Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Мета без плану – це рожеві мрії

01 жовтня 2020, 17:09

Сьогодні в "Укроборонпрому" був важливий день. Цілий рік ми готували Концерн до перетворення у сучасну корпорацію, але щоразу як ми намагались пояснити, до чого прагнемо, нам дорікали, мовляв, "Це нереально!", "Хто це зробить?" і "Де ваш план?"

Сьогодні ми вперше презентували наш покроковий план трансформації "Укроборонпрому". Комплексна стратегія трансформації та розвитку Концерну була презентована під час зустрічі нашої команди з віце-прем'єр-міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським.

Документ описує процес трансформації державного концерну у сім галузевих холдингів та принципи їх формування, а також цільову модель нової оборонної холдингової компанії з функціями фінансового та корпоративного центру.

Згідно з запропонованим планом, 60 підприємств Концерну будуть реорганізовані у 7 галузевих холдингів: "авіаремонт", "бронетехніка", "високоточне озброєння", "боєприпаси та спеціальна хімія", "радарні системи", "морські системи", "спецекспорт".

Решта підприємств буде передана в управління іншим органам, зокрема, до Фонду державного майна України. Також, до складу майбутнього оборонного холдингу пропонують не включати деякі авіабудівні підприємства Концерну, які мають відійти до самостійних об'єднань у аерокосмічній галузі. Низку підприємств, включно з Концерном, в процесі трансформації пропонується ліквідувати.

Кінцевий перелік підприємств, що підлягають реорганізації, має бути затверджений Наглядовою Радою Укроборонпрому та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.

Для реалізації зазначених перетворень необхідно докорінно змінити законодавче поле, яке регулює роботу Концерну та державних підприємств оборонної галузі, а також провести їх фінансове оздоровлення. Для цього в Парламенті зареєстрований законопроект N3822, який визначає процедуру перетворення державних оборонних підприємств на акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю; запроваджує нову модель корпоративного управління на основі міжнародних стандартів та конкретні механізми покращення роботи оборонних підприємств-учасників Концерну.

Тепер, згідно статуту Концерну, концепцію трансформації компанії має затвердити Наглядова рада "Укроборонпрому" та Кабінет міністрів. Після цього оновлену стратегію перетворень презентують комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки і широкій громадськості.

ЩО ВАЖЛИВО

Документ розроблявся у рамках низки урядових рішень, бачення новоствореного міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, нещодавно схваленої Стратегією національної безпеки України та потребами Збройних сил України. В основі стратегії лежить глибинний аналіз фінансово-економічного, технічного та управлінського стану підприємств Концерну, продуктового портфелю Укроборонпрому та експортних ринків.

Запропонована концепція також враховує всі коментарі та пропозиції віце-прем'єр-міністра Олега Уруського, які команда Концерну отримала під час презентацій майбутніх галузевих холдингів, що тривали протягом липня-вересня поточного року.

Вперше проект перетворень Укроборонпрому був представлений новою командною Концерну Офісу Президента України, РНБО, Прем'єр-міністру Денису Шмигалю та урядовцям у травні цього року. У ньому йшлося про реорганізацію 50 підприємств та створення 6 груп компаній за галузевим принципом – шляхом об'єднання 38 учасників Концерну з "групи розвитку".

Після цього концепцію ретельно допрацювали та вдосконалили, і вже оновлений варіант представили Мінстратегпрому.

Нагадаю, що реформа оборонних підприємств, розпочата нашою командою "Укроборонпрому", передбачає їх корпоратизацію та об'єднання у державні холдингові компанії за галузевим принципом, а також поступове запровадження міжнародних стандартів корпоративного управління. Мета цих перетворень – залучення іноземних інвестицій в оборонну галузь.

Над документом працювали спеціалісти Офісу трансформацій Концерну та стратегічного комітету, до якого входять директори найбільших підприємств Укроборонпрому, залучалися спеціалісти декількох міністерств та незалежні експерти.

powered by lun.ua
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter