29 травня 2024, 14:13

Латиніна – "харошие рускіє" за імперію. Портніков проти Латиніної. Аналіз Яни Матвійчук

Український письменник і журналіст Віталій Портніков та московитська публіцистка Латиніна зіткнулися у палкій дискусії. Латиніна намагалася просувати тезу, що українці та московити спільно працювали на благо побудови імперії. Також Латиніна просувала тезу про те, що у імперії українців не пригнічували.

Портніков та Латиніна зустрілися онлайн на запрошення колишнього депутата Дердуми Марка Фейгіна. Темою ефіру був імперський спадок сучасної росії.

Портніков розбив вщент всі тези імперіалістки Латиніної і за це отримав багато схвалення від українців.

Це була інформаційна битва. Латиніна просувала тезу про партнерство українців та росіян. Портінков ж не підтримав цю тезу:

"Ми говоримо про партнерство росіян і українців, ЯКОГО НІКОЛИ НЕ БУЛО".

Цікаво закінчував розмову Портніков:

"Через всі ці історичні події я змушений говорити з пані Латиніною... За що мені це?!".

І Портніков має зараз рацію. Українці вимушено ведуть діалог з московитами.

Фейгін ж каже, що така дискусія тільки починається. На мою думку, після того як Портніков розклав Латиній всі контраргументи – ми маємо завершувати діалог з московитами-імперіалістами.

Видатні інтелектуальні пасажі Портнікова під час дискусії

Хотів би нагадати вам прості історичні факти про наше "видатне" партнерство.

Чому ми після 33 років незалежності повинні множити всі ті міфи, які Карамзіни та інші імперські історики написали на потіху династії Романових?!

Чому ми повинні всерйоз сприймати нісенітницю, яку одні неграмотні люди написали для інших неграмотних?

Ми створюємо державу, яка пам'ятає свою реальну історичну, релігійну та церковну спадкоємність.

Коли українці стали частиною вашої держави, то ніякого партнерства не було. Або ти визнаєш себе росіянином, або ти ворог. Сама концепція російської імперії, де був один народ, поділений на великоросів, малоросів і білорусів, для українського і білоруського народів не передбачала партнерства, а передбачала відмову від своєї національної ідентичності. Ви приймали лише тих людей, хто був готовий стати такими, як ви, але цих людей ви при цьому зневажали, як тільки вони виходили з кімнати.

Історія України та історія Росії – це історія двох різних країн на різних континентах: в Європі і на межі Азії.

Ми були не партнерами, а зовсім випадковими співмешканцями... Для народів, які потрапили до Росії у підпорядкування, Росія була підлою і брехливою мачухою. У 1991 році ми змогли від цієї мачухи піти, але вона знову прийшла вбивати, грабувати і ґвалтувати... Ми хочемо, щоб ця мачуха відв'язалася від нас!

Що вам дійсно вдалося за вашу коротку історію, так це прищепити українцям комплекс національної неповноцінності... українці соромляться себе в собі, соромляться мови своїх батьків чи бабусь і дідусів. Коли вони приїжджали із сільської місцевості до Києва чи інших міст, то не розмовляли українською мовою, тому що їм було соромно.

Існування нації – це дар для цивілізації, а не трагедія.

Парафії УПЦ (Української Православної Церкви) в Росії заборонені. (Нагадую, що в Україні більше 8000 церков московського патріархату на сьогодні!)

Аргумент Латиніної, що "не одна Росія" знищує нації – аргумент переможеного.

Портніков повертає дискусію весь час на початок: "ми ж говоримо про партнерство росіян і українців, ЯКОГО НІКОЛИ НЕ БУЛО", але дискусії немає, бо аргументів у опонента немає.

Вміння працювати з історичними фактами допомагає відрізнити одне "видатне" партнерство від іншого.

Кожен українець має вивчати історію.

Справжню.

Не тільки з дитячих шкільних підручників історії.

Партнерства українців та московитів не було ніколи. Лише під імперіалістичним гнітом московитів українців зламали. Окупація Російською імперією, більшовики, Голодомори, заслання, вбивства, катування... Це і є те "партнерство", про яке каже Латиніна?

Так зване "партнерство" – це було підкорення та злам української нації. Ми не співпрацювали тоді і не співпрацюємо зараз. Московія та Україна – не друзі.

А тому, з боку Латиніної тези про партнерство українців та московитів – це свинство і неповага до жертв репресій.

А тези Латиніної про одвічне партнерство українців та росіян – це ще один доказ, що "хороші руські" теж можуть виявитися імперіалістами. Вони просувають антиукраїнські імперіалістичні тези і намагаються звинуватити Україну у війні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Демографічна криза і нестача робочої сили. В Україну завозять робітників з країн Африки та Азії. Огляд від Яни Матвійчук

Демографічна криза в Україні поглиблюється. ООН повідомила, що у Європі як біженці наразі перебувають 5,8 млн українців: 4,5 млн в ЄС і сусідніх країнах...

Пенсія у Польщі – щаслива, в Україні – злиденна. Яна Матвійчук про внесок українців до польського Пенсійного фонду

Пенсія в Польщі багата і щаслива, а наші пенсіонери мають виживати на декілька тисяч гривень. Пенсійний фонд Польщі вперше за 5 років вийшов у профіцит і завдячує цим українцям...

Латиніна – "харошие рускіє" за імперію. Портніков проти Латиніної. Аналіз Яни Матвійчук

Український письменник і журналіст Віталій Портніков та московитська публіцистка Латиніна зіткнулися у палкій дискусії. Латиніна намагалася просувати тезу, що українці та московити спільно працювали на благо побудови імперії...

Українці в Польщі залишаться надовго – відкривають бізнеси та купують квартири. Яна Матвійчук про економічні втрати

Українці в Польщі все більше обживаються і вкладають гроші у бізнес та нерухомість. Українські громадяни платять значні податки та витрачають мільярди євро у Польщі...

Яна Матвійчук – скорочення чиновників дасть дрони ЗСУ. Оновлення влади в Україні

Українці, як папуги, з року в рік повторюють одне і те ж – "Треба скоротити кількість чиновників. Чиновники шкідливі. Україні не потрібен такий великий держапарат"...

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...