Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Fake News від депутата Олексія Гончаренка

21 жовтня 2020, 15:32

Днями народний депутат від партії "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко опублікував у своєму телеграм-каналі пост з "аналізом" роботи Державного концерну "Укроборонпром" за 9 місяців, де "викрив", що показники наших звітів не відповідають дійсності.

У якості підтвердження своїх слів депутат опублікував нібито офіційний лист від Концерну датований 3 червня 2020 року з даними про обсяги виготовленої продукції.Я та мої колеги безпосередньо відповідаємо за моніторинг будь-якої офіційної інформації, яка стосується наших виробничих показників.

Але у даному випадку ми маємо справу з відвертою брехнею та фейком, оскільки документ, який оприлюднив і впарює своїм читачам Олексій Гончаренко, є грубою підробкою, яку помітно навіть неозброєним оком.

ПО-ПЕРШЕ, лист датований початком червня, і навіть дитині зрозуміло, що на той момент даних про результати третього кварталу бути не могло. Більше того, документ, який оприлюднив Гончаренко, підробляли наспіх і забули відфотошопити назву таблички, де прямо вказано, що мова йде про зведені дані "за... 2018 – І квартал 2020 року".

ПО-ДРУГЕ, і це вже зовсім смішно. Олексій Гончаренко оприлюднив підробку офіційного документу, який Концерн надіслав...іншому народному депутатові – колезі Гончаренка по фракції "Європейська солідарність" Ірині Фріз.

У нас є оригінал цього документу, номер якого для Олексія Гончаренка забули видалити з підробленого.

Отже, 3 червня 2020 року, у відповідь на офіційний запит Ірини Фріз, Концерн дійсно надіслав зведену інформацію про роботу компанії. Втім, документ містив інформацію про результати та показники за ПЕРШИЙ квартал 2020 року і порівняння з попередніми періодами.

Оригінал документу – нижче:Як видно, документ має ті ж реквізити, що і у фейку Олексія Гончаренка: вихідний номер, QR-код та дату.

Однак оригінал містить геть інший обсяг інформації, і навіть верстку. У відповідь Ірині Фріз надані дані за 2018 рік, чотири квартали 2019-го та ПЕРШИЙ квартал 2020-го. А у фейковій таблиці Олексія Гончаренка міститься інформація, якої у Концерну ще не було – за ТРЕТІЙ квартал 2020 року.

Порівняйте самі:Треба бути або не зовсім притомним або трохи Гончаренком, щоб видавати таку підробку за чисту монету. У народного депутата були всі можливості, аби перевірити достовірність інформації, яку він оприлюднив, тому він несе повну персональну відповідальність за свідому публікацію недостовірних даних або, тим більше, підробок.

Думаю, при бажанні, у цьому можуть розібратися правоохоронні органи.

Втім, у цій історії є і корисний наслідок. Щотижнево Концерн готує десятки відповідей на запити різних органів влади, у тому числі, народних депутатів. Оскільки приховувати нам нічого, намагаємося надавати інформацію вчасно та у повному обсязі. І,звісно, нам прикро бачити, як використали листування і підробили офіційний документ з метою дискредитації працівників наших підприємств і дезінформації громадської думки.

Для запобігання таких випадків у Концерні ми розглянемо можливість оприлюднення усіх запитів народних депутатів, які не будуть містити чутливої інформації. Впевнений, ви здивуєтесь сферою їх інтересів.

Врешті-решт, публічними та підзвітними мають бути не лише ми, а й самі народні депутати.

powered by lun.ua
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter