Компромисса вокруг общественного вещания не будет
Я не думал, что в канун трехлетия Майдана нам снова придется бороться за Общественное телевидение таким способом. Но, судя по всему, нам не оставляют другого выхода.
Зураба Аласанию фактически вынудили покинуть пост главы UA:Перший. Суть простая – под различными предлогами в бюджете на следущий год телеканалу не выделили необходимых средств для проведения Евровидения, обязав при этом быть ответственным за мероприятие. Не желая нарушать закон и брать ответственность за искусственный провал конкурса Зураб написал заявление об увольнении.
Зная Зураба не первый год, могу сказать, что это не шаг слабости – вряд ли можно назвать слабым человека, который в течение двух лет не позволял власти и бизнесу вмешиваться редакционную политику канала с 97% покрытием аудитории. И все это в украинских реалиях (!), без геройства, спокойно и уверенно раскрывая лицо власти в многочисленных расследованиях, которые в былые времена были роскошью для журналистского цеха.
Между тем, из источников, которым я доверяю на 100%, мне известна фамилия и имя человека, которого сейчас готовят на пост будущего главы Первого национального. Это один из депутатов Блока Петра Порошенко, приближенный к администрации президента и традиционно курирующий скрытую и открытую информационную поддержку главы государства. Нет ничего плохого в том, что такие люди есть. Катастрофа в том, что спустя три года после президентства Виктора Януковича власть не покидает желание контролировать общественное вещание.
Я бы очень не хотел превращать общую цель – создать независимое (!) Общественное вещание в публичное противостояние. Но если понадобится, мы готовы на любые формы протеста. В этом вопросе компромисса не будет. Эта война не принесет выгоды никому – ни стране, ни премьер-министру, ни президенту, ни главе парламента.
Сегодня вместе с ведущими журналистами мы основали общественно-политическую коалицию "За суспільне мовлення" и выдвинули публичные требования к коллегам, главе парламента, президенту и премьер-министру Украины.
ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України
Кабінету Міністрів України
Верховної Ради України
Журналістської спільноти
У зв'язку із заявою про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії ми, журналісти, народні депутати та медіа-експерти обговорили ситуацію довкола реформи суспільного мовлення. Ми вважаємо, що відсутність належної і своєчасної реакції на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України можуть спричинити зрив реформи.
Тому ми об'єднуємося у коаліцію "За суспільне мовлення" та вимагаємо:
Припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.
Забезпечити у 2017 і подальших роках повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі гарантованому законом. Проведення Євробачення не повинно фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ.
Від Кабінету Міністрів України забезпечити внесення змін до актів уряду та актів міністерств, необхідних для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ до 31 грудня 2016 року.
Від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики розглянути ситуацію щодо проблем суспільного мовлення та забезпечити контроль щодо ухвалення статуту НСТУ.
Від Фонду державного майна України – провести оцінку майна Національної телекомпанії України та її філій до 30 листопада 2016 року.
Від Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо погодити кандидатуру в.о. гендиректора із Наглядовою Радою НСТУ.
Гарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій.
Не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами, що виходять на "UA: Перший" та забезпечити невтручання в їхню редакційну політику.
Від Кабінету міністрів передбачити тимчасовий порядок фінансування ПАТ НСТУ у першому кварталі 2017 року.
Від Кабінету міністрів та Держкомтелерадіо вимагаємо не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії, попередньо не заслухавши інформацію Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення.
Коаліція є відкритою громадською ініціативою. Ми звертаємося до наших колег із закликом підтримати вимоги та стати на захист реформи.
Нагадаємо, що створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України. Закликаємо усі органи влади, так чи інакше причетні до створення суспільного мовлення довести реформу до кінця.
Наталя Гуменюк
Роман Вінтонів
Наталя Седлецька
Севгіль Мусаєва
Євген Глібовицький
Наталя Лигачова
Денис Бігус
Наталя Соколенко
Тетяна Даниленко
Отар Довженко
Тарас Петрів
Кирило Лукеренко
Андрій Баштовий
Дмитро Гнап
Оксана Коваленко
Михайло Ткач
Катерина Горчинська
Анастасія Станко
Федір Прокопчук
Ангеліна Карякіна
Андрій Юхименко
Олег Гавриш
Євген Самойленко
Анна Білоус
Тетяна Пеклун
Світлана Остапа
Оксана Романюк
Тарас Шевченко
Костянтин Квурт
Андрій Сайчук
Євген Спірін
Катерина Сергацкова
Роман Вибрановський
Вадим Міський
Ігор Розкладай
Юрій Луканов
Діана Дуцик
Галина Петренко
Вікторія Сюмар
Світлана Заліщук
Мустафа Найєм
Сергій Лещенко
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.