Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

28 лютого 2020, 14:41

У протистояння Росії і Туреччини в Сирії вже прямо втягується НАТО, а відтак – ЄС. Сирійські біженці із зони конфлікту, яких Туреччина має намір безборонно пропускати до Європи, швидко спричинять гуманітарну катастрофу на її півдні. Однак, це лише перша лінія загроз.

Для України ця війна також створює цілий ряд безпекових викликів:

1. Намагання з боку Росії дати "асиметричну відповідь зазіханням Заходу на "законні інтереси" РФ у Сирії". Тому нас може очікувати різке загострення на фронті.

2. Збільшення кількості незаконних мігрантів з Афганістану, Пакистану, країн Південно-Східної Азії, які раніше транзитом через Україну прямували до Європи, а тепер осідатимуть у нас, через посилення режиму контролю на кордоні ЄС.

3. Економічна криза у Європі та США, підсилена коронавірусом, яка своїм наслідком матиме і подальше падіння української економіки.

4. Загроза безробіття серед українських заробітчан на Заході та падіння попиту на товари українського експорту.

5. Виникнення дефіциту товарів першої необхідності, включно з електроенергією та пальним, причиною чого є залежність від російських енергоносіїв.

У тій, чи іншій формі ці загрози були наявними і без збройного турецько-російського протистояння. Однак виникла днями ситуація їх різко підвищує – кожне саме по собі, водночас, підсилюючи взаємозв'язок між ними та спричиняючи ефект синергії.

Нинішній українській владі, яка усе ще перебуває в процесі опанування важелів управління, слід усвідомити, що ті зовнішні політичні та економічні умови, за яких, наприкінці весни-початку літа минулого року вона почала формуватися, і ті, за яких ми зустрічаємо весну поточного року, кардинально змінилися! Тому стратегічні і тактичні плани так само мають змінитися і набути динаміки.

Фактично втрачає сенс "турборежим" у питанні розпродажу українських сільгоспземель. Аграрний сектор сьогодні загалом справляється зі своєю головною місією – забезпечення продовольчої безпеки країни. Крім того продаж сільгосппродукції є головним джерелом вільноконвертованої валюти. Не слід, в умовах серйозної загрозливої зовнішньої турбулентності, розбалансовувати усталену систему. Доречно зачекати допоки світова економіка стабілізується, тим часом зробити всі необхідні нормативні та організаційні кроки щодо фіксації права власності на земельні ділянки, реформи судової системи, запровадити цивілізовані правила землекористування, а тоді, за сприятливих умов, повертатися до питання використання земель як унікального, високоліквідного економічного активу. Інакше запровадження ринку землі вже цього року спричинить непередбачувану суспільну та економічну нестабільність, чого і треба ворогу.

Слід невідкладно провести інвентаризацію Державного резерву – запасів продовольства, пального, медикаментів та інших товарів першої необхідності, поповнивши їхні запаси на випадок перебоїв у постачанні.

Пріоритетно забезпечувати потреби фронту, ширше – армії і всього безпекового комплексу. Посилити режим охорони Державного кордону та паспортний контроль задля боротьби з нелегальними мігрантами.

Вжити заходів щодо безперебійної роботи транспорту, електроенергії, водопостачання, медичних закладів.

Зрозуміло, що стратегія для України у системній, багатоплановій світовій кризі, що розгортається прямо на наших очах, має включати у себе прогностичний аналіз варіантів її перебігу, способи протидії найзагрозливішим обставинам та наслідкам і ще багато конкретних пунктів, над яким вже мають працювати в РНБО та інших безпекових установах.

Залишається сподіватись, що ця робота почалася.

