Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

"Європейська Україна". Ідеологічний Маніфест партії "Батьківщина"

18 червня 2013, 06:56

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – загальнонаціональна демократична політична партія, яка віддзеркалює погляди та захищає інтереси широких верств українського народу в боротьбі за справжню й незворотну незалежність України, за збереження нашої національної ідентичності, справедливий розподіл національного багатства, за європейське майбутнє країни, гідне та вільне життя всіх її громадян.

Стратегічна мета партії – постійне вдосконалення справедливості в усіх її вимірах, досягнення високого рівня життя людей, повноправне членство України в Європейському Союзі, приведення всіх сфер суспільного життя у відповідність з європейськими стандартами.

Партія "Батьківщина", будучи асоційованим членом Європейської народної партії (ЄНП) як союзу центристських народних та християнсько-демократичних партій континенту, цілком і повністю поділяє світоглядні засади, задекларовані в основних програмних документах ЄНП, таких як Афінська програма (1992) "Союз цінностей" (2000), Римський маніфест (2006), Марсельська заява (2011), Платформа та маніфест ЄНП, ухвалені у 2012 році у м.Бухарест тощо.Наші цінності

До числа наших спільних цінностей належать:

- верховенство права і демократія;

– права і свободи людини, створення рівних можливостей для кожного громадянина від самого народження і в кожний період його життя;

– гуманістична людська мораль, зокрема, дотримання християнських заповідей;

– рівність усіх громадян перед законом;

– розвинене громадянське суспільство та політичний плюралізм;

– свобода слова та засобів масової інформації;

– патріотизм;

– розподіл та незалежність гілок влади;

– політична та економічна конкуренція;

– чесні, прозорі та демократичні вибори;

– прозорість органів влади;

– соціальна ринкова економіка, яка поєднує економічну ефективність, прискорене зростання та соціальну справедливість;

– економічна свобода, гарантії приватної власності, у тому числі й інтелектуальної, підтримка приватної ініціативи;

– соціальний діалог, право кожного на справедливі умови праці, соцзабезпечення, якісну освіту та охорону здоров'я;

– соціальна справедливість та рівність можливостей;

– забезпечення гідного рівня життя кожного українця;

– свобода віросповідання;

– гарантія прав національних меншин;

– толерантність до поглядів інших.

Ми також виходимо з того, що:

- Українці – сучасна політична європейська нація, яка будується на засадах громадянської єдності. Ми – союз громадян України, які належать до українців та інших етносів, говорять українською та іншими мовами. Єдність української політичної нації має бути головним пріоритетом.- Україна як невід'ємна частина євроатлантичної цивілізації повинна стати в осяжній історичній перспективі повноправним членом Європейського Союзу і запровадити стандарти ЄС у політичній, економічній, соціальній, культурно-гуманітарній сферах. Європейська інтеграція є ключовим, стратегічним пріоритетом внутрішньої і зовнішньої політики України. Співпраця з іншими інтеграційними утвореннями можлива лише тією мірою, якою вона не суперечить європейському вибору.

- Державний суверенітет і територіальна цілісність України є недоторканими. Будь-які зазіхання на право України здійснювати повний контроль на всій території держави та спроби втручатися в наші внутрішні справи повинні отримувати негайну і рішучу реакцію.

- Україна – унітарна соборна держава.

- Єдиною державною мовою має бути лише українська. Її державний статус не може бути лише гаслом, яке носить декларативний характер. Його слід наповнити реальним змістом, мають запрацювати дієві інструменти присутності української мови в усіх сферах державного та громадського життя. Водночас неприйнятним є будь-яке регулювання вживання мов у приватному житті, обов'язковою є пошана до інших мов та мовних спільнот.

- Українська держава повинна сприяти загальному порозумінню та діалогу між церквами, не втручатися у внутрішні справи церков і запобігати такому втручанню з боку інших держав.

- Україна має більше ніж тисячолітню державотворчу історію. Ми є нащадками Київської Руси-України, Галицько-Волинської держави, Гетьманщини і Української Народної Республіки. Наша історія унікальна, із власним пантеоном національних героїв і не сумісна з політичними спекуляціями на тему так званої спільної історії.

- Ми поділяємо резолюцію Парламентської Асамблеї ОБСЄ "Возз'єднання розділеної Європи", у якій нацизм та сталінізм засуджуються як явища одного порядку, котрі "несли із собою геноцид, порушення прав та свобод людини, військові злочини та злочини проти людства".

- Голодомор ми вважаємо геноцидом українського народу.

- Різноманітність культур, специфіку регіонів, багатий і неоднаковий історичний досвід різних частин України, поліконфесійність і різномовність ми вважаємо не проблемою, а ознакою духовного багатства України. Усі ці чинники повинні не перешкоджати, а, навпаки, сприяти формуванню унікальної політичної нації на основі європейських та власних цінностей.

- "Батьківщина" об'єднує Україну, не ділить українців за ознаками національності, мови релігії, історичної пам'яті тощо, вона сприймає як реальність те, що багато громадян України стоять на інших, ніж ми, ідеологічних позиціях. Ідеологічні розбіжності не мають стати приводом для громадянських конфліктів, а жодна ідеологія не може бути нав'язана примусом. "Батьківщина" вважає пріоритетом єдність політичної нації, що вимагає від усіх нас глибокої терпимості до носіїв інших поглядів і компромісу.

Ми зобов'язуємося дотримуватись проголошених принципів у своїй публічній діяльності, чи в опозиції, чи при владі, при виробленні державної політики, керуватися ними при розробці й ухваленні політичних рішень, законодавчій та адміністративній роботі в органах влади відповідно до наданих українським народом повноважень.

Ухвалено 15 червня 2013 року

powered by lun.ua
Коментарі — 21
Mykola_K _ 19.06.2013 20:57
IP: 109.201.237.---
Не видно механізмів досягнення.
1. Інтереси груп є рушійною силою. Як повернути на свій бік більшість людей? Інтересами. Бізнесменів наприклад, гарантувати рівні умови всім, тоді вступають закони бізнесу а не штучно створювати за рахунок держани вигідність одним і невигідність для інших.
2. Розділити владу і бізнес, коли держслужбовець хоче бути у владі і вести бізнес він має сплатити припустимо 1% своєї власності.
3. і т.д.
коли Ви взнаєте що таке справедливість, то навряд чи вона сподобається. Справедливість для людини настає тоді коли вона стає царем, і при розподілі багатства його розподіляє на свій розсуд тим хто її любить дає більше тим хто ні дає менше і це цілком справедливо. Попробуйте узгодити розподіл щоб 45 млн. царів були принаймні не ображеними. А виявляється і це можливо. Достатньо щоб кожен платник податків сам розподіляв ці кошти.
Павел Качура _ 18.06.2013 22:51
IP: 93.127.112.---
При всём уважении к "Батькивщина"-это бла,бла,бла. Необходимо указывать конкретные экономические меры. В стране и мире финансовый хаос. Не кризис финансовый,а ХАОС.Надо называть вещи своими именами.Деньги имеют два взаимоисключающие свойства.Они всегда-собственность и ею быть не могут.Деньги не могут быть средством производства и не могут быть его целью Все финансовые кризисы-в изменении их природной функции.Финансовые учреждения не могут быть частными.Частным может быть капитал,но не может быть частной экономика.Нужна новая концепция государства,в котором все могут себя реализовать и все в нём могут найти достойное место.Надо сломать косность мышления и предложить обществу перспективы его развития.Конретные действия,а не общие фразы.То что пишет "Батькивщина" пишут все 157 партий Украины.Поэтому и голосуют не за программы,а за лидеров.Земля,налоги,ископаемые,местное самоуправление-всё требует коренного изменения и все ресурсы страны должны служить обществу. И вам поверят.
hrim _ 18.06.2013 21:37
IP: 217.212.230.---
З коментарів випливає, що необхідне доповнення, де була б передбачена відповідальність за невиконання принципів Ідеологічного Маніфесту партії "Батьківщина".

Наприклад, принцип "Єдиною державною мовою має бути лише українська" сповідують не всі народні депутати від "Батьківщини".
Ljuba Markovets _ 18.06.2013 21:25
IP: 2.33.4.---
ZAKON odumakovuj dlja VSIH – inshe vid lykavogo
Ljuba Markovets _ 18.06.2013 21:25
IP: 2.33.4.---
ZAKON odumakovuj dlja VSIH – inshe vid lykavogo
boh _ 18.06.2013 16:19
IP: 194.44.142.---
"Постійне вдосконалення справедливості в усіх її вимірах" не можливо в принципі, бо справедливості немає. Де чітка схема (закон), як позбутись того, що у нас називається "елітою", раз і назавжди, але при цьому повернути виведені з країни кошти в повному обсязі?
p_y _ 18.06.2013 15:04
IP: 195.34.74.---
Ніяк не вторпаю – до чого ці всі маніфести? Кому вони цікаві і потрібні? Постійно хтось пише якісь маніфести, а як до справи...
Олеже, краще скажіть – хто ж все ж таки буде єдиним кандидатом??? От про це було б цікаво почути!!!
Краще напишіть маніфест про єдиного кандидата і підпишіться кров"ю! Хто не дотримається – того "в расход"!
Тільки не говоріть, що "це – не наш метод" і про те, що "єдиний кандидат – це недоцільно, неправильно і т.п."
Poleshift _ 18.06.2013 14:46
IP: 95.132.216.---
Тушкопроизводители! Никакие манифесты не помогут. Имитаторы бурной деятельности, все больше людей понимают паразитическую сущность политиков.
zilwowa _ 18.06.2013 13:22
IP: 178.95.86.---
Борис Кушнірук:
Бла, бла, бла.
+100%!
Потрібні не загальні гасла, милозвучні за формою та порожні за змістом, а змістове наповнення пропозицій щодо зміни існуючих суспільних відносин. І не в їх широкому всеохопному сенсі, а лише в кількох сферах суспільного буття, зміни (реформи) в яких можуть дати українському суспільству можливість якомога повніше задіяти власний потенціал для виходу з кризи і подальшого розвитку, без сподівання на будь-чию "допомогу": держави, Європи чи навіть цілого світу.
Борис Кушнірук _ 18.06.2013 12:38
IP: 93.75.180.---
Бла, бла, бла.
Набір пустих гасел, за якими немає жодного змісту. І це невипадково. Всі ці загальні слова абсолютно не заважатимуть корупції, розкраданню державного майна, національній зраді на кшталт газових угод 2009 року.
Volodymyr Parkhomenko _ 18.06.2013 12:29
IP: 82.207.122.---
Написано все красіво. Підписуюся.
Однак як згадаєш звернення бютівців до суду з вимогою заборонити критику прем'єра (Тимошенко), як згадаєш її "А хто вам сказав, що народ не хоче диктатури?", або ПРиБЮТ з усуненням народу від формування ключових структурі влади, то розумієш, що все це – лише слова.
Северянин _ 18.06.2013 10:05
IP: 193.138.246.---
бун:
+ 100!
Северянин _ 18.06.2013 10:04
IP: 193.138.246.---
Enki:
+ 100! С Европой у них и вправду по прежнему туговато.
Северянин _ 18.06.2013 10:03
IP: 193.138.246.---
Автору – Опять по старым граблям...Неужели за это по прежнему платят? Или Вы строго боретесь за 20% избирателей а на большее ВФЯ ярлык еще не выписал? Кстати в какой там области БЮТ узаконил неличное голосование депутатов?
бун _ 18.06.2013 09:39
IP: 91.124.116.---
Цей Маніфест списаний з програми партії "Громадянська позиція", кому цікаво, можна прочитати на сайті Гриценка. Сама програма в ГП була на обговоренні з осені минулого року і прийнята в лютому цього року. Звичайно, воно то добре, що ідея повернення до автентичних українських принципів європейського суспільства іде в маси, Думаю, ніхто не здивується, коли основні положення програми ГП скоро з"являться і в ПР, в Україні буде 200 партій з програмою ГП, це трохи абсурд, але в цьому є якийсь глузд.
Kovaljov _ 18.06.2013 09:27
IP: 85.90.206.---
Bohdan_Krivchenko:
Начал читать программу, в первом абзаце "справедливый раздел имущества". Всё, стоп, всё понятно. Короче, очередной передел собственности. А кто будет определять критерии "справедливости"?
"справедливий розподіл національного багатства"
"національне багатство" та майно, це не одне і теж. Але популізмом віддає.
Bohdan_Krivchenko _ 18.06.2013 09:03
IP: 95.133.75.---
Начал читать программу, в первом абзаце "справедливый раздел имущества". Всё, стоп, всё понятно. Короче, очередной передел собственности. А кто будет определять критерии "справедливости"?
Kovaljov _ 18.06.2013 08:51
IP: 85.90.206.---
Александр Шумаков:
До одного места ваши манифесты. Тимошенко разрушила все, к чему прикасалась. Сейчас она разрушает саму украинскую идею и Украину как государство.
Аминь.
А в чому, на Ваш погляд полягає українська ідея?
-vts-m- _ 18.06.2013 08:36
IP: 91.154.252.---
Александр Шумаков:
"Батькивщина" – красно-коричневые, необольшевистская партия вождистского, сталинского типа. Все остальное маска для сокрытия истинных целей и обмана масс. Гнилой и подлый характер уже нельзя скрыть ни под какими манифестами. Цель – прийти к власти и передерибанить, установить контроль над денежными потоками. Личная цель Тимошенко – президент корпорации Украина – бабло на частной собственности, которой для нее должно стать государство.
Объединение красно-коричневой "Батькивщины" с коричневой, неонацистской "Свободой" – гибрид, окрашенный черной краской, – ПИУ – Партия Идиотов Украины.
До одного места ваши манифесты. Тимошенко разрушила все, к чему прикасалась. Сейчас она разрушает саму украинскую идею и Украину как государство.
Аминь.
Александр,
а шо ви там пісалі о крізісе економіческой наукі в 2012?
Тоже полний амінь?
starui _ 18.06.2013 08:19
IP: 5.153.129.---
разделение и независимость веток власти-это очень интересно.
Enki _ 18.06.2013 07:30
IP: 94.244.24.---
Батькивщина с ее вождями и вождицами – такие же европейцы, как я – Папа Римский. История с Гриценко – тому лишнее подтверждение, шоб тут не пел соловьем штатный идеолог Ведмедев.
Из обращения "европейца" Арсения Петровича к коллеге по фракции, Анатолию Степановичу: "Ты на кого бочку гонишь? Критику он тут развел, понимаешь. Свободы слова захотел? Ща будет тебе свобода. А ну положь мандат! Положь сюда, я сказал!"
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter