Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Укроборонпром: фінансові підсумки за 6 місяців 2020 року

15 вересня 2020, 14:27

Тепер вже офіційно. "Укроборонпром" оприлюднив основні показники фінансово-господарської діяльності підприємств, що входять до складу Концерну за 1 півріччя 2020 року:

Ці дані не можна підробити або приховати – їх може перевірити будь-який громадянин, звернувшись з запитом до Міністерства економіки або до Міністерства фінансів України.

Ми не "малювали" красиві результати. Нижче приведена реальна фінансова картина того, що відбувається у Концерні за останні півроку.

Отже.(1) Чистий дохід ДК "Укроборонпром" за перше півріччя 2020 року збільшився на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 14,4 млрд грн (13,7 млрд грн у 2019).

(2) Завдяки збільшенню виробництва та продажів бронетехніки, високоточної зброї та морських турбін операційний прибуток ДК "Укроборонпром" за перше півріччя 2020 року зріс у 2,6 рази та склав 1,6 млрд грн (0,6 млрд грн в 2019).

👉 Обсяги виробництва озброєння та військової техніки у порівнянні з першим півріччям 2019 року також збільшилися на 11% у 2020 році. Підприємства бронетанкового дивізіону майже вдвічі збільшили обсяги виробництва у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – на 95%; обсяги виробництва підприємств дивізіонів радіолокації та суднобудування збільшилися на 23% і 42% відповідно.

👉 Значний негативний вплив пандемії коронавірусу на діяльність авіаремонтних підприємств, більшість яких орієнтовані на виконання експортних контрактів, у першому півріччі поточного року майже компенсовано надзвичайним попитом на транспортні послуги ДП "Авіалінії Антонова".

Результати за 6 місяців 2020 року свідчать про безперебійну роботу підприємств, що входять до складу Концерну та виготовляють і надають послуги з ремонту озброєння та військової техніки в умовах світової пандемії коронавірусу та національного карантину.

На фоні падіння виробництва у всіх галузях вітчизняної промисловості підприємствам ДК "Укроборонпром" вдалося зберегти, та навіть наростити на 11% власні темпи виробництва військової техніки для забезпечення державного оборонного замовлення та потреб сил безпеки й оборони.

Найбільше на фінансові-економічні показники ДК "Укроборонпром" у першому півріччі 2020 року вплинули такі фактори:

затримка фінансування державного оборонного замовлення більш, ніж на три місяці, та, відповідно, відтермінування строків початку контрактної кампанії, яка, по факту, розпочалася лише у другому кварталі поточного року;

глобальна економічна криза, викликана коронавірусом, та, відповідно, зменшення, а в окремих випадках – повна зупинка фінансово-економічної активності партнерів та інозамовників, суттєве уповільнення військово-торгового співробітництва з низкою країн. Обмеження авіа та наземного сполучення призвели до відміни більшості міжнародних виставок та заходів, унеможливили регулярні контакти в рамках як діючих контрактів, так і потенційних міжнародних проектів, які поставлені на паузу. Також карантинні заходи країн-постачальників суттєво вплинули на строки поставки комплектуючих, вузлів для забезпечення виробничих потреб підприємств Концерну.

національний карантин та обмежувальні заходи, встановлені Урядом України для протидії поширенню коронавірусу. З березня 2020 року підприємства-учасники Укроборонпрому працюють в особливому режимі: кількість персоналу, щоденно задіяного у виробництві, суттєво скорочено до критично необхідного; введено режим віддаленої роботи, який потребував додаткових інвестицій в цифрову інфраструктуру підприємств; окремі підприємства ставали на простій у зв'язку із виявленням захворювання у співробітників або запроваджували неповний робочий тиждень.

powered by lun.ua
ONLINE
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter