Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Укроборонпром виконує ДОЗ. Крапка.

18 вересня 2020, 17:21

Продовжуючи ставити крапки над "і".

"Укроборонпром" періодично звинувачують у зриві виконання державного оборонного замовлення.

Це – неправда. І ми знову готові довести протилежне, використовуючи факти та цифри, а не лозунги та фейки))

Перш за все потрібно зазначити, що підприємства Концерну є ВИКОНАВЦЯМИ державного оборонного замовлення (ДОЗ). Як господарюючий суб'єкт ми, на жаль, не впливаємо на визначення потреб замовників та обсягів їх фінансування. Це прерогатива Уряду та самих замовників. Іншими словами, ми забезпечуємо наші сили безпеки й оборони необхідною зброєю та техніко, але сам запит формують замовники.

Це не означає, що ми сидимо і чекаємо, як на нас впадуть замовлення. Разом з Міноборони, Мінстратпромом та Мінекономіки ми працюємо над тим, щоб підприємства Концерну підписували нові контракти і держава замовляла більше продукції власних оборонних підприємств. Зокрема, новітні ракетні комплекси, боєприпаси, бронетехніку і є велика надія, що у 2020-му вперше за багато років будуть замовлення на нові літаки. По всіх напрямках триває робота, яка, ми сподіваємося, вже в цьому році дасть нові контракти.

Тепер щодо результатів.

Не секрет, що в 2020-му проєкт ДОЗу був прийнятий із значним запізненням – лише у другому кварталі поточного року. Відповідно, перші контракти укладалися тільки наприкінці квітня, а гроші у вигляді авансів почали надходити значно пізніше. Що важливо, в очікуванні проєкту ДОЗ, підприємства не були в простої, а продовжували виконувати перехідні контракти з минулого року та замовлення для іноземних замовників.

У результаті навіть попри карантин за 8 місяців 2020 року ми виконали 97% плану з виготовлення та модернізації озброєння та військової техніки в рамках ДОЗ і повністю виконуємо план по ремонтах, на всі 100%.

Тому ні про який зрив ДОЗ нашими підприємствами точно не йдеться. Підприємства Концерну стабільно та в повному обсязі виконують контракти за державним оборонним замовленням на 2020 рік, попри заходи національного карантину та коронавірусні обмеження у світі.

Більше того, близько 50 контрактів виконуються нашими підприємствами із випередженням графіку.

І щоб описати загальну картинку: цього року підприємства "Укроборонпрому" виконують лише 36% від загального обсягу державного оборонного замовлення. Решту потреб країни закривають приватні виробники озброєння (54%) та імпорт (10%), який забезпечується зусиллями наших компаній-спецекспортерів. Частка державних компаній у ДОЗ невпинно падає, починаючи з 2015 року.

(у 2015 році наші підприємства виконували близько 67% ДОЗ).

Є декілька причин того, що відбувається, але головна – жахлива регуляторна політика та відсутність у держави системної політики обороно-промислового комплексу.

Детально про ці проблеми напишу вже наступного тижня.

powered by lun.ua
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter