Мустафа Найем народний депутат України

Парламент може зробити помилку і створити ''РЕЄСТР ЗЛИТИХ СПРАВ''

17 жовтня 2018, 11:21

Верховна рада продовжує героїчну боротьбу за виправлення поправок Андрія Лозового. Для тих, хто не памятає, на початку цього року парламент вніс зміни до Криммінально-процесуального кодексу, якими значно ускладнив проведення розслідування злочинів, зокрема змусивши тисячі слідчих звертатись до суду за дозволом для проведення будь-яких експертиз – починаючи від фінансово-економічних і закінчуючи судово-медичних. Як наслідок, люди досі змушені тижнями чекати експертиз, щоб, наприклад, поховати родича або зняти побої.

Цього тижня у порядку денному комітету з правоохоронної діяльності розглядатимуть законопроект N8336 , який частково скасовує скандальні правки Лозового. Якщо він буде прийнятий, це спростить житття тисячам слідчим по всій країні. Але нажаль законопроект не вирішує всі проблеми і пропонує скасувати призначення через суд усіх експертиз, КРІМ тих, що потрібні для розслідування економічних та корупційних злочинів.

М'яко кажучи це виглядає як поступка високопосадовцям, які прямо зараз є фігурнатами економічних, корупційних та службових злочинів, що прямо випливає з переліку статей кодексу, на які і далі будуть діяти правки Лозового.

В той же час у законопроекті містяться норми, які не лише заважають, а й створюють НОВІ серйозні ризики для розслідування корупційних справ.

Зокрема автори пропонують створити єдиний державний реєстр експертиз, куди будуть вноситись вся інформація щодо існуючих висновків у різних справах.

Фактично реєстр судових експертиз та експертних досліджень стане єдиною базою, у якій можна буде знайти інформацію про будь-яку експертизу в будь-якій кримінальній справі із вказанням усіх даних: прізвища експертів, дати, види експертиз, дані медичного обстеження тощо.

Сам реєстр пропонується віддати під керівництво Міністерства юстиції, яке і буде вирішувати, яку інформацію вносити до реєстру та кому давати до нього доступ. На практиці це може призвести до необмеженого витоку інформації про важливі для розслідувань експертизи та можливість фігурантам справ через реєстр контролювати розслідування проти самих себе.

Існування такої бази дозволить безконтрольно зливати матеріали та деталі кримінальних справ необмеженому визначеному колу осіб. Таким чином фігуранти корупційних справ зможуть отримати інформацію про деталі слідства та експертиз щодо їхніх незаконних оборудок, а також імена експертів з метою безпосереднього впливу на результати експертиз.

Ми вже бачили такі дружні чаювання фігурантів кримінальних справ із головами судів та керівниками державних експертних установ у столичних ресторанах. Тепер таких зустрічей буде ще більше – дані експертів можуть опинитись в руках підозрюваних ще до закінчення досудового розслідування.

Чому це так важливо.

Справа в тому, що економічні експертизи у корупційних злочинах мають надважливе значення для розслідувань корупційних справ. Від їх результату, наприклад, встановленого розміру збитків, залежить і тяжкість злочину, і взагалі можливість притягнення до кримінальної відповідальності. Від встановленого експертом розміру збитків залежить на скільки років обвинувачений може опинитися за гратами і чи опиниться взагалі!

Втім цієї помилки можна уникнути. Ми вже зареєстрували відповідні поправки, і я дуже сподіваюсь, що сьогодні комітет врахує їх, готуючи законопроект до другого читання.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Mykola Vorotylenko _ 19.10.2018 07:16
IP: 35.235.229.---
+++
Max Mykhaylenko _ 18.10.2018 00:55
IP: 31.134.105.---
Корисний депутат. І так, зарплати треба підвищувати в реальних цифрах.
Rostyslav Gerasymov _ 17.10.2018 12:30
IP: 77.120.246.---
Ув. Мустафа, ну сколько можно?! Есть у реформ начало – нет у реформ конца? Такой бардак как устроили в сфере борьбы с преступностью – очень сильно "опускает" страну. Не надоело? По-хорошему вам рекомендую: введите на 10 лет мораторий менять УПК и ЗУ о судеэкспертизе. Хотя бы половину статей особенной части УК приостановите. Убийства, разбои, кражи, мошенничество, антинацбез, коррупцию пока не расследуют – пусть к остальному не приступают. И хотя бы 1000 EUR добейтесь зарплаты следователям и операм. Заодно всех врагов народа настоящих выявите – каждого кто возразит, или УПК раньше срока менять полезет. По-плохому жизнь покажет чем кончится все нынешнее "законотворчество" в этой области. К сожалению, не только вам депутатам и чиновникам – но и всем нам кто не в закрытых городках и не под охраной живет ((
Aтака Путіна1168 Україна та Європа1021 Корупція1256 тітушки14 Уряд реформ371
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter