Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Укроборонпром: жодного листа без відповіді на запити НАБУ, СБУ, ДБР та Нацполіції

30 липня 2020, 14:50

Продовжуючи підсумки року роботи у "Укроборонпромі" розкажу на свіжому прикладі про нашу співпрацю з правоохоронними органами.

З початку цього тижня на підприємствах Концерну у сімох (!) областях країни пройшли обшуки, під час яких було вилучено низку документів та речових доказів у справі про контрабанду товарів подвійного та військового призначення до Російської Федерації.

Кримінальна справа, яку розслідує Служба безпеки України, стосується схеми незаконного вивезення продукції, яку було організовано посадовцями низки приватних компаній наприкінці 2018 – початку 2019 року.

Якщо коротко, за даними слідства, організатори схеми купували продукцію державних оборонних підприємств і з порушенням діючих процедур експортного контролю постачали до Російської Федерації. Слідчі також встановили, що одним з організаторів схеми став замдиректора рос компанії, що забезпечує продукцією військові частини армії країни-агресора.

І що важливо. За попередніми даними, у складі організованої злочинної групи могли діяти також працівники підприємств-учасників Концерну. Але часи, коли "Укроборонпром" був розсадником корупції та кругової поруки – у минулому. Під час проведення усіх обшуків керівництво та служби безпеки підприємств-учасників "Укроборонпрому" сприяли оперативникам на всіх стадіях проведення слідчих дій, у тому числі в отриманні інформації та необхідних документів.

Для нас це не просто формальність. За рік нам вдалось кардинально змінити ставлення правоохоронних органів до Концерну. І це сталось не само собою. Починаючи з першого дня роботи у Концерні нами було докладено багато зусиль для відновлення робочих стосунків з правоохоронним органами.

За весь цей час ЖОДЕН (!) лист, запит або навіть неформальне звернення НАБУ, Нацполіції, ДБР або СБУ щодо надання інформації для розслідування зловживань, які роками існували в оборонній сфері, в тому числі, на підприємствах Укроборонпрому – не залишилось без відповіді.

Якщо ж говорити мовою цифр, з початку роботи в Концерні наша команда передала до правоохоронних органів матеріали, які стали предметом розслідувань у понад 70 кримінальних проваджень. Для порівняння за всю десятирічну історію "Укроборнпрому" за ініціативи самого Концерну було порушено менше сотні кримінальних справ та проваджень.

powered by lun.ua
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter