Мустафа Найем Заступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Як розблокувати реформу ''Укроборонпрому''

20 листопада 2020, 19:02

Це був дуже важкий тиждень. В "Укроборонпромі" йде активний період розрахунків по державному оборонному замовленню та підготовка до перехідних контрактів у наступному році. Звичайно, на цьому тлі конфлікти з державними органами не йдуть на користь обороним підприємствам.

З іншого боку ситуація навколо наших стосунків з Міністерством стратегічних галузей промисловості – це не війна. Ми бачимо проблему і говоримо про неї: чесно, відкрито та виважено. На сьогодні у нас вже вималювався конкретний сценарій, як розблокувати реформу Концерну і вийти з цього глухого кута.

❗Перш за все має бути припинено будь-яке втручання у господарську діяльність державних підприємств. Історично саме це було джерелом конфлікту інтересів, кумівства та корупції. Цей архаїзм має залишитись у минулому.

👉 Розробити та ухвалити Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу. Це – програмний документ, який визначає напрямок, обсяг та етапність реформи державних оборонних підприємств. Згідно нормативним актам його має розробити Мінстратегпром та запропонувати на розгляд Раді національної безпеки та оборони. Цей документ визначить майбутню долю не лише Концерну, а й загальну рамку реформування усієї галузі.

👉 Прийняття Кабінетом міністрів Політики власності "Укроборонпрому" – документу, який має дати відповідь на екзистенційне питання: навіщо державі "Укроборонпром" та поставить крапку у питанні входження до Концерну підприємств різної галузі, у тому числі, авіаційної (цивільної та військової).

👉 Розгляд Верховною радою законопроекту N3822, який був зареєстрований ще у червні цього року, але досі не розглянутий через зволікання Мінстратегпрому щодо внесення свої пропозицій. Схвалення цього законопроекту стане історичним рішенням парламенту і дозволить перезавантажити "Укроборонпром".

Для прийняття цих рішень потрібен спільний майданчик, якому довіряють усі сторони. Таким майданчиком може стати як профільний комітет Верховної ради, так і Рада національної безпеки та оброни або Уряд.

І ще раз. Це не війна. Кінцем війни має стати чиясь поразка. У даному випадку поразка будь-якої сторони зупинить та відкине реформу всього обороно-промислового комплексу на невизначений час.

Ми цього точно не хочемо.

Ми за системний підхід і проти ручного управління.

powered by lun.ua
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter