Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Обіцянка – не цяцянка!

07 квітня 2010, 12:47

Це в Ющенка та його нац-демівського почету упродовж п'яти останніх років, попри широко розпіарене гасло, слова розходилися з ділом а спроби наповнити Україну українським змістом його якраз вщерть вихолощували. Це колишній президент перетворював на бите череп'я все, за що брався – від лікарні майбутнього та мистецького арсеналу до увіковічнення пам'яті про Бандеру. Та у нього принаймні хотіли як краще, а робили, - як завжди.

Натомість, наступник хоружівського нездари-бухгалтера, макіївський завгар хоч і вийшов із одного з сучасниками українського істеблішменту, радянського партноменклатурного свинарника, переоблаштовує для себе хлів у інший спосіб. Робить це на власний донецький смак і в силу свого проФФесорського розуміння. Цілеспрямовано і послідовно, виважуючи кожен крок. Ми б і надалі могли байдуже глузувати з його страусиних черевиків, географічних обмовок чи літературних пізнань на рівні поета Чехова чи АхмЄтової з БезсмЄртним зважаючи на особисте право кожного жити, як йому заманеться. Проте, залишатися осторонь цього всього не сила, бо у якості хліва, котрий форматують під свій шансон-стиль донецькі – не звична Віктору Федоровичу з молодих літ тюремна камера та нари, а вся наша рідна країна.



"ДАнЄцк порожняк нЄ гонІт", – лідер обіцяв українцям геноцид замість генофонду і своїх обмовок за Фрейдом ховати не збирається. Занадто жваво і, всупереч бездіяльності попередньої влади надійно у свідомості українців почав укорінюватися здоровий "буржуазний націоналізм". Забагато сміливих національних потреб і викликів перед владою 2004 року поставив Майдан. І хоча його потужну енергію своїми недолугими вчинками, котрі часто нагадували саботаж національних інтересів, дещо пригасив вайлуватий Ющенко, штучна прірва несприйняття Сходом об'єктивних реалій свого українського буття почала стрімко звужуватись. Українська мова перестала бути мовою динозаврів, які пережили свою епоху, Бандерою та УПА навіть на Сході країни стало дедалі важче лякати незасмічені совковою ідеологією голови ровесників української незалежності, а в дні пам'яті жертв голодомору почали запалювати свічки і у Львові, який пережив етноцид польської окупації, і у номенклатурному, а від того відносно ситому Києві і в безпосередніх локаціях геноциду на Полтавщині, Дніпропетровщині чи Донбасі. Традиційні "яблука розбрату", якими маргінальні прокремлівські сили одвічно годували свій електорат, поступово втрачають свою магічну силу. Тому перше, до чого взялася нинішня влада – етнокультурний геноцид українців. У кращих сталінських традиціях на роль впроваджувача цієї політики взяли відвертого українофоба й шовініста Дмитра Табачника. Можливо згодом він повторить шлях цапа-відбувайла, яким для ідеолога радянського тоталітаризму став Лаврентій Берія, але поки що його дії вписуються у загальну концепцію упокорення українців донецьким кланом. У пару міністрові освіти й науки делегований не менш "правильно" підкований і гуманітарний віце-прем'єр Семиноженко. Скасування держіспиту з української мови, надання можливості навчатися в українських Вишах мовою нацменшин, що легітимізує незнання державної мови, згортання реформування вищої освіти, нова ревізія української історії на догоду Москві та Варшаві – це справи скажених міністрів за останній неповний місяць. А ще – заяви щодо можливості об'єднання України, Росії, Казахстану й Білорусі у єдину державу! А ще -представлення нового керівництва НТКУ у особах українофоба Бенкендорфа та нелегального емігранта Арфуша! Українська мова для обох, як китайська для більшості з нас – чули зо два слова й розібратися в них можемо зі словником. Зупинятися на досягнутому два одіозних самодури не збираються.

Напередодні цілком офіційно бісів Табачник та Семиноженко оголосили новий хрестовий похід проти української мови. Вирушають вони в кінотеатри, де, як на їх напрочуд хворобливу уяву, порушують права однієї національної меншини. Певно ж не татарської чи угорської. Виявляється, дублювання фільмів іноземного виробництва державною мовою суттєво травмує психіку російськомовних громадян. І справді – хіба можна в УКРАЇНІ фільми іноземного виробництва, мова оригіналу яких ще мало зрозуміла нашим громадянам, дублювати ДЕРЖАВНОЮ мовою? Треба їх перекладати на мову сусідньої країни! Насправді, якщо скинути наліт сарказму, практика обов'язкового дубляжу кінофільмів українською мовою, зрозумілою всім без винятку мешканцям країни, за останні два роки цілком виправдала себе як з культурної, так і комерційної точок зору. Наші не україномовні громадяни завдяки якісному дубляжеві кінофільмів відчули справжній колорит і красу української мови, почали вживати наші фразеологічні звороти а молодь збагатила свій сленг українськими модерновими слівцями, котрі почали витісняти матюки. Дистриб'ютори та власники кінотеатрів, натомість, вже другий рік поспіль фіксують майже 20-відсотковий приріст глядачів у кінозалах, збори за прокат дубльованих українською кінострічок в Україні за 2009 рік склали 420 мільйонів гривень, а за два місяці нового, 2010 року сягнули 102 мільйони гривень. Прибутки кінопрокатників зросли за минулий рік на 37%, а за аналогічний період нинішнього року на цілих 50%. Ціни на квитки при цьому, хто ходить в кіно – знає, не зростали. Тому Табачнік, який напередодні говорив про зниження відвідуваності кінотеатрів на третину навіть у Львові, цинічно і підло збрехав. Можливо він мав на увазі сміття російського кінопрому, яке й досі в українських кінотеатрах демонструється мовою оригіналу та не користується особливою популярністю? В такому разі це питання до виробників і тих мудрогелів, які вважають, що українці апріорі мають бути двомовними,при цьому російськомовних пильно захищають від українського впливу. Табачник завжди вмів філігранно маніпулювати поняттями, за що серед своїх однопартійців заслужив визначення "клоуна та казнокрада". Жонглюючи цифрами, як наперстками, та обіцяючи захистити російськомовну меншину в кіно й на телебаченні, два справних шулери Табачник та Семиноженко цілком свідомо опускають низку суттєвих деталей, які ображають та порушують права етнічної більшості. Наші мовні права сьогодні як і п'ять, десять, двадцять років тому порушуються у зв'язку з неможливістю вільно придбати будь-який фільм, дубльований українською на DVD, ми не можемо читати рідною мовою книжок та глянцевих журналів, які по всьому світові видаються мовами тих країн, в яких реалізуються, найвідоміші комп'ютерні програми в Україні мають неукраїнський "інтерфейс".

Віднедавна українців знову позбавили елементарного права бодай на державному телеканалі переглянути новини виключно українською мовою. Бенкенорф вважає, що слухати в українських сюжетах коментарі російською без перекладу мені зручно й приємно. А ось моєму приятелю Петрові Підручному з Інсбрука, який є українським емігрантом у третьому поколінні і не знає російської – так не здається. І сотням азійських та африканських студентів, які вирушаючи на навчання до України вчили саме українську мову – також. Адже у Франції в новинах на центральному телеканалі не виникає спокуси утриматись від перекладу англійського коментаря захопленого Парижем туриста з Лондона, а в Сполучених Штатах ніколи не залишать без перекладу свідчення ізраїльтян про черговий теракт у зоні арабо-ізраїльського конфлікту, промовлений івритом. То чому ж ми маємо миритися з неповагою до себе тих громадян, які нехтують українську і легітимізувати чергове порушення Закону про мову державними чиновниками та службовцями не підкреслюючи їхнє невігластво перекладом давно затертих і банальних істин, які вони нам у якості локшини вішають на вуха?

Наступ на духовно-культурні цінності українців, повернення їх до упослідженого становища "лохторату" з його комплексами меншовартості та стадно-споживацькими інстинктами сьогодні є найважливішим стратегічним завданням донецького владного клану. Для утримання абсолютної влади і побудови держави за путінським зразком уже недостатньо консервації унікальної східно-української субкультури в окремо взятому регіоні. Важливе її поширення на решту території країни. Тому за першою хвилею культурного етноциду неодмінно з'являться наступні. Вони спробують замінити українську мову на матєрний абщепанятний, змусять нас слухати блатной шансон замість українського фольк-року, привчать нас до ранкового пива замість філіжанки запашної кави і замінять келих вишуканого вина смердючими півлітрами самогону. Вони хочуть, щоб українці забули про Великдень та Покрову й на противагу Дню Матері продовжили святкувати "8 марта" і "23 февраля". Нам спробують ще раз втокмачити в голову міф про "Вєлікую пАбЄду", щоб ми забули про смерть справжніх великих героїв. І неодмінно спробують довести до відчаю, межі, за якою дешевий газ і доступна ковбаса стають спокусливіими, ніж гідність людської подоби, свобода і щастя мати власну державу.

Сумнівні у цивілізованому світі традиції чи, якщо зручніше, "понятія" окремо взятої родини, клану, регіону, сьогодні подібно гамівній сорочці намагаються нап'ясти на все ще могутнє тіло всій українській нації. Янукович миттю осоромив сподівання тих базік, які сподівалися на його переродження у новій ролі. Замість спроб стати президентом для всіх українців, об'єднати країну довкола питомо національних традицій і цінностей, зануритися в історію України та бодай щось в ній почерпнути для свого вузькочолого світогляду, він обрав інший, традиційний для пересічного совка курс на денаціоналізацію суспільства та укорінення в ньому споживацьких інстинктів. Курс, що однозначно поглиблює розкол між Донбасом та рештою країни. Адже, попри кількасотрічне виродження нації, спроби різних окупаційних режимів зі Сходу чи Заходу упокорити українців, перетворивши їх на біомасу з характерним визначенням безхребетності "хохли", самоідентифікація та державні прагнення нашого корінного етносу лишилися незмінно високими. Українців, котрі готові протистояти розведеному Москвою та її адміністрацією на Банковій "Хохлосрачу" у СВОїй БОгом ДАній країні, усе ще неспівмірно багато у порівнянні з тими, чия "хата скраю". Тому новий Бандера і новітні вояки УПА, ладні на смерть боротися за свою державу в умовах будь-якої окупаційної адміністрації вже сьогодні визріли серед нас. І якщо бандюковичі не гребуючи методами йдуть війною на українців, вони отримають рішучу і адекватну відсіч. Чекати не доведеться.

powered by lun.ua
Коментарі — 96
двері мали рацію _ 11.04.2010 11:37
IP: 77.120.168.---
lisna:
Все написанное автором- очень глупо.
Вивчить українську і ще раз прочитайте,може воно не так і "глупо".
Російськомовні українці,ті,кого радянська влада зробила мовними інвалідами (українську розуміють,а говорити не вміють) як що ви українці а не манкурти давайте хоча б на цих сторінках писати українською,це має значення,повірте.Чи-слабо?
З Україною в серці _ 08.04.2010 18:58
IP: 109.122.7.---
Ігор Мірошниченко:
З Україною в серці:
Дякую, Ігоре, за чудову статтю. Все вірно сказано

Прикро, що Свобода гавкає на Юлю. Це глупо. Це ганьбить Свободу.
Собаки гавкають! Українці ж просто називають речі своїми іменами...

А...: (То ти тоже ще малий? Тоді питань більше не маю.

Поясню лише, що Юля є прагматиком. Вона чітко бачить мету, шляхи її досягнення і робить в тому напрямку реальні кроки. Свободівці ж на жаль ще й досі не виросли з коротких штанців епатажу. Таке враження, що вам не результат потрібен, а лише, щоб голова ваша закрутилася від "офігєнно сміливих" базікань про кацапів і жидів. Вам важливий процес, а Юлі – результат. А результу в політиці без грошей не досягнути. Показовим також є те, що ви як "справжні" чоловіки і "мудрі" політики ввесь час гавкаєте в бік Тимошенко, в неї ж ставлення до вас поблажливе, як до дітей нерозумних.:)

Будьте мудрішими, якщо прагнете підтримки патріотів. Людей думаючих, а не бунтарів
bmi _ 08.04.2010 02:07
IP: 212.3.111.---
командор:
Нас,украинцев,не тьма,нас нормально.А вас,не совсем,конечно маловато,хотя так и положено.___________________________________- вибори Президента показали – тьма – це третина населення... Третина! Тут, в цій третині, кого тіки нема... Українці, шо можливо там є, попали випадково... А укрАінцев-хахлов, різних прийшлих зайд, бандюків, пропивших все людське, просто хворих – тьма...
bmi _ 08.04.2010 02:01
IP: 212.3.111.---
командор:
bmi _ 08.04.2010 00:42
командор:

Мільйони вас, тьма...

Нас,украинцев,не тьма,нас нормально.А вас,не совсем,конечно маловато,хотя так и положено.
_____________________________________- прості ви люде... От тіко простота – гірша... Можна ше сказати – інваліди... Хоч гопки скач – а відсутню частину не пришиєш... Калічки нещасні...
командор _ 08.04.2010 01:16
IP: 94.248.48.---
bmi _ 08.04.2010 00:42
командор:

Мільйони вас, тьма...

Нас,украинцев,не тьма,нас нормально.А вас,не совсем,конечно маловато,хотя так и положено.
bmi _ 08.04.2010 00:42
IP: 212.3.111.---
командор:
Так что приезжайте,не забываайте.Мы ведь тоже УКРАИНЦЫ,____________________________ укрАінци-укрАінци... Та шо вже там – хахли...Вєрниє пси імперіі, носи, просто вєртухаї... Гидкі і бридкі яничари-манкурти... Кажете, шо любите" УкрАіну"?... Мільйони вас, тьма...
sergm _ 08.04.2010 00:42
IP: 212.17.152.---
Господи, та Свобода – ще більші нездари. Хоча б тому, що ретельно відпрацьовує свою пайку перед Колесниковим...
Gonta_20 _ 08.04.2010 00:14
IP: 77.123.229.---
А чего удивляться украинофобству Табачника?

Обратите внимание, что на скандальном телепроэкте "Великие украинцы" он поддерживал и организовывал победу Ярослава Мудрого, а не Б. Хмельницкого, который обычно является иконой для всех руссофилов (Переяславская Рада, братские народы и т.д.)!

А еще прочитайте главу 110 энциклопедии "Еврейский мир", где гетмана сравнивают с Гитлером, а украинско-польскую войну за независимость с голокостом 20-го века!
Не там ли господин Табачник черпал свои убеждения?
Другой вопрос, а что со всем этим делать украинцам?
Нічлава _ 07.04.2010 23:47
IP: 91.124.132.---
Ну, що Ігоре, який ваш прогноз на фінал?
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:39
IP: 93.73.241.---
командор:
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:21

.Заодно и пыку набыты,кому там собираетесь (когда уже набьете).Сухий тоже не хилый кадр.
Почнемо з брехунів та наклепників. На відміну від БЮТа ми ширку з бандюковичами навіть у страшних снах собі не могли намалювати, а ваша Юлька ліпила залюбки, аж поки все не пропало... Так що, – не меліть дурниць і не ліпіть до нас Муца з Сухим. До речі, ви ще Чмиря до Свободи причепіть, котрому на відкуп регіонали віддали мою рідну Сумщину.
командор _ 07.04.2010 23:32
IP: 94.248.48.---
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:21

Однак, у Юльки в команді одні боягузи, зрадники, реваншисти та пристосуванці, яким нереально вийти на акції протесту чи набити пику тим же українофобам Колесниченко

Зато теперь,когда губернатором Тернопольской обл. назначен представитель смелых,преданных и ответственных некто пан Сухий у СВОБОДЫ есть возможность продемонстрировать пример слаженной работы внепарламентской силы с парламентской...Заодно и пыку набыты,кому там собираетесь (когда уже набьете).Сухий тоже не хилый кадр.
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:26
IP: 93.73.241.---
leoox:
Табачник не новий Каганович.
Треба не дискусії з ним проводити а вивчати його робочий графік, звички, маршрути пересування, місця ймовірного перебування і т.д.
А осце цілком правильна пропозиція. Усім, хто має інфу про буденний маршрут цього вилупка – пропоную, пропоную лишати її тут, на обговоренні. Кожен не байдужий зможе використати на власний розсуд;-)
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:23
IP: 93.73.241.---
Андрі:
Прочитав початок, далі вирішив не читати.
Ви якісь стукнуті люди, сободівці.
Або провокатори.
Більших провокаторів як ви, нацдеми – боягузи, годі й шукати.
Ігор Мірошниченко _ 07.04.2010 23:21
IP: 93.73.241.---
З Україною в серці:
Дякую, Ігоре, за чудову статтю. Все вірно сказано

Прикро, що Свобода гавкає на Юлю. Це глупо. Це ганьбить Свободу.
Собаки гавкають! Українці ж просто називають речі своїми іменами. І те що в команді Тимошенко такі ж олігархи – українофоби, як у бандюковичів, ми також говоримо. Один Фельдман чого вартий. До речі, зараз мало хто згадує, але ж свобода ще до другого туру пропонувала вашій Юльці очистити свої лави від олігархів та позбавити керівних посад у комітетах комуняк. Тоді вона наших закликів не почула – не цікаво їй було з націоналістами тягатись. а нині геть зі шкіри пнеться встрибнути до нашої ультра-правої ніші. Ласкаво просимо, але не базікати, а діяти. Тим більше, що з БЮТівськими можлливостями нам, як позапарламентській політичній силі годі й змагатися. Однак, у Юльки в команді одні боягузи, зрадники, реваншисти та пристосуванці, яким нереально вийти на акції протесту чи набити пику тим же українофобам Колесниченку чи Табачнику.
командор _ 07.04.2010 22:54
IP: 94.248.48.---
Big Brother _ 07.04.2010 16:24

пан мирошничонка похоже думает, что это только они могут "зи зброею в руках" защищать свои ценности, а то, что и "данецкие" тоже могут сделать, в т.ч. и с ним самим, ему видно в голову не приходит.

Не правда! В голову им все самим хорошо и часто приходит.Поэтому в Донецке их и не видно.А вы думаете почему они вроде как в в подполье на Донбассе существуют?
командор _ 07.04.2010 22:49
IP: 94.248.48.---
Big Brother _ 07.04.2010 21:24
Ukrainian_nationalist:
посмотрим, посмотрим, бэндэры вонючие

Та если б бандеры,то ладно,а то вообще не понятно хто.
командор _ 07.04.2010 22:43
IP: 94.248.48.---
Ukrainian_nationalist _ 07.04.2010 17:20
Big Brother:
Ну спробуй "данецкій" захисти себе. Ви себе показали вже сцикливими мордами в 2004 році в Києві. На вулицях Києва були нижче трави. Ви ж хохло-кацапи, вам захищати власну честь і гідність не дозволяє загострене почуття самозбереження.

Пане украинский националист! Или хто вы тут? Люди приехали в Киев не по своей воле и не совсем понимая зачем их привезли. Особенно то их честь и гидисть не кто не беспокоил.
А если уж вы такой НАСТОЯЩИЙ и вам мало достается на левобережье,то милости просим,приезжайте в Донецк или Луганск со своим НАЦИОНАЛИЗМОМ.Боюсь,что личного состава милиции этих городов для охраны вашей чести и гидности просто не хватит.А то что вы из себя ничего лично не представляете показывают ваши марши в Херсоне и Севастополе.
Так что приезжайте,не забываайте.Мы ведь тоже УКРАИНЦЫ,
bmi _ 07.04.2010 22:10
IP: 212.3.111.---
Big Brother:________________________________ ті хто такой, хто ти такой? Ти чьо, тут? Тут, тє, ні здєсь! Чьо бакланішь!?! Зворушливо, шо ми не в совєцькому союзі..., а то інет не всім доступним би був...
Big Brother _ 07.04.2010 21:24
IP: 178.95.217.---
Ukrainian_nationalist:
посмотрим, посмотрим, бэндэры вонючие
murzikmurzik _ 07.04.2010 21:22
IP: 217.20.172.---
Все вірно. В столиці України нема з ким говорити українською. Якщо дубляж іноземних фільмів ще буде російською – це взагалі злочин. І діти і дорослі вчили мову по фільмах, а дубляж у нас пречудовий.
bobbox _ 07.04.2010 21:06
IP: 188.230.47.---
Все правильно.
ludagir kiralena _ 07.04.2010 20:08
IP: 77.247.20.---
Спасибі,пане Ігорю!Ваші дотепні та актуальні статті не залишають людей байдужими та вселяють надію,що в країні ще залишилися справжні патріоти,розумні журналісти.
Якщо національним телебаченням опікуються бенкенорфи,арфуши,а за пропаганду ПР нагороджують аделаджей,впевнена, в мізках української влади не все гаразд.
Не розумію позицію Г.Херман,яка так "патріотично налаштована" на захист українства,коли закидає своїми палкими промовами громадскість,а на справах проштовхує на важливі гуманітарні посади відвертих українофобів,покидьків.
Ця влада,на чолі з 5 колоною, вкінець зруйнує все здобуте за ВСІ роки незалежності, якщо ми перетворимося в байдужу біомасу,яка живе за принципом *моя хата скраю...*
Треба підтримувати патріотів-націоналістів,привести до ВР справжніх українців,а не хохлів-пристосуванців.
Слава Україні!
Abu_Daud _ 07.04.2010 19:36
IP: 93.188.34.---
Big Brother:
А що, у даунэцкых есть ценности?
З Україною в серці _ 07.04.2010 18:54
IP: 109.122.7.---
Дякую, Ігоре, за чудову статтю. Все вірно сказано

Прикро, що Свобода гавкає на Юлю. Це глупо. Це ганьбить Свободу.
Нічлава _ 07.04.2010 18:34
IP: 91.124.132.---
Братчик:
Нічлава:
Ігоре, вчора прочитав інформацію, що Сидір Кізін є бізнес – партнером Портнова це правда?
Неправда.
Кізін БУВ бізнес-партнером Портнова до Помаранчевої революції, до того моменту, коли Портнов злигався з Медведчуком (десь у 2003 році).

Після цього вони розійшлися. Кар'єру Портнова всі бачили. У цей час Кізін підтримував вечорниці Скрипки і "Країну мрій", інші національні проекти.

Зараз є адвокатом у Коханівського та інших руйнаторів боввана Лєніна на Бесарабці.
Щиро дякую, за інфу, пане Братчик!
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter