Мустафа Найем народний депутат України

Компромисса вокруг общественного вещания не будет

02 листопада 2016, 01:04

Я не думал, что в канун трехлетия Майдана нам снова придется бороться за Общественное телевидение таким способом. Но, судя по всему, нам не оставляют другого выхода.

Зураба Аласанию фактически вынудили покинуть пост главы UA:Перший. Суть простая – под различными предлогами в бюджете на следущий год телеканалу не выделили необходимых средств для проведения Евровидения, обязав при этом быть ответственным за мероприятие. Не желая нарушать закон и брать ответственность за искусственный провал конкурса Зураб написал заявление об увольнении.

Зная Зураба не первый год, могу сказать, что это не шаг слабости – вряд ли можно назвать слабым человека, который в течение двух лет не позволял власти и бизнесу вмешиваться редакционную политику канала с 97% покрытием аудитории. И все это в украинских реалиях (!), без геройства, спокойно и уверенно раскрывая лицо власти в многочисленных расследованиях, которые в былые времена были роскошью для журналистского цеха.

Между тем, из источников, которым я доверяю на 100%, мне известна фамилия и имя человека, которого сейчас готовят на пост будущего главы Первого национального. Это один из депутатов Блока Петра Порошенко, приближенный к администрации президента и традиционно курирующий скрытую и открытую информационную поддержку главы государства. Нет ничего плохого в том, что такие люди есть. Катастрофа в том, что спустя три года после президентства Виктора Януковича власть не покидает желание контролировать общественное вещание.

Я бы очень не хотел превращать общую цель – создать независимое (!) Общественное вещание в публичное противостояние. Но если понадобится, мы готовы на любые формы протеста. В этом вопросе компромисса не будет. Эта война не принесет выгоды никому – ни стране, ни премьер-министру, ни президенту, ни главе парламента.

Сегодня вместе с ведущими журналистами мы основали общественно-политическую коалицию "За суспільне мовлення" и выдвинули публичные требования к коллегам, главе парламента, президенту и премьер-министру Украины.ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України

Кабінету Міністрів України

Верховної Ради України

Журналістської спільноти

У зв'язку із заявою про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії ми, журналісти, народні депутати та медіа-експерти обговорили ситуацію довкола реформи суспільного мовлення. Ми вважаємо, що відсутність належної і своєчасної реакції на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України можуть спричинити зрив реформи.

Тому ми об'єднуємося у коаліцію "За суспільне мовлення" та вимагаємо:

Припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

Забезпечити у 2017 і подальших роках повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі гарантованому законом. Проведення Євробачення не повинно фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ.

Від Кабінету Міністрів України забезпечити внесення змін до актів уряду та актів міністерств, необхідних для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ до 31 грудня 2016 року.

Від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики розглянути ситуацію щодо проблем суспільного мовлення та забезпечити контроль щодо ухвалення статуту НСТУ.

Від Фонду державного майна України – провести оцінку майна Національної телекомпанії України та її філій до 30 листопада 2016 року.

Від Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо погодити кандидатуру в.о. гендиректора із Наглядовою Радою НСТУ.

Гарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій.

Не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами, що виходять на "UA: Перший" та забезпечити невтручання в їхню редакційну політику.

Від Кабінету міністрів передбачити тимчасовий порядок фінансування ПАТ НСТУ у першому кварталі 2017 року.

Від Кабінету міністрів та Держкомтелерадіо вимагаємо не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії, попередньо не заслухавши інформацію Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення.

Коаліція є відкритою громадською ініціативою. Ми звертаємося до наших колег із закликом підтримати вимоги та стати на захист реформи.

Нагадаємо, що створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України. Закликаємо усі органи влади, так чи інакше причетні до створення суспільного мовлення довести реформу до кінця.

Наталя Гуменюк

Роман Вінтонів

Наталя Седлецька

Севгіль Мусаєва

Євген Глібовицький

Наталя Лигачова

Денис Бігус

Наталя Соколенко

Тетяна Даниленко

Отар Довженко

Тарас Петрів

Кирило Лукеренко

Андрій Баштовий

Дмитро Гнап

Оксана Коваленко

Михайло Ткач

Катерина Горчинська

Анастасія Станко

Федір Прокопчук

Ангеліна Карякіна

Андрій Юхименко

Олег Гавриш

Євген Самойленко

Анна Білоус

Тетяна Пеклун

Світлана Остапа

Оксана Романюк

Тарас Шевченко

Костянтин Квурт

Андрій Сайчук

Євген Спірін

Катерина Сергацкова

Роман Вибрановський

Вадим Міський

Ігор Розкладай

Юрій Луканов

Діана Дуцик

Галина Петренко

Вікторія Сюмар

Світлана Заліщук

Мустафа Найєм

Сергій Лещенко

powered by lun.ua
Коментарі — 36
sidor _ 02.11.2016 08:47
IP: 77.52.47.---
...Компромисса вокруг общественного вещания не будет... – раз доктор сказал:" В морг" – значить в морг.
Это ж нада так испоганить канал за 2,5 года. Ну и что с того "перекрывает 97% аудитории"? Кто его смотрит?
Kirill Korzhenko _ 02.11.2016 08:45
IP: 46.201.198.---
"четвёртая власть", заявила Право на орбиту:)
Вадим Волков _ 02.11.2016 08:37
IP: 95.133.225.---
Порошенко опять попал... на что надеется чиновник, непонятно...
sidor _ 02.11.2016 08:17
IP: 77.52.47.---
aeroflot:
Реализация проекта украинского онлайн-телевидения "Громадське ТБ" финансировалась фондом "Відродження", грантами посольств США и Нидерландов на Украине, личными средствами журналистов и пожертвованиями граждан Украины
у Наема кормушку отбирают?
типа – "Шо б ты жил на одну минималку!"?
руслан49 _ 02.11.2016 07:50
IP: 37.52.20.---
Найем – "Нагадаємо, що створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України."

Ось тільки не у порядку "так хоче Залішук, Лєщенко і Найем", а проведіть роботу, поїздіть по містам і селам України, загітуйте людей, щоб вони щомісяця платили за цей канал суспільного телебачення. Обовязкова плата громадн за канал є в країнах, де такий канал присутній. З кожного телевізора. Їздять по вулицям пеленгувальні станції і виявляють порушників, хто не платить. А то виходить, що цей канал буде утримуватися за рахунок бюджету, а називатися суспільним.
Andrey Kononenko _ 02.11.2016 07:18
IP: 188.163.73.---
aeroflot:
общественного телевидения за государственный бюджет? Наем, бросай курить. За госбюджет можно создать государственную школу, государственную больницу и государственное телевидение.
Хотите назвать государственное телевидение общественным? не дурите людям мозги.
Государственный = общественный.
А если коррупционеры используют государственное для своей личной выгоды, то нужно реформировать, люстрировать, кастрировать, майданить и т. д.
Andrey Kononenko _ 02.11.2016 07:14
IP: 188.163.73.---
По моему неосведомлённому и отстранённому мнению, если суспільне мовлення не создали за два года, то не создадите и за следующие три года.
sidor _ 02.11.2016 07:07
IP: 77.52.47.---
.........Между тем, из источников, которым я доверяю на 100%, мне известна фамилия и имя человека, которого сейчас готовят на пост будущего главы Первого национального......

"Ищите женщину"?

...."Если честно, то я сейчас плачу. В самом настоящем смысле. Сижу в самолете и как дура ною. Потому что из-за каких-то конченых ублюдков у меня теперь нет программы. Будьте вы прокляты идиоты несчастные. Со всеми вашими семейными ценностями и украинскими квотами. Наклепают вам дешевого дерьма и слушайте на здоровье. По квоте.
Vladimir Khotenko _ 02.11.2016 06:23
IP: 195.189.48.---
ХаХа. Умиляет вот это: "Я бы очень не хотел превращать общую цель – создать независимое (!) Общественное вещание в публичное противостояние" – т.е. брать печеньки и идти на майдан больше не надо? Штурмовать АП? А, ну да... теплые места в парламенте, машины, квартиры – все это уже есть, так что не дай боже какое противостояние случится...
kren _ 02.11.2016 02:13
IP: 178.94.143.---
spitfire:
треба відмовитись від ЄБ, якщо воно загрожує запровадженню і сталій роботі суспільного мовлення.
держава зобов'язана правильно уявляти свої пріорітети.
...держава це інститути і процедури...
інститути-організації фахіців наділених спеціальними правами і повноваженнями для виконання
державних потреб...
власне кажучи-держава-багатотисячний бюрократичний апарат на утриманні народу,що своєю першочерговою задачею визначає-власний добробут і використовує права і повноваження закріп
лені за інститутом,як інструмент персонального збагачення,де незалежні ЗМІ.стоять на заваді
першочергової задачі правлячого класу,а саме злочинному збагаченню,за рах.пересічного платни
ка податків.
"наша" держава цілком уявляє свої пріорітети.
spitfire _ 02.11.2016 01:45
IP: 104.155.22.---
треба відмовитись від ЄБ, якщо воно загрожує запровадженню і сталій роботі суспільного мовлення.
держава зобов'язана правильно уявляти свої пріорітети.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter