Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Чому "у Зеленського" так поспішають спродати родючі землі?

20 вересня 2019, 13:57

Земля в Україні – це набагато більше, ніж просто родючий ґрунт або місце розташування приватних садиб. Земля є частиною українського архетипу, національної ідентичності. Так склалося, що до сімдесятих років минулого сторіччя більшість українців ще проживали на селі, де поле, город і пасовисько являли собою основних годувальників сімей. Тому українці, нехай вже і городяни у першому-другому поколіннях, є особливо чутливими до земельного питання.

Чи розуміють цю особливу соціопсихологічну обставину "у Зеленського"? Схоже, що ні. Тому нова правляча група такими прискореними темпами перетворює землю на ординарний товар.

Окрім суто економічних та фінансових чинників, які миттєво виникнуть внаслідок цього, постануть також нові соціальні, екологічні, криміногенні та інші проблеми. І не факт, що нинішня влада, з огляду на її інтелектуально-культурні особливості, буде спроможною впоратися з цією, цілковито новою суспільною ситуацією, та ще і в умовах гібридної війни Росії проти України.

Терміновий продаж землі загрожує самій територіальній основі української державності. Великі латифундисти скуплять землю та проженуть із неї дрібних і середніх фермерів, які сьогодні ще її орендують. Це призведе до подальшого знелюднення села – втрати поселенської мережі в Україні.

У питаннях обігу землі як активу немає куди поспішати. Спочатку слід дати раду Державним кадастрам, привести у відповідність із вимогами ЄС правила користування природними ресурсами та модернізувати служби контролю за їхнім виконанням, розширити межі та охоронні зони заповідників та інших природоохоронних об'єктів. Після цього, коли кожну земельну ділянку, яка підлягає відчуженню можна буде бачити наочно, з усіма її характеристика та вимогами щодо експлуатації можна приступати до запровадження повноцінного обігу таких ділянок на умовах оренди чи володіння.

У будь-якому разі рішення про відкриття ринку землі має бути ухвалено українським сувереном – народом на Референдумі, як цього вимагає Юлія Тимошенко, лідер партії "Батьківщина".

Ось основні підходи, за яким вона пропонує діяти у земельному питанні:

- рілля в Україні – це 72% території країни, тому рішення про її продаж має бути ухвалено РЕФЕРЕНДУМОМ, як це і обіцяв у своїй програмі чинний Президент;

- середній раціональний розмір фермерського наділу в світі становить 5га, тому і в Україні земля має бути у користуванні саме фермерських родин, а не мільйонногектарних латифундій, що дасть змогу саме фермеру бути користувачем і дбайливим господарем землі;

- український фермер має перед усім продавати не сільськогосподарську сировину, а продукт її, бодай первинної переробки;

- спочатку слід "виростити" справжнього фермера – відповідального і культурного користувача землі, а потім запроваджувати ринковий обіг, за умови обмеження максимального розміру наділу, до 500 га "в одні руки". Наразі ж владою пропонується "стеля" у 210 000 га;

- у більшості провідних країнах світу більшість с/г земель у державній і муніципальній власності, а в Україні її пропонують за безцінь продати в приватні руки;

- сьогодні землю в нас купують у тіні $ 1000/1 га; а у Польщі, в законний спосіб купують 1га $ 11 0000, Данія – 21 000 євро, Нідерданди 76 000 євро.

Землю не можна передати у цілковиту приватну власність, бо це ресурс держави для будівництва правильного аграрного укладу за французьким або польським принципом.

Дефіцит харчових продуктів у світі, спричинений зростанням населення планети та кліматичними змінами перетворює сільгоспземлі на стратегічний ресурс, який просто ірраціонально передавати у безроздільну приватну власність.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
lohik _ 25.09.2019 17:28
IP: 35.235.226.---
Яка при куплі-продажі ціна 1 га землі в Україні?...Адже при продажі- куплі, приміром, квартири є ціна 1 кВ.м
Влад Дорошенко _ 24.09.2019 01:07
IP: 35.235.227.---
Бідний Костя Матвієнко, йому спокійніше зі злиднями українців, він тут звик умнічати. У тебе є земля, Костя?, то не продавай її. Були державні заводи, де вони? Що Пунчука метзавод, що у Мітала, що у Порошенка – хазяї заводів ведуть себе однаково, набивають свої кишені і офшорні рахунки. Ніхто не заведе сюди інвестицій поки не знатиме, що на свою власну землю, навіть свої кіпріоти у вишиванках, їм гроші на офшорах надійніше мати. Ото вони туди і виводять, а країна в боргах і злиднях.
Елена Величко _ 22.09.2019 10:02
IP: 35.235.227.---
Alexander Vasilevsky:
Елена Величко:
Ринок здорової людини – продавати свім хто хоче. Ринок курця – створювати дебільні заборони.
Фраза ваша сама по собі "нездорова" – нелогічна – "в городі бузина -у Києві дядько".
А по-друге, вам я казала декілька разів, що є РІЗНИЦЯ у всьому й привела як у Польщі працює "ринок землі як схочу", у Німеччині своє, у Франції... у Ізраілі – там знають, що таке без землі – теж майже у державі, etc. Це ваші вигадки про "вільний ринок", що взагалі НЕ ІСНУЄ, а якщо ви не знаєте як регулюють усюди, то почитайте, навіть ЦІНУ регулюють – он візьміть "трансферне ціноутворення", та таке інше – це тільки в нас у економіці, що хочу те й робл.ю – результат "вільники" не зробили ринок, а зробили усіх жебраками та у боргах – з землею буде набагато гірше – бо не вхопите ви "швиденько" ніякі гроші, а ще прийдеться роками це ла.йно розв'язувати, якщо буде кому, бо в нас нагадити – нараз, а от Геракла нема ті конюшні...
Alexander Vasilevsky _ 22.09.2019 08:33
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Ринок здорової людини – продавати свім хто хоче. Ринок курця – створювати дебільні заборони.
Елена Величко _ 22.09.2019 00:06
IP: 35.235.227.---
Alexander Vasilevsky:
Отож я кажу:"Не треба вам пояснювати стосовно землі або й у економіці, бо у вас не економічна логіка – простого обивателя ". Я ж не кажу про хату чи садибу у селі, більш того, не кажу про 10-20 соток.
Мова йде про інше. До речі – ЦІНУ незаконне не має. І банк у вас не візьме – це все ТЕМНИЙ ЛІС знов – кримінальне болото, бо й кадастру нема. Тож не рівняйте з ІНШИМИ країнами, бо в нас навіть контролю нема, врожай крадуть та таке інше. ЦІНУ має те, що є ОБЛАДНАНЕ належним чином та приносить прибуток У ЗАКОННИЙ СПОСІБ та така ж інфраструктура – страхові, що працюючі та не крадійські, суди, ЗАКОНИ, порядок, що включає ПЕРЕВІРКУ землі та таке інше.Я вам кажу – ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ та не вигадуйте нічого. Є у вас НЕПОТРІБНА земля – буде банк – здасте...А нашу не треба продавати – її треба тепер ПРИВОДИТИ у порядок після варварського відношення.
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 21:40
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Alexander Vasilevsky:
Так, дивлюсь
До, приХватизувати...- ТОБТО ПОГАНИЙ – ПОЧИТАЙТЕ як у людей – тоді подумайте, й
Якраз вам з приводу того, як з землею треба робити говорити іншим...ха-ха та хі-хі – 2 раза...
Опять за рибу гроші. В Україні НЕМАЄ ринку землі і Є низька ціна землі. На ВСЬОМУ заході (наприклад в США ви є власником землі то і всі надра ваші) Є ринок землі і ціна ВИША на порядок.
Поясню на пальцях. У вас є власне житло? Давайте чи зможете ви продавати ваше житло і кому будемо вирішувати я, Дубов і Матвієнко.
Наші умови такі: ми забороняємо вам продавати власне житло. ви можете тільки здавати ваш будинок в оренду не довше ніж на 2 тижні в монгольській валюті тільки багатодітним сім'ям щоб в сім'є були обов'язково близнюки з блакитними очима натуральні блондини з натуральними кучерями. Прокоментуйте будь ласка нашу з Матвієнком геніальну ідею;-)
Елена Величко _ 21.09.2019 21:09
IP: 35.235.227.---
Alexander Vasilevsky:
Так, дивлюсь на приклади, коли ЗРОБЛЕНЕ ЯК ПОТРІБНО, а не "пр...дамо усе",
"пр...дати, пр...дати"- і з цього бе-е-е – "ми бідні"...бо...
До речі, саме варіант ТОЙ САМИЙ, що 28 років тому – приХватизувати, приХватизувати...- ТОБТО ПОГАНИЙ – пропонується, але не дивно, що ви не помітили, бо ви настільки самовпевнені,
що нічого не читаєте й не знаєте – й ведете усіх туди ж...ПОЧИТАЙТЕ як у людей – тоді подумайте, й вже потім скажіть щось РОЗУМНЕ ПО ТЕМІ, а не інших критикувати нічого не знаючи.
Якраз вам з приводу того, як з землею треба робити говорити іншим...ха-ха та хі-хі – 2 раза...
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 20:48
IP: 35.235.227.---
Yuri Dubov:
Alexander Vasilevsky:
Подивіться на свої коменти – жодного аргументу, найпримітивнішого аналізу предмету дискусії. А ваше "не треба бути Ейнштейном" – просто насмішили. Ви спочатку навчіться елементарній логіці і здоровому глузду,
Насмішили. Ваші аргументи корелюють з вашим прізвищем;-) Не згідні? Тоді конкретику будьласка а не емоційно забарвлені пусті аргументи.
P.S. Величко тому і мовчить що побалила мою правоту
P.P.S. Чим більше я узнаю людей тим більше я люблю собак (с) Бернард Шоу:- (
Yuri Dubov _ 21.09.2019 20:19
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
Подивіться на свої коменти – жодного аргументу, найпримітивнішого аналізу предмету дискусії. А ваше "не треба бути Ейнштейном" – просто насмішили. Ви спочатку навчіться елементарній логіці і здоровому глузду,
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 19:40
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Alexander Vasilevsky:
Ну почитайте хоча б щось.
Якийсь розумний аргумент знайдіть...
"У сусідній Польщі сільськогосподарські землі може купити лише
А. держава,
Б. релігійні об'єднання
В. фермери.
Пункт В не розповсюджується на всіх фермерів. Фермер повинен володіти не тільки сільськогосподарськими навичками, але й бути власником сільгоспугідь площею до 300 гектарів
Крім того, фермер має проживати в місцевості, у якій бажає придбати землю.

Крім того, протягом 10-ти років, фермер зобов'язується вести на придбаній землі господарську діяльність, і без дозволу суду не має права цю землю ні продавати чи здавати в оренду.

ТАК ДАВАЙТЕ ЯК У ПОЛЬЩІ?"
Все просто. Хочете як у Польщі – робіть як у Польщі. Хочете як у Нідерландах – робіть як у Нідерландах. Україна 20 років нічого не робила тому у нас НЕ Польща і НЕ Нідерланди:- (
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 19:35
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Alexander Vasilevsky:
А яка від вас користь?
Він піднімає питання – а ви ні про що та більше – просто присікуєтесь до інших.
Не треба бути Ейнштейном щоб зрозуміти що НЕ треба робити те що робила Україна останні 20 років а треба робити те що останні 20 років робили Нідерланди.
Цитую майже дослівно Ейнштейна: тільки Величко і Матвієнко можуть 20 років одне й те саме і розраховувати на якийсь інший результат:- (
Елена Величко _ 21.09.2019 19:27
IP: 35.235.227.---
Alexander Vasilevsky:
Ну почитайте хоча б щось.
Якийсь розумний аргумент знайдіть...
"У сусідній Польщі сільськогосподарські землі може купити лише
А. держава,
Б. релігійні об'єднання
В. фермери.
Пункт В не розповсюджується на всіх фермерів. Фермер повинен володіти не тільки сільськогосподарськими навичками, але й бути власником сільгоспугідь площею до 300 гектарів
Крім того, фермер має проживати в місцевості, у якій бажає придбати землю.

Крім того, протягом 10-ти років, фермер зобов'язується вести на придбаній землі господарську діяльність, і без дозволу суду не має права цю землю ні продавати чи здавати в оренду.

ТАК ДАВАЙТЕ ЯК У ПОЛЬЩІ?"
Елена Величко _ 21.09.2019 19:24
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
А яка від вас користь?
Він піднімає питання – а ви ні про що та більше – просто присікуєтесь до інших.
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 19:21
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Alexander Vasilevsky:
Ось через таких Політичних експертів як Констянтин Матвієнко Україна найбідніша країна Європи:- (
Країна бідніше через псевдоЕкономіку яка "ми країна бідна", "наразі не можемо без кредитівМФВ" та
"болючіРехформи назавжди", "потерпіть ще років 100"..., – насправді НІЧОГО РЕАЛЬНО для розвитку та громадян. У країні повинні бути проведені РОЗУМНІ реформи та такі, що залишають ХАЗЯЙВАМИ громадян країни, а не з молотка, бо є "ефективніши" – громадяни є та повинні бути найефективніші в країні – для цього й країна.
Вам з Матвієнком потрібно не поради з економічних питань давати, а гербарії колекціонувати чи марки. Користі буде більше;-)
Елена Величко _ 21.09.2019 17:49
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
Ось через таких Політичних експертів як Констянтин Матвієнко Україна найбідніша країна Європи:- (
Країна бідніше через псевдоЕкономіку яка "ми країна бідна", "наразі не можемо без кредитівМФВ" та
"болючіРехформи назавжди", "потерпіть ще років 100"..., – насправді НІЧОГО РЕАЛЬНО для розвитку та громадян. У країні повинні бути проведені РОЗУМНІ реформи та такі, що залишають ХАЗЯЙВАМИ громадян країни, а не з молотка, бо є "ефективніши" – громадяни є та повинні бути найефективніші в країні – для цього й країна.
Елена Величко _ 21.09.2019 16:44
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:
Хто там зможе забрати "наЗАД", якщо елементарного порядку нема...
Порядок наводити – тож довго, а от пр...дати – швиденько гроші. а ДАЛІ?
Alexander Vasilevsky _ 21.09.2019 14:30
IP: 35.235.226.---
Ось через таких Політичних експертів як Констянтин Матвієнко Україна найбідніша країна Європи:- (
Сергей Папков _ 21.09.2019 14:10
IP: 35.235.227.---
Щодо обігу землі, то треба просто створювати ДЕРЖАВНИЙ земельний фонд, який цим обігом має займатися, а саме продавати його бажаючим створити сільгосппідприємство і викупати в тих, хто передумає займатися сільським господарством. При цьому ціна оборудки має визначатися експертною і кадастровою оцінкою (наприклад, якщо з цієї землі "вичавлюватимуть всі соки" то купивши її, скажімо, за 10 млн. продати назад зможеш лише за 1 тис. – думаю подібних бажаючих знайдеться не багато). Крім того цей земельний фонд має котролювати використання землі: не ведеш сільське господарство більше року, або не дотримуєшся технологій збереженння родючості – землю забирають назад без повернення грошей.
Сергей Папков _ 21.09.2019 13:59
IP: 35.235.227.---
Чому "у Зеленського" так поспішають спродати родючі землі?
Так відповідь же на поверхні: "Щоб встигнути наварити на цій оборудці первинний капітал (як інші це зробили у 90-ті на прихватизації підприємств) до того, як доведеться "спішно евакуюватися" з країни (назвемо це так).
Елена Величко _ 21.09.2019 12:27
IP: 35.235.226.---
Багато з нас БАЧИЛИ та чули учора у Шустера, що саме з Приватом було – роздавали НАШІ гроші...
