Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

"Укроборонпром" виграв ще один суд проти російської компанії

25 червня 2020, 18:20

Завод "Артем", що входить до складу Концерну "Укроборонпром" отримав на свою користь рішення Верховного суду у російської компанії "Авіа-ФЕД-Сервіс". Росіяни вимагали у українського оборонного заводу у примусовому порядку та всупереч санкціям і здоровому глузду повернути майже $750 тис за контракти на виготовлення товаров подвійного призначення.

Це вже друга перемога Концерну над російським підприємством у рамках цього процесу.

Російська фірма в судовому порядку вимагає в українського оборонного заводу повернути близько 2,3 млн доларів за 4 контрактами, які "Артем" уклав з "Авіа-ФЕД-Сервіс" у 2012-2014 роках на поставку товарів військового призначення. У зв'язку із військовою агресією Росії компанія АТ "Авіа-ФЕД-Сервіс" потрапила під економічні санкції. Зокрема, Україна заборонила поставки до країни-агресора військової техніки та запровадила економічні санкції до низки російських підприємств.

Таким чином виконання "Артем" своїх обов'язків за договорами стало неможливим.

Фірма "Авіа-ФЕД-Сервіс" звернулася до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Російської Федерації, де очікувано отримало на свою користь 4 арбітражних рішення, які зобов'язували "Артем" повернути російській фірмі передплату на загальну суму 2,3 млн дол. США, сплатити відсотки та відшкодувати вартість юридичних послуг й арбітражного збору (усього близько 7,18 млн руб.).

Після цього компанія "Авіа-ФЕД-Сервіс" звернулася до українських судів із 4 позовами про визнання та виконання на території України цих арбітражних рішень. Спочатку українські суди залишали заяви російської фірми без задоволення, але справа дійшла до найвищої судової інстанції – Верховного Суду. 

Перше рішення на користь української компанії Верховний суд виніс у лютому цього року. Друге рішення суд ухвалив сьогодні. І ми сподіваємось, що ці рішення стануть зразком в усіх подібних протистоянь з російськими компаніями в українських судах

Це перемога усієї команди Концерну "Укроборонпрому" та адвокатів і юристів заводу "Артема".

Вся історія справи описана тут.

Завод "Артема" один з стратегічних виробників авіаційних керованих ракет класу "повітря-повітря", автоматизованих комплексів для підготовки і технічного обслуговування авіаційних керованих засобів ураження, протитанкових керованих ракет, а також приладів та обладнання для авіаційних літальних апаратів.#ХронікиУкроборонпрому

powered by lun.ua
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter