16 червня 2023, 16:05

"Дякую, барін". Реакція ФОПів на поблажку від Гетманцева

Нещодавно Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі повідомив, що вніс поправку у законопроєкт N8401. Ця поправка стосується штрафів за невикористання ФОПами систем РРО.

Гетманцев написав наступне: "Окремо ще раз повідомляю, що мої любі ФОП-и будуть звільнені від порушень (в тому числі за невикористання РРО), що вчинені під час війни до 1 серпня 2023 року. Відповідну поправку в 8401 вніс."

Законопроєкт N8401: що передбачає?

Згідно з цим законопроєктом, з 1 липня 2023 року будуть скасовані пільги для осіб, які перейшли на єдиний податок у розмірі 2%. Система єдиного податку 2% буде скасована, а всі, хто перейшли на неї – будуть повернуті на систему оподаткування, яку використовували до пільгового періоду.

Законопроєкт N8401 передбачав, що пільги будуть скасовані з 1 липня 2023 року, але депутати не встигають затвердити законопроєкт, оскільки у червні вже не планується засідання Верховної Ради – про це повідомила Ніна Южаніна, попередниця Гетманцева.

Южаніна додала, що не треба сприймати це так, ніби, пільги не будуть скасовані і можна зітхнути з полегшенням, адже 8401 набуде чинності з 5 чи 7 липня 2023 року.

Тобто, депутати Верховної Ради у другій половині червня 2023 року просто не планують проводити засідання і через це посуваються терміни набуття чинності законопроєкту. І поки депутати набираються сил – ФОПи у "підвішеному" стані чекають, коли відбудеться ухвалення законопроєкту.

І складається так, що підприємці не знають, що їм зараз робити: чи чекати ухвалення законопроєкту або ж подавати заявку на зміну системи оподаткування вже зараз?

Пропри те, що Верховна Рада не дає чітких термінів і не пояснює, що робити підприємцям, Гетманцев цинічно звертається до ФОПів "мої любі".

Чиновники кажуть, що скасування пільг – це вимога міжнародних партнерів та МВФ. Україна зобов'язалася відновити довоєнні податки.

Але ж хіба війна скінчиться до 1 серпня? – таке питання задають ФОПи у коментарях під публікацією Гетманцева. І воно є абсолютно справделивим.

Найімовірніше, війна не закінчиться ні до 1 липня, ні до 1 серпня. А тому як чиновники могли дати зобо'язання партнерам, що повернуть довоєнні податки?!

Україні зараз треба, навпаки, змешувати податки. Не повертати довоєнні ПДВ та акцизи на паливо, не збільшувати податки для бізнесу та ФОПів. Ті кроки, які зараз впроваждує податковий комітет ВР – це геноцид українського бізнесу. Далі Україну чекає лише зростання підпілля і ухиляння від податків, адже, перед малим та середнім бізнесом постає питання: закритись або, щоб вижити, піти в "тінь".

Таким чином, наш "любий" Данило Гетманцев навіть попри війну душить ФОПів, збільшує податки, повертає корумповані перевірки бізнесів і дозволяє собі цинічно насміхатися з ФОПів.

Може, настав час нарешті вручити нашому "любому" гарбуза?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Демографічна криза і нестача робочої сили. В Україну завозять робітників з країн Африки та Азії. Огляд від Яни Матвійчук

Демографічна криза в Україні поглиблюється. ООН повідомила, що у Європі як біженці наразі перебувають 5,8 млн українців: 4,5 млн в ЄС і сусідніх країнах...

Пенсія у Польщі – щаслива, в Україні – злиденна. Яна Матвійчук про внесок українців до польського Пенсійного фонду

Пенсія в Польщі багата і щаслива, а наші пенсіонери мають виживати на декілька тисяч гривень. Пенсійний фонд Польщі вперше за 5 років вийшов у профіцит і завдячує цим українцям...

Латиніна – "харошие рускіє" за імперію. Портніков проти Латиніної. Аналіз Яни Матвійчук

Український письменник і журналіст Віталій Портніков та московитська публіцистка Латиніна зіткнулися у палкій дискусії. Латиніна намагалася просувати тезу, що українці та московити спільно працювали на благо побудови імперії...

Українці в Польщі залишаться надовго – відкривають бізнеси та купують квартири. Яна Матвійчук про економічні втрати

Українці в Польщі все більше обживаються і вкладають гроші у бізнес та нерухомість. Українські громадяни платять значні податки та витрачають мільярди євро у Польщі...

Яна Матвійчук – скорочення чиновників дасть дрони ЗСУ. Оновлення влади в Україні

Українці, як папуги, з року в рік повторюють одне і те ж – "Треба скоротити кількість чиновників. Чиновники шкідливі. Україні не потрібен такий великий держапарат"...

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...