27 лютого 2024, 13:12

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях. Як шкодить податкова політика Гетманцева і чи дійсно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров краще розуміється на податках? Читайте у цій статті.

Український політичний простір як густий мішаний ліс. Тут вам і старі дуби, які вистоять при будь-якій владі; і колючі плющі, які тільки вихопили нагріте місце і вже займаються здирництвом; і рускіє бєрьозки, які так і хиляться у бік північного сусіда. Цей ліс різний, але він якось існує, навіть попри те, що з його підпалив ненаситний сусід.

Як і в будь-якій біосистемі, у лісі є епідемії та шкідники. Наш ліс заражений соціалізмом і комунізмом. Він сидить у кожному – від звичайної людини і до чиновника. Соціалізмом насичене все.

В Україні шкідником є терміт-соціаліст Данило Гетманцев. А на противагу йому діє активний і справедливий, як Робін Гуд, Михайло Федоров. Їхні підходи до політики та влади є абсолютно полярними і це помітно неозброєним оком. Але чий підхід ефективніший? Читайте далі.

Політика Гетманцева

Данило Гетманцев постійно відзначається своїми "новаторськими" = соціалістичними підходами до оподаткування. Він постійно каже, що всі ухиляються від сплати податків, а тому треба ці податки піднімати. Гетманцев робить все, аби годувати цілу армію податківців і чиновників. Проте політика Гетманцева шкідлива. Через неї з лісу скоро повтікають і робочі мурахи, і трудолюбиві бджілки, і навіть ситі пацюки.

У 2019 році Гетманцева обрали Головою податкового комітету Верховної Ради. Гетманцев, як соціаліст, думає лише про те, щоб добре було деревам – захищеним чиновникам, які мають невичерпний доступ до ресурсів. А мешканців він сприймає як рабів, які ці дерева мають доглядати і обслуговувати. Данило Гетманцев цілеспрямовано уникає запровадження вільної економіки, бо це загрожує тим, що його термітник – Податкова – стане непотрібним і його звідти викинуть разом з поплічниками.

У своїх намаганнях здерти побільше податків Гетманцев не помічає як починає брехати. Або ж у пана Гетманцева біполярний розлад особистості – це вже вирішувати фахівцям. Протиріччя у словах Гетманцева має підтвердження. Нещодавно Гетманцев дав інтерв'ю Interfax Україна.

"От у нас є дуже цікавий приклад ринку горілки, де п'ять виробників сплачують податкове навантаження 5,5% відсотків без урахування акцизу: "Неміров", "Баядера", "Хортиця" та ще два середніх-ближче до маленьких, а є чотири ухилянти, які сплачують від 0% до 0,4%. Ну про що тут можна говорити! Так, там святих нема, такий в нас бізнес, але ж, вибачте, є ж різниця?! І ось ті, хто платять 5,5% приходять і питають, а навіщо ми це робимо, якщо можна платити 0,4% і далі працювати?" – сказав Гетманцев.

Пан Гетманцев цими словами фактично підтверджує те, що його влаштовує коли бізнес платить близько 5% податку. Але тут треба пригадати іншу особистість Гетманцева, яка намагається винищити "спрощенку" і радикально виступає проти спрощення оподаткування. Тобто, якщо великий бізнес платить 5% податків, то Гетманцева це влаштовує, але коли мова йде про ФОПи, малий та середній бізнес – для них 5% замало. То у чому ж логіка пана Гетманцева? Чому не запровадити єдиний податок для всіх у розмірі 5%?

Думаю, і сам пан Гетманцев не може розібратися. Ну, або якась з його особистостей не може це зробити.

Михайло Федоров – Робін Гуд української політики

Михайло Федоров є абсолютною протилежністю Гетманцеву. Чи не єдиний молодий політик, який прийшов до влади і дійсно реалізує круті ідеї. Очевидно, що найпотужнішим продуктом, який реалізував Федоров, є Дія – перший у світі подібний застосунок.

Окрім того, Федоров, запровадив податковий режим Дія.City у межах дії якого компанії платять податок 5%. Завдяки Дія.City компанії-виробники дронів, фактично, змогли обійти чинне законодавство і змогли будувати дрони для військових – законом це заборонено. Це надзвичайно важливо в умовах сучасної війни, оскільки військовим потійно треба дрони, щоб нищити ворога. І поки держава ніяк не може налагодити достатнє виробництво – цим вже почали займатися приватні компанії. Вже понад 80 виробників дронів зареєстровані у Дія.City і активно працюють.

Михайло Федоров – це один з небагатьох чиновників, які дійсно дбають про збереження і порятунок екосистеми цілого лісу, який зараз переживає далеко не найкращі часи.

Федоров зараз буквально протистоїть терміту Гетманцеву. У інтерв'ю Forbes Михайло Федоров сказав, що не бачить сенсу у існуванні Податкової:

"Наприклад, я не бачу сенсу в існуванні Податкової. Податок повинен бути транзакційний. Тобто відразу списуватися, без тисячі людей, накладних тощо".

Федоров розуміє, що чиновникам-термітам це не подобається і вони намагаються всіляко протистояти зменшенню податкового навантаження на бізнес та українців.


"Жоден консервативний чиновник не зможе зупинити "Дія.City" – сказав Федоров у інтерв'ю.

Отже, український політичний простір – це дійсно велика екосистема, яку руйнують і зовні, і зсередини. І якщо протистояння зовнішньому ворогові доволі зрозуміле і очевидне, то знайти ворогів всередині – значно складніше. Внутрішні вороги сидять у головах людей і перекликаються з травмою соціалізму, від якої ми досі не змогли позбутися.

Якби всі чиновники поводили себе як Михайло Федоров – ми вже давно би перемогли. Але, на жаль, гетьманцевоподібних чиновників у нас більшість і вони не думають про країну – вони дбають лише про ствої ситі пуза і тепленькі чиновницькі крісла.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Яна Матвійчук – скорочення чиновників дасть дрони ЗСУ. Оновлення влади в Україні

Українці, як папуги, з року в рік повторюють одне і те ж – "Треба скоротити кількість чиновників. Чиновники шкідливі. Україні не потрібен такий великий держапарат"...

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...

Путін про історію – нудна маячня старого діда. Яна Матвійчук про історичні ляпи інтерв'ю Карлсона з путіним

У інтерв'ю Такеру Карлсону путін читав брехливу, але дуже нудну лекцію з історії України. Я закінчила історичний факультет Університету Шевченка, тому давайте розбирати найголовніші пропагандистські тези про історію від цього старого маразматичного діда...

Такер Карлсон поховав заживо українську дипломатію? Яна Матвійчук

До москви приїхав американський телеведучий та політичний оглядач Такер Карлсон. Він взяв інтерв'ю у путіна. Хоча інтервʼю і було максимально нудним, затягнутим та 100% буде незрозумілим американським виборцям-республіканцям, все ж це певний провал для української дипломатії...

Яна Матвійчук – Як Україні подружитись з релігійними республіканцями та отримати допомогу?

Є імовірність, що наступний Президент США буде республіканцем. Як Україні отримати підтримку республіканців? Як вести переговори і де знаходити спільні точки дотику? Ви, мабуть здивуєтесь, але більшість американців є практикуючими християнами...

Яна Матвійчук – форум у Давосі поширює соціалізм у Західному світі, що спричинить його загибель

Соціалізм та колективізм – кращі друзі "західних" еліт. Яна Матвійчук підбиває перші підсумки Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Західний світ помітно слабшає...