Кидались УСІ 28+ років нашими грошима та життями ЯК ЛАЙНОМ. Це ще при срср ці щури КРАЛИ,
так тим щурам ВІДДАЛИ усе, бо вони "можуть гроші зробити". З якого дива ті, хто усе життя ПАРАЗИТУВАВ на виробниках та КРАВ собі у кубишку, могли зробити гроші, тим паче для усіх?
Як крали так і ПРОДОВЖИЛИ – ВСЕ СПАСКУДИЛИ...особливо гідність людей, забрали право на життя гідне та взагалі... ТАК ЇМ ТЕПЕР ЩЕ Й ЗЕМЛЮ??? Яку вони вже вкрали?
Аргументи у багатьох – "вже все рівно вкрали..." ДЕРЖАВА повинна навести ЛАД у всьому, особливо СТОСОВНО земля ТА ЛЮДЕЙ та не треба змішувати грішне з праведним...
Елена Величко _ 21.09.2019 12:21
IP: 35.235.226.---
Yuriy Knurenko:
Мораторій на землю абсолютно не заважає її скуповувати олігархам через механізм закладних і суди. Ринок землі їм не потрібен. Експерт з комуністичними поглядами, в даному разі,захищає цю тіньову схему. Хоча, можливо, просто цього не розуміє (там многа букф).
А-я-яй..."Много букф" чи "мало букф" – все залежить від того чи є ЗМІСТ. У Автора є, що не скажеш про вас,
що вже й погляди зачепив... А ВИ КОГО ЗАХИЩАЄТЕ?
Якщо заглитнув багато води при купанні – ТО ТРЕБА ВТОПИТИСЬ? Така логіка?
При чому тут, що РОБ.ЛЯТЬ незаконне та кримінальне до РОЗПРОДАЖУ ЗЕМЛІ?
Я Є ВЛАСНИКОМ ЗЕМЛІ, – й НЕ ХОЧУ ПРОДАВАТИ, ба більше усіх нас, хто "Є НАРОД" – поставили поза нашою землею, МИ НІЧОГО НЕ ОТРИМАЛИ, бо крадії УСЕ ЗАХОПИЛИ КРАДІЇ,,, так ми повинні їм тепер віддати ТЕ, що не хочемо, бо вони "вже захопили?" А не означає це, що ПОВНЕ СВАВІЛЛЯ у державі відносно громадян та ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН?
Yuriy Knurenko _ 21.09.2019 10:51
IP: 35.235.226.---
Мораторій на землю абсолютно не заважає її скуповувати олігархам через механізм закладних і суди. Ринок землі їм не потрібен. Експерт з комуністичними поглядами, в даному разі,захищає цю тіньову схему. Хоча, можливо, просто цього не розуміє (там многа букф).
Viacheslav _ 20.09.2019 18:24
IP: 35.235.226.---
Тимошенко свідомо перекручує суть питання, адже йдеться не про "продаж, розпродаж" (Тимошенко), а про право на продаж (Зеленський)!
Оці лякалки від професійних "борців" і "борчинь", яким, до речі, давно вже час на пенсію, якось не вражають
Viacheslav _ 20.09.2019 18:19
IP: 35.235.226.---
В інформації про автора після слів "Політичний експерт" треба було б дописати – "співпрацює з партією 'Батьківщина' ". Це пояснить, чому він повторює заяложені тези громадянки Тимошенко
Елена Величко _ 20.09.2019 16:57
IP: 35.235.227.---
Затикати дірки можна тільки підйомом економіки.
Цілком зрозуміло, що НЕМА законних підстав та оформлених належним чином земельних відносин,
так само як і Кадастр треба мати вірний та інше.
Навіть оренду, що є перспективною неможливо зробити наразі як потрібне.
Наразі просто вийде хаос, що скинуть на СН та державу – мовляв держави винна, що ніхто-нічого не знає, як з іншою нерухомістю – одне й теж перепродують ЧОРНІ чоловічки, що є уособленням нашого бізЬнеска.
Може й є "білі" відносини, прогресивні, що хочуть працювати як потрібно, – але вас змішають з тим лайном, що є. На вашу користь ЗРОБИТИ ЯКІСНУ ОРЕНДУ та ЗАКОННІ земельні відносини – інакше виходу не буде з цього...Он подивіться, що з лісом та бурштином- це вас не навчило нічому?
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter