9 листопада 2011, 01:14

Віктору Пшонці – Заява про злочин щодо обрання судді Конституційного суду

Впевнений, знайдеться чимало скептиків, які поставляться до цього посту з іронією. Мовляв, навіщо цей цирк – результат і так відомий. Можливо, вони будуть праві і скоріш за все так і станеться.

Але мені здається, що в українській політиці склалась стійка і дещо абсурдна традиція. Про злочини влади згадують лише після того влада стає опозицією. Оцінку ж правопорушенням діючої влади здебільшого дають ЗМІ, експерти, політики – хто завгодно, окрім уповноважених на це осіб.

Втім, цю відповідальність - визнавати злочин, або заперечувати його – мають брати на себе ті, хто отримує за це гроші: прокурори, слідчі, судді та органи дізнання.

Наприклад, не Володимир Литвин має нашвидкоруч оцінювати законність того чи іншого голосування у Верховній раді, а Генеральна прокуратура. І не Віктор Янукович молодший або Володимир Ар'єв можуть самовільно визначати "правильність" способу голосування, а Віктор Пшонка. Тому що на відміну від депутатів та політиків, пан Пшонка та його підлеглі зобов'язані провести перевірку будь-яких повідомлень про злочин, дати фактам оцінку і офіційно – за своїм підписом визнати, що є в державі законним, а що ні.

Зрештою, навіть якщо прокурори та слідчі виявляться сліпими циніками, свідоцтво цього має залишитись в історії.

Отже, сьогодні я відніс в Генеральну прокуратуру Заяву про злочин стосовно подій 3 листопада під час призначення судді Конституційного суду Олександра Пасенюка.



Хочу нагадати. Згідно ст. 97 КПК України, прокурор зобов'язаний прийняти рішення по заяві або повідомленню про злочин не пізніше триденного строку. І або порушити кримінальну справу, або відмовити в її порушенні, або направити заяву за належністю.

При цьому в строк не більше десяти днів має бути здійснена перевірка фактів викладених у заяві шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

І ще. Я не сприйматиму звинувачення на кшталт "де ж ви були раніше" або "чому ж ви не подавали на представників влади під час президентства Віктора Ющенка та прем'єрства Юлії Тимошенко". По-перше, визнаю, це було неправильно. По-друге, я така ж людина як і усі, і розуміння процесів до мене – як і до усіх – приходить з часом.

P.S. Дякую всім, хто помітив помилку в першому реченні Заяви. Сподіваюсь, це не стане причиною відмови у розгляді. Зрештою в повідомленні вказана дата засідання Верховної ради при згадуванні відповідної стенограми.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...