1 лютого 2024, 16:34

Яна Матвійчук – Як Україні подружитись з релігійними республіканцями та отримати допомогу?

Є імовірність, що наступний Президент США буде республіканцем. Як Україні отримати підтримку республіканців? Як вести переговори і де знаходити спільні точки дотику?

Ви, мабуть здивуєтесь, але більшість американців є практикуючими християнами. 63% жителів США – християни. Більшість політиків США – християни. До того ж, на відміну від українських політиків, в США можновладці насправді ходять в церкви. В Україні ж більшість політиків атеїсти, агностики чи формально відносять себе до християн.



Яна Матвійчук про республіканців

Виникає питання – чому так важливо налагодити теплі зв'язки з республіканцями? Відповідь доволі очевидна: у 2024 році в США будуть проведені президентські вибори. Наразі тенденція вказує на те, що до влади, найочевидніше, прийдуть саме представники Республіканської партії.



Якою є ідеологія республіканців?

Республіканці є набагато більш релігійними людьми ніж демократи (республіканський спікер Джонсон заявляв, що Біблія є беззаперечним авторитетом для нього). Ще вони виступають за зниження податків, хочуть максимально обмежити незаконну міграцію, просувають ідеї вільного ринку та підтримують вільне володіння зброєю. Відмінними рисами республіканців є те, що переважна їх більшість є практикуючими християнами, вимагають заборонити аборти та не підтримують розповсюдження і пропаганду гомосексуальності. Також пріоритетами республіканців є моральність та сімейні цінності.

Чим важливі республіканці для України?

Електоратом Республіканської партії є консервативні американці. У серпні 2023 року 40% американців визначали свої погляди як консервативні. Наразі саме з цими американцями доведеться працювати українським політикам.

Відразу кидається в око цивілізаційні розбіжності між українською атеїстичною та маніхейською елітою і консервативними та релігійними республіканцями.

Республіканці зараз виступають за надання Україні необхідної кількості зброї та засуджують стриману політику Байдена. Якщо такі твердження є істинними, то прихід республіканців до влади в США може пришвидшити перемогу України у війні з Росією, якщо українська еліта зможе говорити з ними виходячи з їх світосприйняття.

Але для того, щоб республіканці одностайно підтримували Україну – з ними треба говорити через призму християнських цінностей, а не голосувати за суперечливу "Стамбульську конвенцію" чи підтримувати одностатеві шлюби. Сподіваюся, що саме це і стане головною метою Українського тижня 2024.

Одним із дієвих засобів налагодження зв'язків з республіканцями та консервативними американцями є релігія. Зокрема, мова йде про християнство. У 2022 році 63% американців називали себе християнами. В США нараховується понад 500 000 церков.

Саме християнство може стати важливою точкою дотику між українцями та консервативними американцями і республіканцями. Проте тут виникає інша проблема: українські політики не дуже релігійні. Це, насправді, може спрацювати не на користь посилення співробітництва. Більшість української еліти – атеїсти, агностики або відверті маніхеї, які підтримують одностатеві шлюби, аборти, ліві економічні ідеї та інші неприйнятні для релігійної людини речі.

В США найпотужніші громади – це християни та Асоціація власників зброї. В Україні християнські громади послаблюються через діяльність московської псевдоправославної церкви та засилля ліволіберальної пропаганди та організацій. Український народ має боротись з цим лівим ухилом. Це важливо для оборони та можливості і далі протистояти росії.

Зараз проходить Український тиждень в США. З 29 січня по 3 лютого будуть проходити заходи, які просувають адвокацію України у США. У межах Українського тижня також буде проведений Молитовний сніданок 2024 за участі представників Конгресу США, політиків, бізнесменів та бізнесвумен, громадських організацій...

Чим важливий Український тиждень в США – Яна Матвійчук

Український тиждень в США – це нагода Україні та українцям нагадати про себе та налагодити зв'язки з американськими політиками, конгресменами, представниками Сенату, лідерами думок, громадськими активістами та звичайними американцями. Під час Українського тижня 2024 в США буде присутня делегація з України, до якої увійшли політики, військові капелани, поранені на війні українські військові та діти, яких повернули після викрадення Росією. Також на Український тиждень в США приїхали і представники бізнесу, щоб налагодити ділові зв'язки між країнами.

Особливо важливим є Молитовний сніданок 2024 – для українських представників це нагода налагодити важливі контакти з республіканцями і як результат – їхніми виборцями.

Візит Яни Матвійчук у Вашингтон

Наразі я відправилася на Український тиждень в США як підприємиця, християнка та власниця зброї. Це дозволить налагодити контакт з республіканцями та почати активну співпрацю без ідеологічних розходжень.

Метою мого візиту є розвиток та покращення зв'язків між Україною та США. Окрім того, я приїхала у Вашингтон, щоб розповідати про Україну, реалії ведення бізнесу під час війни, релігію в Україні, сильний інститут сім'ї та віру українців – це і віра в Бога, і віра в Перемогу! Саме такі меседжі дозволять не лише налагодити корисні зв'язки та переконати республіканців у тому, що Україна заслуговує на підтримку та допомогу, але й показати американцям, що ми схожі навіть попри те, що живемо на різних континентах.



Робота з республіканцями є надзвичайно важливою зараз і дуже відповідальною. Ми маємо спільними зусиллями показувати республіканцям та консервативним американцям, що Україна важлива і для безпеки Європи, і для безпеки США. Український тиждень в США – це, фактично, остання можливість перед виборами в США у 2024 році достукатися до Республіканської партії та отримати підтримку у разі приходу республіканців до влади.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Демографічна криза і нестача робочої сили. В Україну завозять робітників з країн Африки та Азії. Огляд від Яни Матвійчук

Демографічна криза в Україні поглиблюється. ООН повідомила, що у Європі як біженці наразі перебувають 5,8 млн українців: 4,5 млн в ЄС і сусідніх країнах...

Пенсія у Польщі – щаслива, в Україні – злиденна. Яна Матвійчук про внесок українців до польського Пенсійного фонду

Пенсія в Польщі багата і щаслива, а наші пенсіонери мають виживати на декілька тисяч гривень. Пенсійний фонд Польщі вперше за 5 років вийшов у профіцит і завдячує цим українцям...

Латиніна – "харошие рускіє" за імперію. Портніков проти Латиніної. Аналіз Яни Матвійчук

Український письменник і журналіст Віталій Портніков та московитська публіцистка Латиніна зіткнулися у палкій дискусії. Латиніна намагалася просувати тезу, що українці та московити спільно працювали на благо побудови імперії...

Українці в Польщі залишаться надовго – відкривають бізнеси та купують квартири. Яна Матвійчук про економічні втрати

Українці в Польщі все більше обживаються і вкладають гроші у бізнес та нерухомість. Українські громадяни платять значні податки та витрачають мільярди євро у Польщі...

Яна Матвійчук – скорочення чиновників дасть дрони ЗСУ. Оновлення влади в Україні

Українці, як папуги, з року в рік повторюють одне і те ж – "Треба скоротити кількість чиновників. Чиновники шкідливі. Україні не потрібен такий великий держапарат"...

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...