13 жовтня 2011, 17:55

Щось більше, ніж політика

Окрім арешту Юлії Володимирівни, самодурства Віктора Федоровича, другої хвилі світової економічної кризи та сафарі "спіймай Каддафі", в світі відбувається ще багато цікавих речей.

І треба визнати, що декотрі з цих речей матимуть неспівставно більший вплив на життя всього людства. В т. ч. і на наші з вами конкретні життя.

Китайські вчені, наприклад, встановили, що рослини, котрі люди вживають у їжу, "діляться" з нашими організмами частиною своєї генетичної інформації. Вони виявили в сироватці крові споживачів рису мікро-РНК MIR168a, котра належить геному цієї рослини, але чомусь зберігається і в людському організмі.

Понад те, науковці встановили, що шматочок "рисового" генетичного ланцюжка не б'є байдики в нашій крові, а реально впливає на процеси обміну речовин, "переключаючи" генетичний механізм гомо сапієнс.

"Іншими словами, споживаючи їжу, ми споживаємо не лише поживні речовини у вигляді білків, жирів, вуглеводнів та мікроелементів, а й інформацію, що нашому організмові з цими речовинами робити", – пише відділ науки російської Gazeta.ru в присвяченій відкриттю китайських товаришів статті.

Тут же згадується "горизонтальний" обмін генетичною інформацією, поширений серед без'ядерних мікроорганізмів (бактерій). А поруч є й посилання на статтю про пріони – білкові структури, взагалі позбавлені генетичного матеріалу, але, тим не менше, відповідальні за "коров'ячий сказ", хворобу, що прогриміла не так давно на весь світ.

Словом, мало ми ще знаємо про те, що років тридцять тому багатьом здавалося чимось буденним і легко пояснюваним.

У статті нічого не сказано про зв'язок між можливим "горизонтальним обміном" генетичною інформацією людей та рослин – і супергучною темою шкоди/нешкідливості для людини генетично модифікованих фруктів та овочів, ГМО. Але важко не подумати, що відкриття китайців дає потужний інструмент в руки затятих супротивників ГМО. А це вже – не абстрактне розумування, а цілком конкретний бізнес.

Може, я помиляюсь. Тоді буду вдячний фахівцям, котрі мене виправлять. Тим паче, що сам я завжди був схильний ставитись до істерики довкола ГМО зі скепсисом. Виходить, дарма?

Відданих шанувальників прошу не дуже веселитися щодо такого неполітичного блогу. По-перше, ці речі справді значно цікавіші за політику. Тим більше – вітчизняну. Хоча б тому, що з вітчизняною політикою все, в принципі, зрозуміло, а от із генетикою чи, скажімо, астрофізикою – далеко не все.

Ну а по-друге, на відміну від арешту тієї ж Тимошенко, питання горизонтального переносу генетичної інформації стосується буквально кожного. Не всі ж ходять на вибори. А от хлібчик усі їдять:)

Про Гебельса та ''акції на захист української''

Думка про "захисників російської мови" як колективного Гебельса – очевидна, і я не запозичував її з нещодавніх матеріалів УП. Це раз. А ось два...

Викриття п...расів

Панове! Ті, котрі, з піною при пащеці, обговорюють блог Андрія Чернікова! Ви всі поїхали дахом. Яка ще, чорти б вас забрали, пропаганда гомосексуалізму?! Де ви її бачили? Ви – ідіоти? Ага, зараз...

Ідеалістові Лещенку (nothing personal, no business!)

Сергій Лещенко – невиліковний ідеаліст. Він пише, що "Україна заслуговує на Януковича", бо, бач, у Facebook усі лають картину Ротка та павлодарську випускницю...

Пам'ятаймо, як це було:)

- И хочу вам сказать, шо эти Межигирья не простые, а наколотые. Люди берут Межигорье, съели – и берут Сухолучье. От! И она тянется и тянется – рука...

Зря я обозвал Колесниченко

Как именно обозвал, видели многие. И многие из этих многих, я так понимаю, считают, что правильно обозвал. Я тоже считаю, что правильно. Я вообще удивляюсь сам себе, что удержался от совсем уж нецензурных эпитетов...

Вадим Колесниченко топчется по трупам ветеранов. ДОБАВЛЕНА ИНФОРМАЦИЯ МИЛИЦИИ!

Народный депутат Вадим Колесниченко, конечно, имеет право нести в своем блоге любую чушь. Не знаю, зачем УП дала ему этот блог – ну да не мое это дело, не так ли...