16 червня 2023, 16:05

"Дякую, барін". Реакція ФОПів на поблажку від Гетманцева

Нещодавно Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі повідомив, що вніс поправку у законопроєкт N8401. Ця поправка стосується штрафів за невикористання ФОПами систем РРО.

Гетманцев написав наступне: "Окремо ще раз повідомляю, що мої любі ФОП-и будуть звільнені від порушень (в тому числі за невикористання РРО), що вчинені під час війни до 1 серпня 2023 року. Відповідну поправку в 8401 вніс."

Законопроєкт N8401: що передбачає?

Згідно з цим законопроєктом, з 1 липня 2023 року будуть скасовані пільги для осіб, які перейшли на єдиний податок у розмірі 2%. Система єдиного податку 2% буде скасована, а всі, хто перейшли на неї – будуть повернуті на систему оподаткування, яку використовували до пільгового періоду.

Законопроєкт N8401 передбачав, що пільги будуть скасовані з 1 липня 2023 року, але депутати не встигають затвердити законопроєкт, оскільки у червні вже не планується засідання Верховної Ради – про це повідомила Ніна Южаніна, попередниця Гетманцева.

Южаніна додала, що не треба сприймати це так, ніби, пільги не будуть скасовані і можна зітхнути з полегшенням, адже 8401 набуде чинності з 5 чи 7 липня 2023 року.

Тобто, депутати Верховної Ради у другій половині червня 2023 року просто не планують проводити засідання і через це посуваються терміни набуття чинності законопроєкту. І поки депутати набираються сил – ФОПи у "підвішеному" стані чекають, коли відбудеться ухвалення законопроєкту.

І складається так, що підприємці не знають, що їм зараз робити: чи чекати ухвалення законопроєкту або ж подавати заявку на зміну системи оподаткування вже зараз?

Пропри те, що Верховна Рада не дає чітких термінів і не пояснює, що робити підприємцям, Гетманцев цинічно звертається до ФОПів "мої любі".

Чиновники кажуть, що скасування пільг – це вимога міжнародних партнерів та МВФ. Україна зобов'язалася відновити довоєнні податки.

Але ж хіба війна скінчиться до 1 серпня? – таке питання задають ФОПи у коментарях під публікацією Гетманцева. І воно є абсолютно справделивим.

Найімовірніше, війна не закінчиться ні до 1 липня, ні до 1 серпня. А тому як чиновники могли дати зобо'язання партнерам, що повернуть довоєнні податки?!

Україні зараз треба, навпаки, змешувати податки. Не повертати довоєнні ПДВ та акцизи на паливо, не збільшувати податки для бізнесу та ФОПів. Ті кроки, які зараз впроваждує податковий комітет ВР – це геноцид українського бізнесу. Далі Україну чекає лише зростання підпілля і ухиляння від податків, адже, перед малим та середнім бізнесом постає питання: закритись або, щоб вижити, піти в "тінь".

Таким чином, наш "любий" Данило Гетманцев навіть попри війну душить ФОПів, збільшує податки, повертає корумповані перевірки бізнесів і дозволяє собі цинічно насміхатися з ФОПів.

Може, настав час нарешті вручити нашому "любому" гарбуза?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Волонтерка Яна Матвійчук: ''росія готує проти мене та інших драйверів суспільства потужну ІПСО. Мета – знищення волонтерства в Україні''

Я впевнена, що українські волонтери найближчим часом можуть стати жертвами потужної російської ІПСО. Операція супроводжуватиметься величезною кількістю брудних та провокаційних інформаційних вкидів...

У Києві кладуть бруківку, поки військові кладуть свої життя

В Україні розпочалися акції протесту, де активні представники громадянського суспільства вимагають від чиновників перестати витрачати гроші на бруківку і переспрямувати їх на ЗСУ...

Китайські аптечки для ЗСУ. Частина 2. Командування Медичних сил продовжує брехати і цьому є підтвердження

У липні гучно прогримів скандал довкола постачання Командуванням Медичних сил (КМС) неякісних аптечок для військових на передовій. Якщо коротко, то на фронт потрапили більше 40 000 неякісних китайських аптечок сумнівного походження...

Китайські аптечки для ЗСУ: як чиновники влаштували бізнес на життях військових

Тилові чиновники вбивають українських захисників. Лише нещодавно прогримів скандал щодо завищених цін на закупівлю продуктів для ЗСУ, а тут вже нова корупційна схема від Командування Медичних сил Збройних Сил України? І це не просто розкрадання грошей, це, насправді, бізнес на крові...

Економічні наслідки підриву ЗАЕС

Всі чекали, що у ніч з 4 на 5 липня 2023 року росіяни підірвуть Запорізьку АЕС. На щастя, цього не сталося. Але поки станція під контролем росіян – вибух може відбутися у будь-який момент...

''Золоті'' яйця та іспанські вілли: чи будуть саджати чиновників

Корупція, розкрадання, схематоз і золоті яйця. Українські медіа рясніють корупційними скандалами та історіями про корупцію та зловживання, але досі чиновників ніхто не саджає...