Щось більше, ніж політика
Окрім арешту Юлії Володимирівни, самодурства Віктора Федоровича, другої хвилі світової економічної кризи та сафарі "спіймай Каддафі", в світі відбувається ще багато цікавих речей.
І треба визнати, що декотрі з цих речей матимуть неспівставно більший вплив на життя всього людства. В т. ч. і на наші з вами конкретні життя.
Китайські вчені, наприклад, встановили, що рослини, котрі люди вживають у їжу, "діляться" з нашими організмами частиною своєї генетичної інформації. Вони виявили в сироватці крові споживачів рису мікро-РНК MIR168a, котра належить геному цієї рослини, але чомусь зберігається і в людському організмі.
Понад те, науковці встановили, що шматочок "рисового" генетичного ланцюжка не б'є байдики в нашій крові, а реально впливає на процеси обміну речовин, "переключаючи" генетичний механізм гомо сапієнс.
"Іншими словами, споживаючи їжу, ми споживаємо не лише поживні речовини у вигляді білків, жирів, вуглеводнів та мікроелементів, а й інформацію, що нашому організмові з цими речовинами робити", – пише відділ науки російської Gazeta.ru в присвяченій відкриттю китайських товаришів статті.
Тут же згадується "горизонтальний" обмін генетичною інформацією, поширений серед без'ядерних мікроорганізмів (бактерій). А поруч є й посилання на статтю про пріони – білкові структури, взагалі позбавлені генетичного матеріалу, але, тим не менше, відповідальні за "коров'ячий сказ", хворобу, що прогриміла не так давно на весь світ.
Словом, мало ми ще знаємо про те, що років тридцять тому багатьом здавалося чимось буденним і легко пояснюваним.
У статті нічого не сказано про зв'язок між можливим "горизонтальним обміном" генетичною інформацією людей та рослин – і супергучною темою шкоди/нешкідливості для людини генетично модифікованих фруктів та овочів, ГМО. Але важко не подумати, що відкриття китайців дає потужний інструмент в руки затятих супротивників ГМО. А це вже – не абстрактне розумування, а цілком конкретний бізнес.
Може, я помиляюсь. Тоді буду вдячний фахівцям, котрі мене виправлять. Тим паче, що сам я завжди був схильний ставитись до істерики довкола ГМО зі скепсисом. Виходить, дарма?
Відданих шанувальників прошу не дуже веселитися щодо такого неполітичного блогу. По-перше, ці речі справді значно цікавіші за політику. Тим більше – вітчизняну. Хоча б тому, що з вітчизняною політикою все, в принципі, зрозуміло, а от із генетикою чи, скажімо, астрофізикою – далеко не все.
Ну а по-друге, на відміну від арешту тієї ж Тимошенко, питання горизонтального переносу генетичної інформації стосується буквально кожного. Не всі ж ходять на вибори. А от хлібчик усі їдять:)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.