Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

В Московському Патріархаті щиро пораділи смерті українця

15 липня 2009, 16:02

Є такий біснуватий москвофіл Вася Анісімов, який рахується прес-секретарем УПЦ Московського Патріархату. Саме рахується, бо де-факто цієї функції він не виконує. Більше того, в Лаврі його давно хочуть звільнити, але не можуть, бо автономія УПЦ МП в МП ще не знайшла настільки далеко, щоб тут дозволили собі вручити "вовчий квиток" людині, яка має "кришу" в самій Москві.Коли ще 6 липня Вася забув з'їсти лимон, перед тим, як прокоментувати газеті "Сегодня" смерть Василя Червонія, я промовчав.

А сьогодні на мейл один мій знайомий москвофан з газети "Сегодня" прислав відгук ще одного побороника східнослов'янської єдності жириновствуючого протодиякона Кураєва, якого минулого року Василь Горбаль возив містами та селами України з його мракобісними проповідями. Кураєв так само як і Вася Анісімов не приховує свого задоволення від трагічної смерті, яка спіткала Василя Червонія.

Чому псевдохристияни Кураєв та Анісімов так щиро радіють смерті Червонія? Та тільки тому, що він був щирим симпатиком УПЦ Київського Патріархату та справжнім українським патріотом. Тому, що він був проти візиту до України російського Патріарха Кирила.

І Кураєв, і Анісімов, і Кирило, звичайно, мають право на своє ставленя до покійного Червонія, але якими ж треба бути людоненависниками, щоб так радіти смерті людини?

powered by lun.ua
Коментарі — 147
Хозарин _ 21.07.2009 21:39
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 20.07.2009 15:36
Гаразд.
zuof8 _ 20.07.2009 15:36
IP: 194.88.152.---
Хозарин:
Погоджуюсь повністю. Два але:
1. Тиснуть на слабого. На сильного тиснути страшно. З сильним шукають дружби і компромісу. А слабка Україна саме провокує тиск на себе. І тому Путін правий, тому що він виборює російський інтерес. Принаймні так, як він його розуміє.
2. Щодо розумної української влади. Якщо вона буде вибудовувати справді проукраїнську внутрішню політику, що отримає підтримку не якоїсь частини України, а принаймні 70% її населення, тоді це і буде відбито на її зовнішньополітичні успіхи. Тобто все зводиться до більш-менш адекватної влади, що принаймні не буде красти такими темпами і на ділі, а не на словах буде розбудовувати основи демократичного суспільства, в якому панує справжня, а не фіктивна демократія.
Здається, ми досягли узгодження наших позицій?:)
Хозарин _ 18.07.2009 23:24
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 18.07.2009 22:10-25
Жодних контраргументів щодо стану справ в Україні наводити не буду. Погоджуюся. Безлад. Боротьба за владу. Корупція. Інші біди. Ось тільки чому це має спростовувати наведену мною тезу, трохи не зрозумів. Що, Путін не поважає Україну тому, що в ній безлад? І з цього приводу чинить тиск на неї, як на "сферу російських інтересів"? Мовляв, як ви не в змозі самі навести порядок, то хай у вас буде ще гірше? Так у чому він правий? Це не правота, це є продовження старовинної політики Московії підкоряти своїй волі сусідні народи. "Підкорення Сибіру Єрмаком" (а Україна тепер знову об'єкт підкорення) продовжується. І буде тривати доти, доки в Україні не з'явиться замість "бидлополітикуму" справжня українська влада, розумна і патріотична, що рішучо здолає негаразди всередині України і відстоїть її гідність на міжнародній арені, найперше – у відносинах із Кремлем.
zuof8 _ 18.07.2009 22:25
IP: 91.124.229.---
Хозарин:
Колись на форумі зайшла розмова про українську культуру взагалі і книговидавництво зокрема. Абсолютно убивчим аргументом була обкладинка книжки "Снігова королева" видавництва Малковича. Потім була розмова щодо високотехнологічного машинобудування. Абсолютним аргументом був "Морський старт". Про те, що цей консорціум працює повністю на українському носії, росіяни НЕ ЗНАЛИ! І це теж був убивчий аргумент.
Сьогодення більш жорстоке, ніж півстоліття тому. Сьогодні "залізна завіса" неможлива. Інакше – корейський тупик. Військова сила і адміністративні постанови важать все менше і менше. І на перший план виходить конкуренція держав. Звісно, російська державна машина не є конкурентоспроможною. Але вона принаймні адекватна і зрозуміла світу, з нею можна спевести перемовини. У нас же існує повний хаос. Україна вже півроку (!) не має міністра закордонних справ, другий місяць міністра оборони. То чи держава це? А може,Путін в дечому правий? І більше всього в цьому винні ми самі?
zuof8 _ 18.07.2009 22:10
IP: 91.124.229.---
Хозарин:

Знаєте, те, що виробляє сьогодні вітчизняний бидлополітикум, для стороннього спостерігача наведену Вами тезу абсолютно спростовує... Це ж не російського чиновника вислів, а заява в кулуарах Брюсселя, мовляв, головний ворог для українців – це вони самі.

А Ви знаєте, пустими словесами навіть сусіда квартирного не переконаєш. Тим більше намагатись переконувати словесами сусідню немаленьку державу. Стан перманентної війни "усіх проти усіх", оповіщення закордонних партнерів про неадекватність дій прем'єр-міністра, кричущі звинувачення у корупції, за якими нема ніяких результатів, і навпаки, тотальне розграблення землі та інших активів, неприховане рейдерство – невже це є таємницею для спецслужб інших держав? То хіба не є логічним подібне заключення Путіна?
Хозарин _ 18.07.2009 15:23
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 17.07.2009 23:32-47
... та представників їхньої влади як на справді рівноправних партнерів. Ви колись бачили, щоби таке було? Мені особисто інколи вважалося, що щось подібне існувало, але це було за часів покійного Б.М. Єльцина. (Царство йому Небесне, хай його судить Господь). За теперішньої російської влади, для якої "Украина – не страна" (проте є "незалежними країнами" Абхазія та Південна Осетія – і сміх, і гріх!), такого НІКОЛИ НЕ БУДЕ. Так що не треба переконувати українців у необхідності тісних стосунків із Росією. Ми не дурні. Краще переконайте кагебістську владу Росії та залежних від неї діячів "святої" православної церкви МП. І тут упевнений – Вам цього ніколи не вдасться зробити, та і робити цього Ви ніколи не будете. Дякую Вам, якщо Ви дочитали ці рядки.
Хозарин _ 18.07.2009 15:11
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 17.07.2009 23:32-47
Дякую, шановний, за відповідь. Я повністю згідний з Вами, що без інтелектуального, культурного, та просто трудового (і не завжди добровільного!) внеску українців і Російська імперія, і СРСР не були би такими, які вони були. І навіть сучасна Росія. Але прошу зауважити: ані Хрущов, ані Брежнєв ніколи не називали себе українцями, як і той "дніпропетровський клан", про який Ви згадали. Крім того, я думаю, що Вам відомі слова Брежнєва про українську мову, мовляв, це "испорченная" росіська. Про "використання Москви" у своїх інтересах, зокрема, Щербицьким, можна сказати небагато. Мені особисто достатньо того, що він вивів киян на першотравневу демонстрацію одразу після Чорнобиля. То що то за "використання", на чию користь? Звісна річ – не на користь українців. Далі. Про "прагматичні ділові стосунки". Вони, безперечно, потрібні. Але це може відбутися лише і тільки лише після того, як влада у Москві почне дивитися на Україну, українців... (див. далі)
zuof8 _ 17.07.2009 23:47
IP: 91.124.103.---
zuof8:
Я переконаний, що альтернативи близьким стосункам між Україною і Росією нема. Інакше з географічної карти зникнуть обидві ці назви. Як колись казала одна відома Вам особа: "Прежде чем объединяться, следует размежеваться". Розмежування пройшло. Тепер необхідно починати вибудовувати прагматичні і ділові стосунки. Як на мене, то модель типу ЄЕП дуже доцільна. До неї обидва народи прийдуть, раніше чи пізніше.
Розумієте, цього бояться і Америка, і Європа. ми вигідні для них в теперішньому стані – як суспільства, що зпиваються, вимирають та жеруть самі себе. Та ще сваряться одне з одним. І це вони будуть підтримувати якнайдовше, допоки це буде можливим.
Звісно, йдучі на об'єднання, треба враховувати власну вигоду з цього, вибудовувати відносити прагматично, але і за розумним компромісом.
zuof8 _ 17.07.2009 23:32
IP: 91.124.103.---
Хозарин:
Ви забуваєте, що в тій імперії українці були не безсловісними індусами, а були її частиною, якщо хочете, частиною хребта, без якого імперія впала. Що Вам казати, Ви і самі знаєте, який величезний внесок в розбудову Російської Імперії та СРСР внесли українці, починаючи від Прокоповича і Паскевича і закінчуючи Хрущовим та Брежнєвим. Не мені Ва казати, що за Брежнєва країною керував "дніпропетровський клан".
Так що я б не ставився до Імперії та СРСР так, як це робите Ви.
Так, можна вважати, що Україна здобула незалежнісь. І це, звісно, добре. Але давайте подумаємо, що ми втратили. А втратили ми ядерну зброю, два океанські флоти (військовий та цивільний), і багато чого ще.
Давайте розрізняти СРСР за Сталіна і СРСР після його смерті, з 1965 року. Якщо хочете, то Україна не тільки підпорядковувалась Москві, а й використовувала її. Так, звісно, продовжувала існувати імперська модель управління. Але мало хто з керівників СРСР мав авторитет вищий, ніж Щербицький.
Хозарин _ 17.07.2009 21:18
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 17.07.2009 13:40
Дещо вразили. Я також народився і виріс у Росії, українську мову в школі та інституті не вивчав. Щиро визнаю, що задаючи "наївні" запитання (17.07.2009 01:19), хотів спровокувати Вас на відповідь, аби потім казати приблизно таке:
Порівняння Пап Римських із Патріархами недоречне. Ватікан – система окрема, має статус держави. Неможливо собі уявити, щоби, скажімо, Берлусконі, міг диктувати Папі, що і як тому слід робити, наприклад, у відносинах із католицькою Францією. Збагнули, до чого це я? Так-так, московські патріархи завжди були продовженням влади царів, генсеків, президентів Московії (Росії), їхніми вірними служками, співробітниками поліції, КГБ, ФСБ та інших каральних органів. Де тут, до біса (прости, Господи!), служіння Богу? Не смішіть! Для них Москва – третій Рим (з тієї ж причини), центр влади, посталої як спадкоємиця Орди... Ось чому їм згадка про Київ – справжню колиску руського християнства – трохи незручна... Точніше – як кістка у горлі.
zuof8 _ 17.07.2009 13:40
IP: 194.88.152.---
Хозарин:

Вибачте, в мене нема часу та бажання переказувати підручник історії. Перед Вами Інтернет, шукайте матеріал і читайте. Щодо себе, то наведені мною факти знаю ще з часів клятої тоталітарної середньої школи. До речі, вісім років навчався в Росії, української мови в школі і внз не вивчав. Дома батьки спілкувались обома мовами.
Хозарин _ 17.07.2009 01:19
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 17.07.2009 00:10
Я, мабуть, невдало сформулював попереднє запитання. Спробую інакше. Ви наводили як аргумент, що "свого часу Папи сиділи в Авіньйоні, і нічого, це нікого з віруючих не бентежило." Але ж вони там не сидять до сьогодні, повернулися туди, звідки починали – до Риму (чи може я і тут чогось не знаю?). А Патріарх як колись переїхав до Москви (до речі, чому?), так там і залишається, без жодних намірів повернення до граду першопрестольного (також – чому?).
И-н _ 17.07.2009 00:49
IP: 95.135.87.---
"але якими ж треба бути людоненависниками, щоб так радіти смерті людини?"

Тут и предмета спора быть не должно! НО!!! Как насчет нескрываемой радости от отдельных групп лиц, если не сказать населения, в связи со смертью Е.Кушнарева? Который был Человеком во всех возможных смыслах этого слова? Такие мудрые люди как Вы, вне всякого сомнения неистово одергивали и призывали к морали тех безумцев. Или нет?

Если это не совсем кощунственно выглядит, правда ли, что Червоний – это вторая фамилия, принятая им, чтобы соответствовать духу времени, красного и коммунистического? А так же прошу уточнить, вносил ли он изменения в дату своего рождения для совпадения с другой важной для него датой.

Вопросы я задаю по одной прчине – не является ли данная трагедия продолжением бесконечного и давно безнравственного пиара целого сословия политиков. Настолько давно безнравственного, что по-другому эти люди уже жить не смогут – сразу же вымрут (как класс)
zuof8 _ 17.07.2009 00:10
IP: 95.134.73.---
Хозарин:

А чому Ви так вважаєте? Київському єпископату належить найбільша чисельність приходів та вірян. За часів СРСР Київський митрополит був патріаршим місцеблюстителем, тобто другою людиною в церковній ієрархії. Як на мене, то подібний стан речей необхідно використовувати задля впливу на Москву, а не пробивати голови отцям православної церкви та писати параноідальні проекти постанов щодо недопуску Патріарха Кирила на територію Рівненської області.
А потім дивуватись – і чого це росіяни нас не люблять?
Хозарин _ 16.07.2009 23:33
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 16.07.2009 22:34
"...Патріарх переніс свій престол з Києва до Москви."

Визнаю вашу більшу обізнаність на церковних фактах. І тому звертаюся з проханням розтлумачити, чому сталося так, що колисці руського християнства, Києву-першопрестольному, не віддається належної шани з боку МП? Чому ігнорується факт історичний?
zuof8 _ 16.07.2009 22:38
IP: 95.134.73.---
Хозарин:

Свого часу папи сиділи в Авіньйоні, і нічого, це нікого з віруючих не бентежило.
zuof8 _ 16.07.2009 22:34
IP: 95.134.73.---
Хозарин:

Тому що свого часу Патріарх переніс свій престол з Києва до Москви. Це історичний і церковний факт.
zuof8 _ 16.07.2009 22:28
IP: 95.134.73.---
3. Чекаю відповіді на запитання щодо попів у червоних кашкетах.
Далі Ваша теза: "Відмінність у тому, що Філарет – за українізацію Церкви, за повернення до її статусу часів Ярослава Мудрого." Скажіть, а чому Ви так заглибились в історію? Може, трохи приблизимось до сучасності? Скажімо, до часів Богдана, Гонти? Кого вони визнавали за голову церкви?
4. Щодо "так званої церкви". Пане українській патріоте! "Так звана православна церква" свого часу зберегла українців як НАРОД. Бо інакше України і українців не існувало б як таких.
Останньою тезою Ви намагаєтесь відійти від теми дивкусії, звести її в бік.
5. І останнє. Ви кажете, що росіяни вороже ставляться до України. За це дякуйте покійного пана Червонія теж. Бо як можна відноситись з приязню до людей, що б'ють священників, женуть з церкви прихожан? Женуть за те, що вони, бач, недопатріоти і п'ята колона!
Не бачу ніякої різниці між таким ставленням до людей і більшовицьким.
Хозарин _ 16.07.2009 22:24
IP: 194.146.230.---
zuof8 _ 16.07.2009 16:11
"Ну я не знаю, чи є канонічна православна церква сектою. То може і Варфоломій є сектантом, бо не визнає УПЦ-КП?"

Церковна ієрархія і підпорядкованість – справа служителів церкви. Нам, мирянам, у цьому не розібратися (якщо навіть на допомогу прийде "учитель" о. Кураєв). Та я і не хочу розбиратися, бо знаю одне: християнство прийшло на Русь із Києва. У той час, коли у Києві вже здімалися до неба храмові бані, на місці майбутньої Москви ще крумкали жаби. Дитя не може бути старшим за своїх батьків. Так чому МП – "канонічний", а КП – ні? Бо так хочуть у Москві? Безсовісні нахаби в рясах.
zuof8 _ 16.07.2009 22:12
IP: 95.134.73.---
grafo, пропоную підбити підсумки дискусії.
1. Кураєв не радів факту загибелі Червонія, він радів від того, що не буде кому протягувати постанову про заборону в'їзду на територію Рівненської області, тобто менше буде зла вилито на Патріарха. До речі, те, що в Рівненській облраді ніхто не продовжив справи Червонія, є знаковим фактом. Або його прихильники злякались гніву Господнього, або таких взагалі нема.
2. Ви кажете, що Патріарх Кіріл є агентом КДБ, що він очолює гебешну секту, що руйнує Україну і не тільки. Одночасно Ви визнаєтее, що Філарет теж є агентом КДБ, але він зараз працює на українську державу. Вибачте, але хто сказав, що його нинішня діяльність корисна Україні? Хто сказав, що Україні корисна і діяльність нинішнього керівництва СБУ? Почитайте матеріали на Багнеті та ОРД-УА, Ви там отримаєте цікаву інформацію. Нині наявність таблички з тризубом на дверях установи зовсім не означає, що за цими дверима працюють на захист української держави.
grafo _ 16.07.2009 18:16
IP: 194.44.153.---
Историчка:
Графинчик, Вы сердитесь, значит Вы неправы. Отлейте или долейте, и Вам полегчает
Шо ти, золотце, на юродивих атеїсток сердитися гріх.
Ти і так вже ущербна по життю.
Але за турботу дякую. Зацінив.
У нас дощі скінчилися, так що настрій у мене відмінний.
Ось з дружбанами на пиво збираюся, хвилин через 20 виходжу.
Обовязково запиши у свій список гебешний. Будеш мати компромат-:))
grafo _ 16.07.2009 18:10
IP: 194.44.153.---
zuof8:
2. Які попи? У червоних кашкетах? Гоніння на церкву відбувались по всьому СРСР, Ви взагалі несете якусь нісенітницю!
3. Без коментарів. Паранойя в класичному вигляді.
Ти або не компетентний, або косиш під дурника, щоби правди не відповідати.
Коли нема аргументів, чомусь відразу згадують про параною.

Можливо тобі це також здасться параноєю, але жодна так звана православна церква насправді не є Церквою Христовою. Все це – людська отсебятина.
У це можна вірити або не вірити, сприймати або не спримати, істина від цього не зміниться.
Прийшов на землю Христос, зібрав навколо себе 12 апостолів, навчив їх і зіслав на них Св. Духа. Тобто – створив свою Церкву.
У цій, свій Церкві, Христос ВИРАЗНО дав владу лише ОДНОМУ апостолові – Петрові.
1. І Я кажу тобі, ти – Петро, і на цьому камені Я утворю Церкву Мою.
2. І дам тобі ключі Царства Небесного
3. Ісус сказав йому: Паси ягнят Моїх
Усе, що створене поза цим, не від Бога, релігійний балаган...
Историчка _ 16.07.2009 17:54
IP: 193.239.180.---
grafo _ 16.07.2009 17:30

Графинчик, Вы сердитесь, значит Вы неправы. Отлейте или долейте, и Вам полегчает
grafo _ 16.07.2009 17:30
IP: 194.44.153.---
Историчка:
Даже мені,атеїстці, очевидно, що тут господь бог сам розібрався с товаріщем,

А зеньками своїми, залитими, бачиш, шо на тебе чекає, коли відкинешся назавжди?

Іще. Хто до нас з гілякою прийде, той на гіляці й повисне-:))

І останнє.
Якщо "Господь Бог" будеш писати з великої літери з тебе не убуде, а за розумну зійдеш.
zuof8 _ 16.07.2009 17:30
IP: 194.88.152.---
grafo:
IoannKo:
-> grafo _ 16.07.2009 15:30..."
1.Якщо іноземець втручається у внутрішні справи чужої країни, його текст уже не є нейтральним. Нейтрально хай собі пише про путіна.
2. Вже як попи кацапські витворяли в Галичині (в неділю віруючих із храмів – на вантажівки, далі – в район, далі – в товарняки і в сибір на поселення), так Червоній собі не дозволяв.
3. Якщо вже кацапи взялися наслідувати Шевченка, то нехай це роблять до кінця – позбудуться ерзяцько-чухонського язичія. А то якесь половинчате наслідування.
1. Яким чином? Церква відокремлена від держави (Конституція України)
2. Які попи? У червоних кашкетах? Гоніння на церкву відбувались по всьому СРСР, патріарх Тихон занесений до святих за тортури, Ви взагалі несете якусь нісенітницю!
3. Без коментарів. Паранойя в класичному вигляді.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter