порошенко, він із ним воює з першого дня на посаді. Він із ним воює не лише як із людиною, яка демонструє армію, мову, віру як наші принципи. Це принципи, які заважають Зеленському, бо він боіться армії. Він її годує лише указами про підвищення доходів: у грудні 2021 він підвищував зарплати до 2-х мінімальних зарплат, а вже в січні 2022 – до 3-х. Якщо так піде, то до грудня поточного року підвищить у рази. Щоправда, грошей від таких указів не збільшується. Він боїться цю армію і боїться визнати, що швидше б капітулював, ніж став би зі зброєю на фронті, як обіцяв багато разів. Тому він так ненавидить Порошенка і тих, хто підтримує армію.

Він боїться нашу мову і всіляко відроджує російськомовне радіо і телебачення і повзучу малоросійщину.

Він боїться нашої віри. Бо для нього московські дзвони все ще найважливіший поклик для душі як тоді, коли виступав у Москві з концертами в момент агресії в Криму, так і зараз.

Але він не може змиритися ще з одним важливим принципом – децентралізацією, коли 50% ресурсів пішло вниз – у міста і в ОТГ. І символ цього принципу для нього – Кличко. Тому він розв'язав нову війну і оголосив нового ворога – мера Віталія Кличка.

Просто вдумайтеся: для всіх українців є один ворог – Путін, чиє ім'я Зеленський боїться назвати. Він каже – "сосєдняя страна", "еті другіє". Але він не може сказати – ворог наш Путін. Для нього ворог – лідери опозиції.

Віталій Кличко – не тільки лідер "УДАРу", але і лідер місцевого самоврядування. Почати війну проти Кличка спонукали лише три причини: Київрада проголосувала разом із "УДАРом" за недопустимість політичних репресій проти 5-го президента Порошенка. Кличко зібрав штаб по координації територіальної оборони. Кличко скликав засідання членів Асоціації міст, на якій розглянули швидке розгортання штабів тероборони, аби Путін не думав навіть заходити в українські міста. І саме за це, ні ща що інше, Шмигаль приймає рішення і забирає половину повноважень у 10% українців – а це кияни – які вони делегували меру Віталію Кличку. Налякати Кличка "голим шмигалем" ще треба було додуматися. Але вчорашнє засідання Київради, де "УДАР" разом із "ЄС" та ще 4-ма голосами "Батьківщини" дали відповідь цьому "нічному шмигалю", показало, що є ще і порох у порохівницях, і удар в рукавицях, і голос.

Здається, нашому гаранту, нашому верховному танцюристу заважають чужі яйця. Він дуже боїться тих, хто має авторитет справами, підтримку конкретних людей за те, що вони декларують і роблять, а просто розмірковують "потоком сознанія". Тому це велика помилка зєлєпузиків – добитися об'єднання опозиції.

Я вже чую і запах 2004 року, і запах 2013 року – Україна на порозі на змін. Бо людям вже осточортіла пустопорожня балаканина Зеленського, яка призвела до розвалу економіки і росту цін та падіння соціальних стандартів. Комусь осточортіли зливи на користь Кремля, відкрита робота московських кротів. Комусь осточортіла відкрита корупція слуг Зеленського. Після знаменитої історії із "чорним касиром" Трухіним, який розвозить конверти з 20-30-50 тис долларів за голосування зеленим слугам, всі все зрозуміли – це система Януковича, просто у нього інша маска і називається вона Зеленський. І у кожного своя тривожна валізка: у Володі Кличка – в тероборону, а у зелених слуг – в ліс з мішком на 150 тисяч як бонус.

Попереду нас чекають нові парламентські вибори. Це веління часу. Якщо ми хочемо припинити вакханалію, зраду і розвал країни, треба забрати у президента Зеленського інструмент його згубної політики – монобільшість. Забрати його може лише український народ через дострокові парламентські вибори під гаслом "Повернемо клоунів у цирк, врятуємо Україну!". Вже очевидно, що цього хоче 2/3 виборців.

Саме тому я тут, бо єдність демократичних сил забезпечить нашу перемогу у Верховній Раді і відразу розпочнеться процес імпічменту президента Зеленського, який для цього дав уде безліч підстав і боюсь, що дасть іще нові.

Шановний Віталій, делегати з'їзду та гості, як людина не нова в політиці, я точно знаю – ми пережили мафію дніпропетровську, пережили мафію донецьку, переживемо і мафію естрадно-циркову.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

З виступу на з'їзді партії "УДАР" 04.02.2022 р.[/]

https://youtu.be/yEN3jwFspxY

Фактор Джонсона

Для України Борис Джонсон став улюбленим західним політиком. Його епатажне висміювання російської недоімперії стало еталонним. Його чуприна стала знаком, що нудні повчальні балачки старої Європи можна замінити блискавичною передачею зброї...

Боротися треба не за рейтинг, а за Україну

Подальша мобілізація потрібна. ЗСУ в боях по 2-3, а інколи й 4 місяці без ротації. Як провести мобілізацію краще – спільна задача Президента, РНБО, Міністерства оборони та Генерального штабу...

Тепер час поту влади

Колесо історії обертається лише тоді, якщо його змочують кров'ю героїв. Цю страшну фразу я не раз згадував у промовах на Євромайдані. Життя довело це жорстоке правило історії...

Ми знову, як в часи Мазепи, обираємо Державу або втоплений в крові Батурин

Дві одночасні події як не можна краще фіксують вибір України. 1. Європарламент рекомендував Єврокомісії та Єврораді надати Україні статус кандидата в члени ЄС...

Союз із Польщею був і є нашим квитком у європейське майбутнє

Неймовірно пронизлива польська пісня "Подай руку Україні". Це лише одна з тисяч польських акцій солідарності з Україною, яка боронить спільну свободу...

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...