Слава Україні!
У заголовок винесено найзмістовнішу та найправдивішу фразу, що міститься у вчорашній спільній Заяві президента, голови парламенту та прем'єр-міністра, а також, у сьогоднішній Заяві членів Кабінету.
Залишається загадкою кому та навіщо адресовано ці дивні епістоли. Що влада хотіла сказати у них суспільству? Наприклад: "За рік, що минає, спільними зусиллями Президента, Верховної Ради та Уряду вдалося зупинити наступ агресора". Хто-хто "зупинив агресора"? Точно це зроблено зусиллями президента, парламенту і уряду?
Або ще: "Децентралізація стала реальною зміною системи влади, яку виборював Майдан." Майдан стояв не за "децентралізацію". Він стояв за те, щоб із влади – в центрі та на місцях зникли кримінальні елементи та агресивно некомпетентні мажори, щоб країна врешті отримала шанс повернутися на шлях європейського розвитку.
"Децентралізація" кажете? У бюджеті минулого року доходи місцевих бюджетів займали 22,2% у загальній структурі бюджетних доходів країни, а в урядовому проекті бюджету на наступний рік передбачено частку таких доходів у розмірі 19, 6%. Однак на місцеві бюджети покладаються додаткові видатки у сумі 62 млрд. грн., які не покриті жодними джерелами фінансування. От вам і вся "децентралізація".
Увесь пафос згаданих заяв, коли він стикається з реальним життям, перетворюється на щось беззмістовне, просто непотрібне. Це так, як пропонований урядом той самий проект бюджету, зверстаний на неіснуючій податковій базі – фейк та й годі.