powered by lun.ua
Коментарі — 21
_ABM_ _ 02.03.2020 17:35
IP: 77.222.153.---
В Томске сняли ролик про "Великую Отечественную " Войну. В качестве декорации разбомбленного города показали современную набережную Томска.
Напомним, что война закончилась 74 года назад, а на Томск за годы войны не упала ни одна бомба. (С)
_ABM_ _ 02.03.2020 16:44
IP: 77.222.153.---
🇹🇷🤝🇺🇦
_ABM_ _ 02.03.2020 09:50
IP: 77.222.153.---
Рекомендую:
youtube.com/watch?v=BhuWhgS_HlA
Log Log _ 01.03.2020 10:13
IP: 46.133.128.---
Бабицкий Андрей:
13 поколений интеллигентов.
А теперь серьёзно.
Ваши предки в могилах переворачиваются от такого бреда.
Но дело в том, что за Ваше скотство ответят не они, а Ваши потомки.
Кошмары будут сниться им.
Вы не интеллигент. Сами выбрали себе оценку, Вы – поц.
Кичливый невежда с совковым менталитетом.
Вы не флудите, Вы гадите.
Отличие Вас от Воронежского идиота в том, что он верит то что пишет,
а Вы прекрасно знаете что врёте, шут гороховый.
Oleh Lychak _ 29.02.2020 23:28
IP: 94.178.34.---
+++++!!!!!
Log Log _ 29.02.2020 13:16
IP: 91.196.178.---
Бабицкий Андрей:
интеллигенту в четырнадцатом поколении.
Уролог, очередной приступ Хлестаковщины?

Вы явно из таких:

- У вас баня функционирует?
- Что-о-о?
- Ну, работает баня?
- Да.
- Дайте билет на одно лицо.
Даёт, и вдогонку:
- Задницу мыть будешь, интеллигент?

Шут гороховый, врите, да не завирайтесь.
Интеллигент не делит людей на "городских" и "быдло".
Это как раз удел Шариковых, которые "из грязи в князи".
Вы – местечковый поц, со всем вытекающим.
iip _ 28.02.2020 23:43
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
(в продолжение предыдущего поста)

Вот тебе примерчик твоей душонки. Ты (и справедливо) сильно резонируеш за 2-е мая в Одессе.
То я навстречу тебя спрошу.
Путин отдаёт приказ и в собственных взорванных домах убивают 307 человек, а ранят 1700.
А потом развязывает кровавую бойню и убивает десятки тысяч, "ковром" бомбит людей, как сейчас со своим упырём-подельником в Сирии.

От ты, "интеллигент в 14-ом поколении" – хоть слово где об этом написал?
Систулька... Не тебе обижаться...
iip _ 28.02.2020 22:19
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
Я тебе привёл цитаты из сайта "врачей без границ".
И у тебя сразу упали штаны. Тебе ответить нечего.
Когда тебе нечего ответить по сути – ты начинаеш жевать носок и ныть за жизнь.
Ты такой же "интеллигент" в четырнадцатом поколении, как плевок на тротуаре – серебрянный доллар. Твоё "оружие", типа, "ледяное презрение и убийственная ирония" всегда возникает, когда ты усераешся по самые уши. Но это уже известно.
И ты мне не "раздражитель" в обычном понимании этого слова.
Куча дерьма на тротуаре меня примерно так же раздражает.
Ничего кроме "быдлячего хамства" не заслуживает человечишко, который, скажем, про Сирию выступил так, как ты сегодня.
Так что засунь свои раздумья в зад и давай – трынди дальше, а по итогам – получай по соплям.
"Два мира – два стиля жизни":::))))))
Log Log _ 28.02.2020 19:43
IP: 128.124.40.---
Бабицкий Андрей:
что каждый хо-хол – недоумок и гнида.
ПОЦ перешёл на лексику Воронежского идиота.
Обострение комплекса неполноценности.
Хоть до потолка скачите, "русским" никогда не станете.
Вы для них "чурка".
iip _ 28.02.2020 19:20
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
И ты, вонючка мокшанская, после такой цитаты от врачей без границ ещё имееш нетреснутую морду тут что-то вякать? Та ты первый должен был бы равать россиян и сирийцев – хреновый ты человек и, наверное, ещё более хреновй врач.

(продолжение цитаты, начало см. предыдущий пост)

"Неизбирательные бомбардировки и обстрелы районов, где проживает гражданское население, стали отличительной чертой войны в Сирии. Правительство Сирии должно начать действовать в рамках международного гуманитарного права и соблюдать правила ведения войны."
iip _ 28.02.2020 19:05
IP: 31.40.110.---
Бабицкий Андрей:
Ты тут лапшу про "врачей без границ" вешал. Цитата от "твоих":
"Вчерашние бесчеловечные неизбирательные бомбардировки и обстрелы могли быть осуществлены только правительством Сирии и его союзниками, – заявила генеральный директор "Врачей без границ" Мейни Николаи. – Мы не знаем, как заставить их прекратить неизбирательные нападения. Не знаем, как заставить соблюдать нормы международного гуманитарного права – "Правила войны". Мы неоднократно призывали стороны, участвующие в войне в Сирии, их союзников и Совет Безопасности ООН сделать все возможное, чтобы положить конец этим нарушениям. Мы вновь выступаем с этим призывом – причем, последовать ему необходимо немедленно. Необходимо защитить гражданское население и гражданскую инфраструктуру. И наш призыв уважать правила ведения военных действий относится... в том числе – России, главному военному союзнику правительства Сирии".
Log Log _ 28.02.2020 18:48
IP: 128.124.40.---
Бабицкий Андрей:
Местечковый ПОЦ. Вы точно "без границ".
iip _ 28.02.2020 17:46
IP: 31.40.110.---
Показово, що історія стосунків Росії і Туреччини – це історія війни.

Ось як пише рос.вікі: "В общем счёте, русско-турецкие войны охватывают период длительностью 351 год (1568-1918 годы). За этот период Россия и Турция находились в состоянии войны 69 лет. В среднем, одну русско-турецкую войну от другой отделяло всего 25 лет. "

А ось як пише укр.вікі: "Здебільшого війни йшли за контроль над Чорним морем та його суміжними регіонами. У загальному рахунку російсько-турецькі війни охоплюють період 350 років із загальною тривалістю 44 роки. У середньому, одну російсько-турецьку війну від іншої відокремлювало 28 років. Російсько-турецькі війни стали однієї з головних причин занепаду і розвалу Османської імперії. "

Війна із Росією – це майже генетичний код турків-османів, і їхня історична "травма".

Виходячи із цього, Автор може бути абсолютно правий – війна на порозі.
Костянтин Матвієнко _ 28.02.2020 17:19
IP: 193.104.178.---
iip:
То вже скоро
iip _ 28.02.2020 17:05
IP: 31.40.110.---
Шановний пане Костянтине!
Українці вже шостий рік чудово сплять і мають прекрасний апетит – маючи ВЛАСНУ справжню війну в декількох сотнях кілометрів від своїх домівок. Гинуть люди, стріляють танки та гармати...
Усім весело – он навіть президента коміка-веселуна обрали – чому ж не повеселитися. "Свати", Євробачення... шоу уродців.
А Ви – про якусь там Сірію. Українці навіть не чхнуть.

Поки смажений півень не клюне в дупу... Як завжди.
Костянтин Матвієнко _ 28.02.2020 16:30
IP: 193.104.178.---
_ABM_:
Запасатися слід не попкорном, а більш надійним провіантом.
iip _ 28.02.2020 16:25
IP: 31.40.110.---
Романов Федор:

Мы – прикалываемся с тебя – дурачка.
А пуканчик бухнул пока что у тебя:)
_ABM_ _ 28.02.2020 16:22
IP: 77.222.153.---
Романов Федор👅💩:
-...негров с Африки...
В Африке ☀️🌴последний писк моды россиянскую колорадскую ленточку на Х♂️ намотать.
В Турции поют известную песню про) (уйла 💀- ла-ла-ла ♫ ♪ ♪ и уничтожают россиянских ихтамнетов. ☠️
Запасаемся 🍿попкорном 👌😀👍
iip _ 28.02.2020 15:55
IP: 31.40.110.---
Романов Федор:

Найди три ошибки в фразе "романов фёдор – дурачёк"::))
iip _ 28.02.2020 15:52
IP: 31.40.110.---
Романов Федор:

"романов фёдор" – дурачёк:)
iip _ 28.02.2020 14:57
IP: 31.40.110.---
Зараз Дубілет щвиденько стратегічну програмку до смартфона напише – і усе буде гаразд.
А Гончарук тільки на третій-четвертий день ПІСЛЯ події завжди з поважним обличчям збирає урядовий штаб. А Зеленський взагалі усе взнає через ФБ (не плутати з ФСБ:)
Отак влада и живе, малятка – "усе ще перебуває в процесі опанування".
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter