23 червня 2018, 20:05

Чому Луценко покриває суддів Майдану?

Судді Майдану не просто виносили незаконні рішення. У багатьох випадках в їх діях є склад тяжкого злочину – винесення завідомо неправосудного рішення (ст. 375 Кримінального кодексу), за що передбачено до 8 років позбавлення волі.

У Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, яке очолює Сергій Горбатюк системно займаються розслідуванням справ Майдану і, нарешті, добрались до суддів. Ці справи є дійсно складними, через складність доказування умислу судді.

Але останнім часом складність виникає не з доказовою базою, а з протидією Генерального прокурора. Відповідно до закону, підозри суддям підписуються виключно Генеральним прокурором або його заступником. Тому рух справ по суддях напряму залежить від волі Юрія Луценка.

Ще у квітні Департамент спеціальних розслідувань пред'явив підозри трьом екс суддям Апеляційного суду м.Києва – Олександру Бецю, Ользі Єфімовій та Марії Приндюк.

Памятаєте, у часи Майдану, 24 січня 2014 року даішники зупинили двох водіїв, які везли шини. Просто везли шини. Все. Але їх затримали та звинуватили у масових заворушеннях.

До Солом'янського суду подали клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Незважаючи на відсутність будь-яких доказів про будь-які порушення затриманих, суддя Кушнір дозволила ув'язнити їх на 30 днів.

Апеляцію на рішення Кушнір розглядали саме Бець, Єфімова та Приндюк. Вони дуже досвідчені судді і не могли не розуміти абсолютну необґрунтованість підозри та непропорційність запобіжного заходу. Але вони залишили затриманих за гратами.

У 2016 році Вища рада правосуддя вирішила, що ці судді при розгляді справ щодо 18 учасників Майдану системно грубо порушували законодавство, а тому внесла подання про їх звільнення за порушення присяги. 29 вересня 2016 року усі троє були звільнені Верховною Радою України.

Проте у їх діях є не лише порушення присяги. Слідчі департаменту Горбатюка зібрали достатні докази вчинення цими суддями злочину та пред'явили їм підозри. Оскільки судді вже звільнені, то це змогли зробити без погодження з Генпрокурором.

Уже в ході розгляду клопотання у суді про запобіжний захід виявилось, що Марія Приндюк має статус адвоката. У зв'язку з цим, відповідно до закону підозру має підписувати Луценко або його заступники.



Як тільки про це стало відомо, Луценку було направлено проект підозри для підписання та подальшого пред'явлення екс судді Приндюк.

І тут одразу почались проблеми. Уже понад два місяці у Луценка не підписують підозру та блокують усі намагання слідчих та прокурорів рухатись далі.

У зв'язку з цим я публічно звертаюсь до Юрія Луценка – відкрито поясніть суспільству, чому Ви блокуєте притягнення до відповідальності судді, яка кинула за грати майже два десятки активістів?

До речі, це вже не перший випадок, коли підозри суддям без будь-яких пояснень зависають у Луценка та його замів. Минулого року така ж ситуація була з головою апеляційного суду Черкаської області Володимиром Бабенком. Тоді департамент Горбатюка назбирав достатньо доказів для пред'явлення підозри одіозному голові суду. У Луценка спершу просто тягнули, а потім передали справу у інший підрозділ у зв'язку з "неефективним розслідуванням" та ще й догану Горбатюку дали за відмову виконати явно незаконну вказівку. Потім цю догану Верховний суд скасував, але справу таки забрали і почали її так "ефективно" розслідувати, що до сих пір жодного прогресу по ній немає.

Така позиція Генпрокурора дає сигнал, що суддів Майдану краще не чіпати. А якщо вперті слідчі таки назбирають достатні докази, то Генпрокурор заблокує оголошення підозри.

Для чого Луценку покривати суддів Майдану?

Відповідь очевидна. По-перше, влада просто використовує дискредитованих суддів в обмін на індульгенцію від покарання, навіть після їх звільнення. Такі судді готові на виконання будь-яких вказівок. По-друге, бажання зберегти вплив на суддів. А покарання суддів, за виконання вказівок руйнує таку можливість.


Прокуратура теж все частіше починає використовувати ті ж методи, що і при Януковичі для переслідування активних критиків влади. Згадати хоча б справу Шабуніна, яка знаходиться у Дніпровському суді, очолюваному суддею Майдану, повністю залежною від волі влади Неллею Ластовкою.

Скоро передадуть до суду і справу щодо трьох автомайданівців, яким за жбурляння трьох яєць у народного депутата Барну інкримінують злочин, який передбачає від 4 до 7 років позбавлення волі. Звісно, що прокуратурі потрібні залежні судді, які на відповідне замовлення зможуть підтримати абсурдні звинувачення у суді.

Луценку не потрібні і справді незалежні прокурори, які спроможні відмовитись виконувати незаконні вказівки та розслідувати справи, навіть попри блокування з боку Генерального прокурора. Тому ми спостерігаємо нову спробу обрізати повноваження та усунути від розслідування Сергія Горбатюка.

Єдиним гарантом виконання вимог Майдану та захисту його здобутків залишається громадськість та розголос. Тому я звертаюсь до усіх максимально поширювати інформацію про те, хто покриває суддів Майдану та намагається розвалити розслідування по справах Майдану.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Старі граблі від нової Вищої ради правосуддя або з чим ВРП не погоджується у антикорпрограмі

Формування і початок роботи Вищої ради правосуддя є надзвичайно важливою подією. Це не лише одна з ключових умов вступу України до Європейського Союзу, але й рішуча вимога українського суспільства, яке дуже очікує на справжню судову реформу...

Як Рада суддів маніпулює, щоб заблокувати судову реформу

10 вересня наші міжнародні партнери виконали законодавство, що запускає судову реформу та передали до Вищої ради правосуддя список осіб, яких вони номінують до Етичної ради...

Громадськість вимагає розблокувати покарання винних у розгоні Майдану

У ніч з 10 на 11 грудня 2013 року відбулась одна з найвідоміших спроб розігнати Майдан. Це відбувалось на підставі рішення суду, зокрема ухвали судді Аблова з Окружного адмінсуду м...

''КРИВОСУДДЯ'' VS ІНВЕСТОРИ або як завдяки суду заробити на іноземному банку 34,5 млн.

Як свідчить останнє опитування, проведене Європейською Бізнес Асоціацією, Dragon Capital та Центром економічної стратегії найбільшою перешкодою для інвестицій в Україну інвестори вважають недовіру до судової системи...

Громадськість вимагає припинити злочинне призначення недоброчесних суддів

У Вищої ради правосуддя вже немає червоних ліній. Вона почала протягувати призначення недоброчесних суддів, які навіть не пройшли обовязкову процедуру оцінювання та не підтвердили відповідність займаній посаді...

Як Верховний Суд ̶С̶м̶о̶к̶о̶в̶и̶ч̶а̶ Вовка планує рятувати

27 січня о 17:00, Касаційний адміністративний суд (вул. Московська, 8) розглядатиме ДУЖЕ цікаву справу. "Яйца этой Уполномоченой у нас". Ця фраза Павла Вовка з плівок НАБУ вже стала мемом...